Remise biedt perspectief Goes wint ruim van Brabantia en loopt in op koploper Baronie Luctor'88 is op schot en boekt 12-0-zege M 13 blijkt te kort voor Zeeuws-Vlamingen Slechts 25 minuten konden de bezoekers een vuist maken op het eigen Wesselopark. Daarin zette Mounir El Ouazizi LRC ook op voorsprong. Maar na die treffer werd de ploeg eigenlijk nog nau welijks gevaarlijk en was het voor al Kloetinge dat aanspraak mocht maken op doelpunten. Gezien de kansen hadden we vandaag geen punten hoeven laten liggen „Gezien de kansenverhoudin gen hadden we vandaag geen pun ten hoeven laten liggen. Dat is zuur", vond ook Van der Zouwen. „Maar ik houd me liever vast aan het voetballende gedeelte. En wat dat betreft heb ik een aantal goede dingen gezien." Zo zag hij Kloetinge voor rust, terwijl het niet eens zo geweldig speelde, tot een flink aantal riante kansen komen. Met name Tom Wuyts en Tom de Bonte waren een paar keer dichtbij een treffer, maar kwamen net tekort. Ook vrije trappen van Remco van Tig- gele en Stefan Quinten werden maar op het nippertje uit het doel geronseld. „Daarvan hadden er wel een paar in gemogen." In de tweede helft kwam Kloe tinge voetballend beter voor de dag. De ploeg toonde meer vecht lust, legde meer energie in de wed strijd en won daardoor ook meer duels. „Met de instelling waarmee de mannen na rust op het veld stonden, kan ik alleen maar tevre den zijn", constateerde ook de oe- fenmeester. Vooral zijn middelste linie kon hem bekoren. Roy Mul der speelde op rechts, Quinten op links en Van Tiggele op tien. Die laatste maakte na een uur spelen op fraaie wijze de gelijkmaker. „We zijn met Thijs van den Dries natuurlijk een stabiele kracht op het middenveld kwijtge raakt", zei Van der Zouwen. „Daar tegenover staat dat Van Tiggele juist weer terug is van een blessu re. Ik ben nu aan het kijken op welke manier het 't beste staat. Ik moet zeggen dat de wijze waarop we vandaag speelden me tot nu toe het beste is bevallen. Dat biedt perspectief." Waar ook nog winst valt te beha len, zijn de spelhervattingen. On der anderen Van Tiggele, Quin ten, Rowan Amperse en Roy Mul der leverden zaterdag een aantal puike vrije trappen en corners af. Dat zorgde voor veel dreiging, maar niet voor goals. „We moeten daar nog beter lopen, beter positie kiezen", vond Van der Zouwen. „Een aantal ballen wordt precies op de juiste plek gelegd. Dat is na tuurlijk positief, maar het levert vanmiddag geen goals op. Daar moeten we me aan de slag." KARAKTERISTIE bij de kansen die we krijgen toe slaan. Toen ze het na twee of drie momentjes wel doorhadden, wis selden ze verdedigend en gingen ze met vijf man achterin in een kommetje spelen." Er was daarna geen doorkomen meer aan voor de Zeeuws-Vlaam- se gastheren. De teleurstelling was groot na het laatste fluitsig naal. De achterstand op koploper Spijkenisse bedraagt na elf speel ronden al acht punten. „We moe ten realistisch zijn", vond Tant. „Als je bovenin mee wilt draaien en voor het kampioenschap wilt gaan, moet je van een ploeg als Breukelen winnen. Dat hebben we niet gedaan en dan is de har de realiteit na wat eerdere minde re resultaten dat je de aansluiting met de topploegen al vroeg in het seizoen verliest." Doesburg sloot zich, kijkend naar de ranglijst die getoond werd op de Teletekst-pagina in het sponsorhome, bij de woor den van zijn coach aan. „We staan te laag met de spelersgroep en de kwaliteiten die wij hebben. We hebben te vaak punten laten liggen in wedstrijden waarin we best goed voetbalden. Maar voet bal draait om doelpunten en wij scoren niet vaak genoeg. Terwijl het op de trainingen wel goed gaat. Ik denk dat het van verschil lende factoren afhangt. Of een bal net goed valt, er net wat ruim