Pleijte is niet kapot te krijgen Vroege goal Vroegop in derby zet Smerdiek op juiste spoor 15 Hockeysters Walcheren nog altijd foutloos Van den Broeke wint na 25 kilometer met een mazzeltje Tijdens de korte Trail by the Sea regent het genadeloos hard Verkleumd komen de atleten over de finish in Burgh. Toch genieten ze. Op het hoofdnummer, de 9600 meter met een paar extra klimme- tjes, gooide Mats Lunders er met een het tempo in. Tim van den Broeke gaf als enige antwoord. Een groepje met onder anderen Martij n de Kok, Niek den Exter en Tim Pleijte hield zich wat op de achtergrond. De Kok, vorig weekeinde nog winnaar van de Zuidparkcross in Goes, moest al snel terrein prijs geven en toezien hoe Pleijte over Van den Broeke heen walste. Den Exter kwam nog redelijk in de buurt van Van den Broeke en wist De Kok achter zich te hou den. Na 27 minuten en 40 seconden was de winst in de Moerschans cross voor Pleijte. „Ik had niet ver wacht dat het zo goed zou gaan na afgelopen weekeinde", zei hij. Van den Broeke finishte als twee de en Den Exter liep verrassend naar de derde plek. Verschuure liep bij de vrouwen tot halverwege de koers op gelijke hoogte met Mirthe Overkamp, die daarna moest lossen. Op de winnende tijd van Verschuure, 35-36, gaf zij een kleine minuut toe. „Na de Kustmarathon kom ik weer een beetje in vorm", liet Ver schuure weten. Ralph Wiessner was bij de mas ters H35 ruim twee minuten snel ler dan Michael de Hamer. Edwin de la Ruelle won de wedstrijd bij de masters H45 en ook Frank van den Branden veroverde goud, bij de masters H55. Twee hardlopers kwa men elkaar gistermid dag na de finish van de korte Trail by the Sea weer tegen. De één vroeg doodleuk aan de ander: „En heb jij nog regen onderweg gehad?" Atletenhumor. Het goot tijdens de wedstrijd op de Kop van Schouwen bijna voort durend. Alle 400 finishers kwa men na 25 kilometer compleet doorweekt over de finishlijn. Ve len waren verkleumd tot op het bot. Iedereen kreeg aan de meet meteen een gouden reddingsde ken omgeslagen door de EHBO. Geklaagd werd er overigens nau welijks. Bij velen stond er, ook al zagen ze twee, drie of zelfs vier uur af, een glimlach op het ge zicht. Traillopers houden wel van barre omstandigheden. Het kan ze soms niet gek genoeg. Tim van den Broeke was het eerst binnen en kreeg dus van allen het minste water over zich heen. Maar hij was blij dat hij snel naar de kantine van FC De West hoek kon. „Ik heb écht medelijden met al die atleten die nu nog be zig zijn", zei de 21-jarige Vlissin- ger, terwijl hij zijn handen warm probeerde te wrijven. Tot kort na de start was het droog. De meute ervaren atleten - een trail ga je niet zomaar aan - trok met droge kleren langs de fraaie Zeepeduinen, waarboven een regenboog het plaatje com pleet maakte. Even later gingen de hemelsluizen genadeloos open. „Op het eerste stukje strand was het al verschrikkelijk", zei Van den Broeke. „Het was bijna geen regen meer. Eerder hagel." Toen moest hij nog wel een heel stuk, maar dat ging hem zeer goed af. Aanvankelijk lag hij rond de zesde plaats, ruim achter Er- win Adan, de Middelburgse koplo per. „Maar op het tweede stuk strand kon ik bij Erwin komen. Die had dat niet zien aankomen en zei tegen me: 'Shit, dan moet ik nog aan de bak'." Bij Westenschouwen, met nog 8 kilometer te gaan, gingen ze sa men de duinovergang over. Daar na zette Adan Van den Broeke weer op achterstand. Toch kwam de Vlissinger na 1.49.13 uur als eer ste over de finish. Van den Broeke: „Hij is op het laatst ergens ver keerd gelopen. Ik hoorde opeens van een toeschouwer dat ik eerste lag. Zonde voor Erwin. Hij was misschien wel de betere vandaag." Zo kwam Van den Broeke aan zijn eerste grote zege in Zeeland. Hij trad even uit de schaduw van zijn trainingsgenoten Tim Pleijte en Erwin Adan. „Deze overwin ning is heel mooi", zei hij glunde rend. „Twee weken geleden ging het bij het NK skyrunning in Ita lië niet zo goed. Op de 'vertical ki lometer' ging ik te snel van start en blies ik mezelf op. Op de trail van een dag later kreeg ik