Gebroeders Dhanis grijpen crosstitels Benauwde zege voor Dallinga.com TTCM lijkt draad kwijt 18 Delta Sport hard onderuit De hoofdklasser uit Heinkenszand pakt voor de vierde keer op rij de volle buit. thuisploeg, die voor de gelegen heid was uitgeweken naar het Om nium in Goes, boekte alweer de vierde zege op rij. Dat ging echter alles behalve soepel. „We kregen wel erg veel tijdstraffen om ons oren", brieste Orion-coach Jos Aertssen na afloop. „Gelukkig heb ben we wel altijd aan de goede kant van de score gezeten." Een hoofdrol in de eerste helft was weggelegd voor keeper Rem- co Potter, die vier penalty's keer de. Mede daardoor leidde de thuis ploeg halverwege met 10-7. In de tweede helft kwamen de bezoe kers nog terug tot twee punten verschil, waarna Orion de wed strijd besliste. Scores SV Orion: Ron van Dalen 8, Arno Riemens 6, Guy Peters 4, Michiel Schuijs 3, Joey Aertssen, Mischa Dorst en Jerry Aertssen 1. Hellas 3-Delta Sport, 37-23: De ploeg van trainer John Jansen kreeg in Den Haag een bittere pil te slikken. „Het was een afstraf fing. We zijn vandaag vernederd en waren totaal niet opgewassen tegen het vernuft van deze gerou tineerde ploeg. Ik denk dat ik ze morgen op de training maar entree laat betalen", vervolgde de teleurgestelde Jansen cynisch. „We stonden erbij en keken er naar." Delta Sport had volgens Jansen te veel kansen nodig om tot sco ren te komen, terwijl zijn ploeg defensief te kijk werd gezet. Veel lichtpuntjes kon Jansen niet ontdekken bij zijn ploeg. „Het enige positieve is dat we geen blessures en schorsingen heb ben opgelopen. Misschien was de wedstrijd wel iets té vriendelijk van onze kant." EMM/Olympus-Camelot/Desk, 21-17: Na drie nederlagen op rij, te gen de huidige top drie, trok EMM/Olympus dit weekend in een wedstrijd met twee gezichten aan het langste eind. „We speel den een verschrikkelijk slechte eerste helft", aldus coach Ron de Waal. „Alles was beneden peil." Dat resulteerde in een 13-8-achter- stand bij rust. Na wat harde woorden in de rust kwam de thuisploeg als her boren terug op het veld. „De keepster pakte meteen een paar goede ballen en de werklust en fel heid in de ploeg was helemaal te rug", concludeerde De Waal tevre den. De vijftienjarige Timo behaalde de titel in de categorie MX 2 2-takt vrijetijdrijders. Zijn twee jaar jongere broer was succesvol bij de 85 cc. Het was niet voor de eerste keer dat de broers tegelij kertijd een titel bemachtigden. In 2013 lukte hen dat ook. Timo werd toen kampioen bij de 85 cc, terwijl Luca de titel bij de 65 cc binnenhaalde. Voor Timo is het al zijn vijfde titel. In 2010 en 2011 werd hij kampioen bij de 65 cc en in 2014 bij de 85 cc. Timo gaf zijn kampioenschap nog extra glans door ook de laatste wedstrijd op zijn naam te schrijven. Luca was al zeker van de titel in de voorlaatste wedstrijd en maakte zijn debuut Het is de tweede keer dat de broers Dhanis tegelijkertijd een titel weten te bemachtigen in dezelfde klasse als zijn broer. Danny van de Bosse uit Ove- zande won de 85 cc voor Mats Leeuwesteijn uit Vlissingen en Bryan Nelis uit Yerseke. Bij de licentiehouders werd Jef frey van Kempen (Oost-Sou burg) kampioen in de MX 1 voor plaatsgenoot Casper Ovaa en Ke vin Spruijt (Meliskerke). Ovaa was grieperig en hield het na de eerste manche voor gezien. Spruijt werd dagwinnaar met dubbele manchewinst. Bij de MX 2 4-takten moesten Boy Stockman (Terneuzen) en Martijn Roos (Zuiddorpe) de dagwinst en de titel aan de Belg Michael Bruyninckx laten. Bij de MX 2 2-takten ging de dagwinst naar Tallon Verhelst uit Lokeren. Kevin van Houdt uit Axel greep de titel voor Aswin Vandamme uit Zuiddorpe. Bij de 65 cc won Dylan Serra- nens uit Lamswaarde beide man ches en de titel. In de veteranenklasse, die werd gewonnen door Patrick Piessens uit Heikant, kwam Tho mas Adriaanse uit Lewedorp door een knieblessure niet aan de start. Maar het