31 MET OnZE ZORGRLERT KIES JE BETER Zorg dat ie bij je past Advertentie december opzeggen Als je je nieuwe polis en pakket eenmaal hebt ontvangen, heb je tot en met 31 december de tijd om te bedenken of je blijft zitten of overstapt. Stap je voor 31 december over dan wordt je oude verzekering automatisch opgezegd door je nieuwe verzekeraar. Ben je er voor die tijd niet uit, maar wil je wel van je zorgverzekering af, zeg deze dan zelf uiterlijk 31 december op. Verzekeren is vooruitdenken Om te beoordelen of je beter kunt overstappen, of dat je alleen je pakket hoeft aan te passen, is het slim vooruit te kijken. Van plan een wereldreis te maken? Denk je aan gezinsuitbreiding? Kun je volgend jaar nog steeds zonder bril? Het kan zijn dat de therapeut die je dit jaar bezocht, voor het komend jaar geen contract met je verzekeraar 31 december opzeggen Onafhankelijk advies Wil je weten hoe het volgend jaar zit met je zorgverzekering? Meld je dan aan voor onze ZorgAlert. Die houdt je op de hoogte van het belangrijkste zorgnieuws. Zo kies je straks de beste zorgverzekering voor jou. consumentenbond.nl/zorg oprecht consumentenbond Past ie nog wel bij mij? De basisverzekering is voor iedereen veplicht. Wat eron der valt, stelt de overheid jaarlijks vast. In het bepaLen van de hoogte van de basispremie zijn verzekeraars wél vrij. Bovendien is het soort polis dat je afsluit van invloed op je keuzevrijheid bij het inschakelen van een zorgverlener. Verzekeraars passen ook hun voorwaarden aan. Maar jij bent vrij om te beoordeLen of die voorwaar den nog wel bij jou passen. Ook wat je kwijt bent aan je aanvullende verzekering en wat daar straks wél en niet onder valt, kan veranderen. Je kunt minder, of juist meer behandeLingen vergoed krijgen. Soms krijg je een deel vergoed: ook dat percentage kan door je verzekeraar zijn aangepast. afsluit. Of stel: je hebt de klachten aan je rug of schou ders nu beter onder controle. Heb je straks dan weer 36 vergoede fysio-behandelingen nodig, of kom je met minder uit? Dit soort beperkingen of uitbreidingen van je pakket kunnen tientallen euro's per maand schelen. Als je je nieuwe polis en pakket eenmaal hebt ontvangen, heb je tot en met 31 december de tijd om op te zeggen of je pakket te wijzigen. Je oude verzekering wordt dan automatisch opgezegd door je nieuwe verzekeraar. Ver volgens heb je nog een maand om een nieuwe verzeke ring af te sluiten. De Zorgvergelijker van de Consumentenbond geeft onafhankelijk advies. Geef je wensen op en ontdek welke polis het beste bij jou past. Want ook jij verdient de beste zorg. Vergelijk aan de hand van deze checklist vanaf 19 november alle zorgverzekeringen in de Zorgvergelijker. Hoe hoog wordt mijn premie? Heb ik volledige vrije zorgkeuze? Hoe hoog is mijn eigen risico? D Wat wordt er vergoed? Verandert er iets in mijn situatie? Heeft mijn zorgverlener een contract met mijn verzekeraar afgesloten? consumentenbond Blijf op de hoogte met ZorgAlert met ruim 9 euro omhoog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51