RCS haalt uit en grijpt de macht Eerste thuisnederlaag Duiveland van tien minuten 'onwetendheid' 12 De pijlsnelle Kyle Doesburg wordt FC Breukelen bijna fataal, maar de hekkensluiter houdt stand tegen hoofdklasser Hoek: 1-1. VCK-RCS1-9: Tien goals, vier ro de kaarten en één gele kaart teken den het duel. Bij rust stond het o-6 en speelde RCS na rood voor Derk van den Bosch al met tien man. Na de pauze gaf scheidsrech ter Roy Labeur drie strafschoppen en drie rode kaarten. Achtereen volgens gingen Rick Tramper (VCK), Pieter Hage (VCK) en Sven van Rosevelt (RCS) van het veld. Voor RCS scoorden Mervin Niemantsverdriet (4x), Thomas Arnemuiden kwam zaterdag niet voorbij Kruiningen (2-2) en is de schone lei daardoor kwijt de Rijke (2x), Marlo Janisse, Sven van Rosevelt en Nicky van Merrie- nboer. Dig Besuijen scoorde bij een o-8-stand voor VCK. Kruiningen-Arnemuiden 2-2: Na dertien minuten leidde Kruinin gen door goals van Myron Sinke en Steffan van Houte met 2-0. Na rust leek Arnemuiden orde op za ken te gaan stellen, want kort na de pauze stond het door goals van Leon van Belzen en Jarco Boog aard al 2-2. Arnemuiden hield het beste van het spel, maar de Krui- ningse inzet en het goede optre den van doelman Mark Koster hielpem de ploeg aan een punt. GPC Vlissingen-Colijnsplaatse Boys 1-1: Via Kadar Abdullah kwam Colijn na elf minuten al op 0-1 en lang leken de bezoekers er met de winst vandoor te gaan. Pas in de 90e minuut zorgde Björn Langeveld voor de 1-1. „Wij speel den in een te laag tempo. Colijn kwam voor een punt en wij wa ren niet bij machte om door de hechte defensie heen te breken", zei GPC-trainer Karl Vergouwen. 's-Heer Arendskerke-Jong Ambon 3-0: „We doen het erg goed. Ik ben tevreden, maar nu moeten we het consolideren", verwees Arendskerke-trainer Adriaan Nieu- wenhuijse naar de derde plek op de ranglijst. Alle goals vielen na rust. Op aangeven van Justin le Conté zorgde Michiel Bouwman voor de 1-0. Daarna scoorde David Korstanje zijn eerste goal in dienst van Arendskerke. Via De- jan Goedegebure werd het 3-0. Yerseke-Walcheren 3-1: Arjen de Koeijer maakte kort voor rust de r-o en in de 52e minuut was Arjen Dingemanse trefzeker na een voor zet van Ruben Pekaar. In de 82e minuut tikte De Koeijer, nadat een schot van Guus de Leeuw smoorde, de 3-0 binnen. Bart Chermin hielp Walcheren daarna aan de eretreffer. Daarna miste De Koeijer nog een strafschop. Lewedorpse Boys-Vlissingen 4-1: Jeffrey Jansen bezorgde LeBo met de 1-0 in de eerste minuut een bliksemstart, maar na een kwar tier kwam Vlissingen via Mourad Bobouh langszij. Na voorberei dend werk van Stan de Hond maakte Roy Verhage na de pauze de 2-1. Vlissingen moest komen en LeBo profiteerde optimaal van de geboden ruimte. Door goals van Jesper Poortvliet werd het 4-1. Kapelle-Krabbendijke 3-2: „Het was een echte derby tegen mijn oude duppie", sprak Kapelle-trai- ner John de Frel. Na vier minuten scoorde Rens Jansen de 0-1. De Frel: „In de rust heb ik gezegd dat alle remmen los moesten. We gin gen druk zetten op het hele veld en Krabbendijke kwam niet meer aan voetballen toe." Nick Ven mans scoorde de 1-1, Pierre Borgo maakte de 1-2 en in de slotfase kwam Kapelle via Souliman Abali op 2-2. Daarna kregen Mark de Bat (Krabbendijke) en Jasper Vink (Ka pelle) na een opstootje rood. In de 90e minuut werd Len Eversdijk de matchwinnaar: 3-2. it it is een penal ty! Dit is ge woon een penalty!" Kyle Doesburg ge bruikte herha ling om zijn stelling kracht bij te zetten. De aanvaller van zaterdag-hoofdklas ser Hoek kon het nog niet gelo ven toen hij na het duel met FC Breukelen (1-1) een foto van club fotograaf Sjaak van der Salm on der ogen kreeg. „Als die gegeven wordt, is de kans groot dat we zo'n wedstrijd wél winnen." Op het plaatje is te zien dat een verdediger van de hekkensluiter Doesburg in het strafschopge bied vol op zijn hak raakt, terwijl de bal al in de richting van Bir- KARAKTERISTIEK gen Martens rolt. En omdat er na afloop van de confrontatie met de laagvlieger over 'net-nietjes' werd gesproken, was dit penalty moment een uitstekend voor beeld. „We hebben meerdere kan sen gehad en we konden ook nog wat andere keren best een penal ty krijgen. Maar we benutten die paar kansen niet, kregen geen strafschop en dan valt het tegen tegen een defensieve ploeg als Breukelen." De bezoekers, die slechts vijf punten peurden uit de eerste ne gen competitiewedstrijden, kre gen met het gelijkspel waar zij voor gekomen waren. Reguillo Vandepitte opende al in de zeven