kampioen schap kon hem al niet meer ont gaan. Voor de vierde keer dit seizoen slaagde de ploeg uit Sluiskil erin met 5-3 te winnen. Dallinga.com mocht de handen dichtknijpen. Bij de pauze keken de Zeeuws- Vlamingen tegen een 3-1-achter- stand aan. De negatieve ruststand kwam mede door een kansloze neder laag voor Steven van Acker tegen een herrezen Sander Jonen. De Amsterdammer had vorig jaar een gezwel in zijn kaak en onder ging een ingrijpende operatie. Pas afgelopen week tijdens de Grand Prix kwam Jonen voor het eerst weer in actie. De altijd opti mistische Jonen speelde als een jonge God en maakte gehakt van Steven van Acker, 40-24 in 28 beurten. Op de andere tafel speel de Patrick Vasseur één van zijn beste partijen dit seizoen tegen Marcel Scheffer. In de nabeurt maakte Scheffer echter gelijk. In plaats van 2-2 stond het op eens 3-1 en moesten Bart Ceule- mans en Jean Paul de Bruijn aan de bak om de meubelen te red den. Bart Ceulemans voldeed aan zijn deel van de opdracht door een degelijke overwinning op Ger Windt, 40-21 in 37 beurten. Op de andere tafel vocht Jean Paul de Bruijn een heroïsch ge vecht uit met Kay de Zwart. De jonge Brabander werd al snel op een 18-3-achterstand gezet, maar kwam sterk terug tot 33-26. Ver volgens kwam De Zwart langszij met een serie van zeven. Uitein delijk maakte de Hulstenaar het uit met drie, waarvan het voor laatste punt van wereldklasse was. De Zwart moest er nog zes in de na beurt, maar miste. Driebanden vierde divisie. BV De Een verdiende zege voor de be zoekers, waarbij Daan Weststra- te, Paul Bodbijl en Joop van den Oudenhoven voor de punten zorgden. Jacobs Mannenmode 2-Stuc. Be- dr. Kanters 4-4: Het eerste punt voor Jacobs van dit seizoen is bin nen. En dat tegen de de nummer drie. Piet Bom en Ellen Riemens wonnen goed spelend. Libre. Het gewestelijk kampioen schap libre vierde klasse in Zierik- zee eindigde met een glorieuze overwinning voor Kees Geuze uit Kloetinge. Hij bleef ongeslagen en noteerde 1.790 gemiddeld. Daarmee verdiende Geuze een plaats op het NK in Arnhem. MIDDELBURG Voor de tweede week op rij hebben de tafeltennis sers van TTC Middelburg een flin ke nederlaag voor de kiezen gekre gen in de eerste divisie. Zaterdag werd er met 8-2 verloren van Scye- dam. De Middelburgers kenden een zeer goede eerste seizoens helft, die werd afgesloten op de tweede plek. Nu lijkt de ploeg het spoort even bijster. Zo is de dub bel, die aanvankelijk liep als een trein, al drie weken op rij niet ge wonnen. Sören de Witte en Arjan Hui den zorgden zaterdag voor de pun ten. Door de nederlaag is TTCM nu weggezakt naar de vierde plaats op de ranglijst. maandag 7 november 2016 Moeizame overwinning voor Orion Timo Dhanis in actie tijdens de finale van de categorie MX 2 2-takt. De uit Terneuzen afkomstige crosser ging er in Axel met de eindzege vandoor, foto peter nicolai Vlissingen Mannen. Hoofdklasse. SV Orion-Hercules 3, 24-19: De Scores Delta Sport: Tim Vleeshou wer 9, Brendan Meulmeester 4, Ke vin Meulmeester en Thijs van Splun- der 3, Koen de Bruijn 2, Rowan Boers en Sebastiaan Hoftijzer 1. Vrouwen. Eerste klasse. Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck 7, Marieke Riemens 6, Li- sanne Heijens 4, Susanna Coppool- se 2, Misha Verkade en Shirley Ja cobs 1. Op het circuit de Smitschorre in Axel werd onder zware terrein omstandigheden de laatste club cross bij de RES-Axel van dit sei zoen verreden. De gebroeders Ti mo en Luca Dhanis uit Terneu zen werden beiden kampioen in hun klasse. Herman Heuvink Axel Met de hakken over de sloot - en dankzij een ultieme inspan ning van Jean Paul de Bruijn in de slotpartij - boekte Dallin- ga.com een benauwde zege. TO- VV 2, hekkensluiter in de eredi visie van het driebanden, werd met 5-3-verslagen. Joop van den Oudenhoven Vlaardingen Zwaan-Zandee Kloetinge 2-6:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47