Gezond wel 13 'IK HEB IETS GELEZEN OVER VET BEVRIEZEN, KLINKT BETER DAN LIPOSUCTIE' Nieuw haar of botox: in Middelburg vertellen zes mensen wat ze willen. Chariot Wever (27) Bob Springer (27) Wat? „Lastige vraag. Over het algemeen ben ik eigenlijk wel tevreden. Maar als ik wat slanker zou zijn, zou ik dat niet erg vinden." Waarom? „Dat heeft voornamelijk met kleding te maken. Ik vind de meeste kleren leuker staan als je wat slanker bent. En laat ik nou net heel erg van leuke kleding houden." Wat is er mogelijk? „Laat ik het eerst maar eens bij sporten houden. Maar laatst heb ik iets gelezen over afvallen door je vet te laten bevriezen. Daar komt geen operatie bij kijken. Of ik het zou doen, weet ik niet. Maar het klinkt beter dan liposuctie." Wat heb je er voor over? „Eigenlijk maar weinig. Ik zou al geen personal trainer willen betalen." Wij zochten uit wat het kost: Vet bevriezen kost zo'n 250 euro per behandeling. Edwin Mijns berge n (45) Wat? „Iets slanker zou best fijn zijn. Er mogen van mij best wat kilootjes afhoor." Waarom? „Mijn buik is eigenlijk iets te groot. Ik eet en drink te veel en beweeg te weinig. Ik kan natuurlijk wel zeggen dat ik het mooi vind. Maar als ik eerlijk ben, ben ik gewoon te lui. Een slanker figuur ziet er gewoon gezonder uit en ik denk dat mijn vrouw het ook niet erg zou vinden." Wat is er mogelijk? „Ik moet vooral meer op mijn eetgewoontes letten en wat meer bewegen. Ik wandel sinds kort." iemand nodig die me een beetje motiveert: een personal trainer." Wij zochten de kosten uit: Voor één-op-één begeleiding betaal je tussen 50 en 80 euro per uur. I Inleen de Klerk (52) Wat? „Ik zou wel wat slanker willen zijn." Waarom? „Ik denk dat ik er voor mezelf aantrekkelijker uitzie als ik wat slanker ben. Mocht ik iets veranderen, doe ik dat dus puur voor mezelf." Wat is mogelijk? „Je kunt je laten opereren, maar dat doe ik absoluut niet. Met wat meer sporten en iets beter op mijn voeding letten, kom ik er vast ook wel." Wat heb je er voor over? „Wat betreft geld: niet heel veel. Hooguit een abonnement bij de sportschool. Ik ben ook al heel erg tevreden. En ik ben nu eenmaal een levensgenieter." Wij zochten uit wat het kost: Vanaf 10 euro per maand ben je al onder de pannen bij een sportschool. Wat? „Ik denk wel eens na over haarimplantaten. Zoals je kunt raden, heb ik geen volle bos haar op mijn hoofd." Waarom? „Haren maken je jonger. Ik vind dat ik er nu ouder uitzie dan ik ben. En ik vind het ook jammer dat ik nu niet even lekker met mijn haren kan spelen. Aan de andere kant: het scheelt me 's ochtends best veel tijd. Ik zet een petje op en ben klaar." Wat is er mogelijk? „Heel veel. Laatst las ik dat zelfs de haartransplantaties die in een land als Turkije gedaan worden kwalitatief goed zijn. En die zijn misschien wel een kwart goedkoper dan hier." Wat heb je er voor over? „Tsja, wat kost een weekje Turkije?" Wij zochten uit wat het kost: Voor een slordige 1.700 euro kun je een volle bos haar kopen in Turkije. Daar zijn onder meer verblijf en vervoer op locatie bij inbegrepen. In Nederland kunnen de kosten oplopen tot wel 12.000 euro. Michel \an de Linde (34) Wat? „Botox-behandelingen en dat soort dingen vind ik niks. Ik verander mezelf door middel van tatoeages." Waarom? „Aan iedere tatoeage die ik laat zetten, zit een (mooie) herinnering vast. Steeds als ik in de spiegel kijk en een tatoeage zie, denk ik dus terug aan iets leuks uit mijn verleden." Wat is er mogelijk? „Alles is mogelijk, dat maakt het juist zo leuk. Mijn tatoeages hangen echt samen met wat ik meemaak. De dingen die het leven me brengt, bepalen dus wat er nog bij komt." Wat heb je er voor over? „Als mijn gevoel bij een shop goed is, laat ik hem daar zetten. Voor kwaliteit heb ik best wat over." Van enkele tientjes tot een paar duizend euro. Liza Wever (24) Wat? Dat is een heel moeilijke vraag. Misschien een wat gavere, egalere huid. Lekker zacht." Waarom? „Dat vind ik er mooier uitzien en het voelt fijner aan. Maar het is ook handig bij het opdoen van make-up. Met een gavere huid ziet dat er veel mooier uit." Wat is er mogelijk? „Schoon heidsbehandelingen, massages, crèmes en andere producten, noem het maar op. Alleen een operatie zou ik niet zo snel overwegen." Wat heb je er voor over? „Het resultaat vind ik belangrijker dan het geld." Wij zochten uit wat het kost: Mechanische peeling om dode huidcellen te verwijderen, kost 550 euro voor zes behandelingen. maandag 7 november 2016 Tekst Daniel Vervelde Foto's Lex de Meester Wat zou jij aan jezelf veranderen? Wat heb je er voor over? „Ik heb Wij zochten uit wat het kost:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62