kramp. Maar in de weken daarna heb ik de goede draad weer opgepakt. Ik ben kilometers blijven maken en dat heeft vandaag geresulteerd in een mooie wedstrijd." Van den Broeke is een omni voor. Hij vindt alles leuk: wedstrij den op de baan, op de weg en op moeilijk begaanbare parkoersen. „Ik weet eigenlijk helemaal niet wat voor een atleet ik ben. Ik pak alles aan. Ik kijk wat voor wedstrij den er zijn en kies ze dan uit. Bij trails vind ik de sfeer altijd super- mooi. En ik vind het lekker als de parkoersen technisch zijn. Soms mis ik dat wel bij wegwedstrijden en crossen." Bij de vrouwen ging de zege naar Anne Zijderveld uit Hen- drik-Ido-Ambacht. Ze finishte in 2.07.30 uur. Exact vier minuten la ter was Leonie Ton uit Wissenker- ke, die in de voorbereiding is op het WK 100 kilometer, de beste Zeeuwse. Walcheren dendert maar door in de vierde klasse van de hock- eycompetitie voor vrouwen. Via een 3-0-zege bij Teteringen hield het de maximale score in stand, aan de onderkant van de rang lijst verloor HSD met 7-0 van Gil- ze-Rijen. gemotiveerd en goed spelend Walcheren nam reeds na veertig seconden de leiding via Carlijn Hes. Rond de zevende minuut te kende Frederique van Amers foort voor de 2-0 en op slag van rust nam haar zus Florine de 3-0 voor haar rekening. Enkele minu ten daarvoor had keepster Wille- mijn Bozon Walcheren behoedt voor de aansluitingstreffer door een strafbal te stoppen. Daarna werd er niet meer gescoord. Gilze-Rijen-HSD 7-0: In de eerste helft waren de teams aardig aan elkaar gewaagd. Gilze-Rijen was wel iets gevaarlijker en drukte dat uit in 2-0 door treffers in de 20e en 24e minuut. Halverwege de tweede helft sloop er onrust binnen de gelederen van HSD. De Schouwse ploeg raakte van de kook en kwam er niet meer aan te pas. Daardoor kon Gilze vrij gemakkelijk uitlopen naar een ruime 7-0 overwinning. Na de snelle openingstreffer van Sander Vroegop maakte hij er nog eentje. Het verschil werd nog gro ter toen ook Levi Lindhout zijn doelpuntje meepikte. De 4-0 kwam ook van de schoen van Lindhout. Slecht verdedigen bracht Stavenisse de eretreffer van Lorenzo van Haaften. Eduward de Rijke bepaalde de eindstand op 1-5. „Weer een zeer positief resul taat van ons. Het klasseverschil was goed te zien", aldus trainer Jo han Sulkers van Smerdiek. Koploper Apollo'69 won ook de negende wedstrijd. Hekkensluiter Hansweertse Boys werd met 5-1 aan de kant gezet. Wolfaartsdijk-Vosmeer 1-0 (1-0). Erik de Kok 1-0. maandag 7 november 2016 Tim Pleijte liep vorig weekeinde een trail van 85 kilometer in Por tugal. Krap zes dagen daarna won hij in Hulst de 31ste editie van de Moerschanscross. Moni que Verschuure was in de eer ste wedstrijd voor de Zeeuwse Verzekeringen crosscompetitie de snelste vrouw. Sjaak Sinke Hulst Zeiknat en toch lachen Roeland van Vliet Burgh-Haamstede Kort na de start trekken de eerste lopers door de Zeepeduinen bij Burgh-Haamstede. Het is dan nog net droog. Geheel links winnaar Tim van den Broeke. Erwin Adan, die wat ongelukkig tweede wordt, is de tweede van rechts, foto dirk -jan gjeltema Peter Snelders Vlissingen Teteringen-Walcheren 0-3: Een Smerdiek ontpopt zich in de vier de klasse B van het zaterdag voetbal tot een temmer van hoog geklasseerde ploegen. Vo rige week werd ZSC'62 met 1-0 verslagen en zaterdag was num mer drie Stavenisse geen partij voor de equipe van Johan Sul kers. Robin Hamelink Vlissingen Kwadendamme-SPS 0-3 (0-2). Jel- mer Flikweert 0-1, René de Groen 0-2 en Maurice Lindhout 0-3. Apollo'69-Hansweertse Boys 5-1 (3-1). Davy Nieuwenhuize 0-1, Pas cal Korsuize 1-1, Robbert-Jan van de Genuchten 2-1, Rick de Kok 3-1, Damian Menheere 4-1 en Jeffrey Of ten 5-1. Cadzand-OFB 1-1 (0-0). Frank van de Kuijl 0-1 en Sebastiaan van Hol land 1-1. Stavenisse-Smerdiek 1-5 (0-3). Sander Vroegop 0-1 en 0-2, Levi Lindhout 0-3 en 0-4, Lorenzo van Haaften 1-4 en Eduward de Rijke 1-5. Waarde-Wemeldinge 0-3 (0-0). Dave Schipper 0-1 en 0-2 (straf schop) en Niels Kole 0-3. WIK'57-ZSC'62: Afgelast

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77