de minuut de score met een fraai afstandsschot, maar daarna liet Hoek het na door te drukken. „We waren niet rustig aan de bal en maakten veel verkeerde keu zes. Het was erg slordig", consta teerde trainer Jannes Tant. Na een klein halfuur kwam Breukelen langszij. Rogier Gerrit sen kopte vogelvrij raak, nadat een vrije trap van Daniel Kops via de arm van Hoek-doelman Jordi de Jonghe en de lat terug het veld in was gekomen. De t-t was voor de bezoekers het teken om weer terug naar de defensie ve stellingen te gaan. Pas toen Doesburg de gebles seerde Josimar Pattinama in de 5tste minuut verving, leefde Hoek weer wat op. Het Goese jachtluipaard op kicksen stichtte met zijn snelheid direct gevaar en dwong daarmee wat kansjes - en dus een penaltymoment - af. Maar na zo'n tien minuten was ook dat momentum voorbij - het is het leven van de voetballer Ky le Doesburg. „We hebben als ik inval vaak zo'n tien minuten om te profite ren van de onwetendheid bij de tegenstander", beschouwde hij la ter na. „Die verdedigers van Breu kelen hadden vandaag bijvoor beeld echt géén idee dat ik zo snel ben. Daar waren ze dus niet op ingesteld en dan moeten we De verdedigers van Breukelen hadden echt géén idee dat ik zo snel ben Niels Hopmans maakte zijn hon derdste competitietreffer voor Tholense Boys, dat DIA met 3-1 versloeg. De broertjes Den Engels man bezorgden Noad'67 een 3-2 overwinning op Rillandia. SKNWK zakt langzaam weg en verloor bij De Fendert: 4-2. Duiveland-DHV 0-4: De eerste kans was nog voor Ronald Zwa ger. Na diens misser sloeg Elias Mourigh aan de overkant toe. Kort na rust bouwde Jurre de Rond uit een counter de voorsprong uit. Vervolgens strooide Mourigh met twee treffers nog meer zout in de wonden bij de thuisclub. Smit noemde de nederlaag geflatteerd. „Na die 0-2 namen we alle risico's en zij profiteerden van de ruim te." Op het verlies viel volgens hem verder niets af te dingen. „We zouden niet hebben ge scoord, al hadden we tot volgende week gevoetbald." Tholense Boys-DIA 3-1: Een atten te Matthijs van Stee zorgde in het eerste bedrijf voor de 1-0. Op slag van rust raakte Niels Hopmans de lat. Kort na de hervatting bracht Rivelino Resort de partijen op ge lijke hoogte, na een misverstand in de Thoolse verdediging. Beide teams speelden voluit op de winst, met vooral legio kansen voor de thuisclub. Auke Boven berg kopte de 2-r binnen. In de slotfase bereikte Niels Hopmans zijn mijlpaal van honderd goals. Noad'67-Rillandia 3-2: Bij de eer ste gevaarlijke uitbraak bracht Jan Minnaard na een halfuur de stand op o-r. Daarvoor had Lars Steijn namens Noad al de lat geraakt. Rob den Engelsman scoorde nog voor rust de 1-1. Kort na de hervat ting vond broer Frank den Engels man het doel: 2-1. Hij benutte ook een strafschop, toegekend nadat hij zelf was neergelegd. Stéphan de Leeuw maakte nog 3-2. eerste halfuur creëerde een opper machtig SKNWK een handvol kansen. Alleen Machiel Schot wist in die fase de uitblinkende Bra bantse goalie Brian Krijnen te pas seren. SKNWK-trainer Perry Snoep was geschrokken van het gebrek aan effectiviteit bij zijn spitsen. „Schandalig dat we van deze tegenstander verliezen. Dit was een van de ploegen waar we de punten tegen hadden moeten pakken." Op slag van rust zorgde Bart Kleinjan met een rake vrije trap voor het evenwicht. Na de pauze zakten de bezoekers ver te rug. Hoewel Remon de Jonge nog wel de 1-2 maakte, ging SKNWK met 4-2 onderuit. maandag 7 november 2016 RCS is na de negende speelron de alleen koploper in de derde klasse A van het zaterdagvoet bal. In Koudekerke werd VCK met 1-9 opgerold. Arnemuiden morste bij Kruiningen de eerste punten van het seizoen. Klaas Verspoor Vlissingen Bonken op een Hoek Hoek - FC Breukelen 1-1 (1-1). 7. Reguillo Vandepitte 1-0,28. Rogier Gerritsen 1-1. Scheidsrechter: S.P.M. Teuben (Aarle-Rixtel). Ge le kaarten: Marc van Rees, Deen van Embricqs (FC Breukelen). Aantal toe schouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Alexander Em- brechts, Thomas van Rent- erghem; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte, Ar- mand Doka (64. Nathan Lagrou); Nick de Groote, Josimar Pattinama (51. Ky le Doesburg), Guillaume Clinckemaillie (64. Esmat Shanwary). Kyle Doesburg Ronald Zwager, archiefbeeld Voor het eerst dit seizoen ver loor Duiveland op eigen veld. DHV profiteerde van een com plete off-day van de ploeg van Anne Smit: 0-4. Ben van den Aarssen Vlissingen De Fendert-SKNWK 4-2: In het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74