Benieuwd naar het pas geopende Centrum voor Nucleaire Geneeskunde in Goes? Kom dan naar de Open Dag op zaterdag 12 november. U bent van harte welkom tussen 10.00 en 13.00 uur. ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Volgende bouwsteen: het OK-complex Het centrum, dat 22 september officieel werd geopend, is er met name voor patiënten met hart- en vaatziekten, kanker of problemen aan hun spieren, botten of gewrichten. Voor het onderzoek wordt gebruikgemaakt van zeer kleine hoeveelheden radioactieve stoffen om de werking van een orgaan of weefsel in het lichaam te meten of in beeld te brengen. Zo kunnen tumoren of problemen met de doorbloeding van het hart al in een vroeg stadium opgespoord worden, ook de kleinere afwijkingen.Tijdens de open dag kunt u de diverse onderzoeksruimtes bekijken, krijgt u uitleg en kunt u uiter aard vragen stellen aan de aanwezige zorgprofessionals. Alle kennis en expertise Eén onderzoek Altijd up-to-date Admiraal T>e R.u.yter ZjltlztrMuis,. zoeteer vai/vje zorg Na het voltooien van het Centrum voor Nucleaire Geneeskunde is alweer een nieuwe stap gezet in het vernieuwen van het ADRZ: een nieuw operatiekamercomplex. Siemens Healthineers bouwt in Goes met enkele onderaannemers het complex met zes operatiekamers. Claudia Brandenburg, voorzitter van de Raad van Bestuur van het ADRZ: "Dit is letterlijk en figuurlijk de volgende bouwsteen van het nieuwe ADRZ. Wij zijn blij met de samenwer king, die ons helpt met deze tech nisch ingewikkelde infrastructuur, waarbij de kwaliteit en veiligheid voor onze patiënten voorop staan." 'Met de nieuwe scanners kunnen we twee onderzoeken gelijktijdig uitvoeren. Dat is minder belastend en bovendien is er sneller duidelijkheid.' Sinds deze zomer kunnen onze patiënten terecht in een compleet nieuw Centrum voor Nucleaire Geneeskunde bij het zie kenhuis in Goes. Het centrum staat dicht bij de spoedeisende hulp en de acute opnameafdeling. Alle kennis en expertise is aanwezig om snelle en nauwkeurige diagnoses te stellen. Het centrum is er voor de diagnostiek van steeds meer aandoeningen, van hart- en vaatziekten tot kanker en orthopedische en neurologische klach ten. Voor het onderzoek wordt gebruik gemaakt van zeer kleine hoeveelheden radioactieve stoffen om de werking van een orgaan of weefsel in het lichaam te meten of in beeld te brengen. Zo kunnen we bijvoorbeeld tumoren of uitzaaiingen daarvan in een vroeg stadium opspo ren, of de doorbloeding van het hart of werking van bepaalde organen in beeld brengen. "Met de nieuwe apparatuur kunnen we steeds kleinere afwijkingen zien", vertelt nucleair geneeskundige Jo Verhaegen."ln het geval van een tumor geldt: hoe eerder je erbij bent, hoe groter de kans op herstel of genezing." Voor patiënten biedt het Centrum voor Nucleaire Geneeskunde in Goes meerdere voordelen. Zo worden on derzoeken minder belastend. "Omdat een nucleair geneeskundig onderzoek regelmatig een aanvulling is op een radiologisch onderzoek, waren er tot nu toe vaak twee onderzoeken nodig", legt Jo Verhaegen uit."Met de nieuwe scanners kunnen we die onderzoeken nu gelijktijdig uitvoeren. Dat is minder belastend voor patiënten en bovendien is er sneller duidelijkheid." De langlopende samenwerking met Siemens Healthineers heeft als voordeel dat het ziekenhuis de komende 10 jaar altijd verzekerd is van de benodigde, moderne apparatuur. Bedrijfskundig Nucleair geneeskundige Jo Verhaegen en bedrijfskundig manager Gré Schroevers manager Gré Schroevers: "Hierdoor kunnen we onze patiënten nü de beste zorg bieden, maar kunnen we ook de komende jaren nieuwe technologie inzetten." Jo Verhaegen licht verder toe: "We kunnen sneller inspelen op ontwik kelingen, waardoor we nieuwe soorten onderzoek sneller kunnen inzetten. En dat komt de kwaliteit van de diagnose alleen maarten goede. Daarnaast zijn we nu ook ingericht op groei: we hebben méér capaciteit, zodat we mensen snel kunnen helpen." Claudia Brandenburg, voorzitter van de Raad van Bestuur van het ADRZ, benadrukt nog eens het belang van het centrum voor de zorg in de regio:"Met dit centrum kan deze vorm van diagnos tiek behouden blijven voor Zeeland en hoeven patiënten niet uit te wijken naar ziekenhuizen buiten onze provincie." 's-Gravenpolderseweg 114 4462 RA Goes T (0113) - 234000 Einfo@adrz.nl www.adrz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65