te wordt gelaten, en of je een penalty krijgt als je die verdient. Het zat opnieuw niet mee." Niet voor het eerst dit seizoen toonde John Karelse zich na af loop in zijn nopjes met het door Goes vertoonde spel. „We heb ben het weer hartstikke goed ge daan", zei hij. „Buiten de doel punten die we gemaakt hebben, hebben we nog zeker een kans of acht onbenut gelaten." In het duel met de middenmo ter uit Eindhoven had Goes al snel het goede spoor te pakken. Na nog geen vijf minuten kopte Teun Rentmeester uit een corner raak en vijf minuten later was het Steve Schalkwijk die na een tegenstander uitgespeeld te heb ben hard en fraai raak schoot. Waar Brabantia daarna nauwelijk gevaarlijk kon worden, reeg Goes de kansen aaneen. Omdat de beslissende klap uit bleef, paste John Karelse na de hervatting twee wissels toe. Juist toen de organisatie even weg was, kon Mitchell Smits Braban tia nieuwe hoop geven. Maar nog gen twee minuten later was het Erwin Franse die voor 1-3 zorgde. Franse bekroonde een individue le actie op de zestienmeterlijn met een onhoudbaar schot. In de slotminuten maakte Ray Kroon er nog 1-4 van. VLISSINGEN Luctor'88 was gister middag op schot. Het duel met Corn Boys in de vierde klasse A van het zondagvoetbal eindigde in 12-0. Patrijzen kwam niet tot een zege. De ploeg ging met 1-0 onder uit tegen Steen. Luctor'88-Corn Boys 12-0: Tij dens de rust, bij een 6-o-stand, gaf Mick Vujovic Luctor'88 twee opdrachten mee voor de tweede helft: „Zelf de nul houden en de tien doelpunten halen." Hij kreeg zijn zin, want een goed voetballen de thuisploeg stopte pas bij een 12-o-eindstand. Rutger van Ros- sum voegde vier treffers toe aan zijn seizoentotaal, Stefan Boon man drie en Barry Olierhoek twee. Ruben de Jonge, Joeri Si- monse en Arno de Jong maakten het dozijn vol. Clinge-Patrijzen 1-0: De thuis ploeg had volgens trainer Mario Vermeirssen iets recht te zetten na de nederlaag van vorige week in Sluiskil. Vooraf leek dit geen eenvoudige opgave te worden, om dat topscorer Thomas Leegwater ontbrak. Clinge speelde echter met veel inzet en toonde zich sterk in de persoonlijke duels. Halverwege de tweede helft leverde dit de enige treffer van de wedstrijd op, van Robin Heije. maandag 7 november 2016 Voor de derde week op rij kwam Kloetinge niet tot winst. Na de uitschakeling in de beker tegen Kapelle (na strafschoppen) en de 1-0-nederlaag tegen GRC'14 speelde de eersteklasser zater dag met 1-1 gelijk tegen LRC. Toch bracht de remise tegen de Leerdammers trainer Arie van der Zouwen een paar aankno pingspunten. Daniel Vervelde Kloetinge —Arie van der Zouwen, Kloetinge Kloetinge-LRC 1-1 (0-1). 25. Mounir El Ouazizi 0-1, 59. Remco van Tiggele 1-1. Scheidsrechter: A.H.V. Dru- nen. Gele kaarten: Remco van Tiggele (Kloetinge), Ge rald de Jong (LRC). Aantal toeschouwers: 150. Kloetinge: Lentink; Jan sen, Bliek, Jaap Esser, Am- perse; Mulder, Van Tiggele, Quinten; De Bonte (78. Du- vekot), Wuyts, Van der Poel. dichte deur Hoek-aanvaller Kyle Doesburg (links) wordt niet bereikt. Thomas van Renterghem (midden) en doelpuntenmaker Reguillo Vandepitte kijken toe. foto peter nicolai Later deze week: een interview met Afghaans international Es- mat Shanwary, die zaterdag als invaller zijn eerste minuten in de hoofdmacht van Hoek maakte. In de achtervolging op Baronie deed Goes gisteren voortreffe lijke zaken in de eerste klasse C van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer John Karelse versloeg Brabantia in Eindho ven met 1-4 en verkleinde zijn achterstand op de koploper (die tegen Nemelaer genoegen moest nemen met een 1-1-gelijk- spel) daarmee tot vijf punten. Eddy van der Hooft Eindhoven Brabantia-Goes 1-4 (0-2). 5. Teun Rentmeester 0-1,10. Steve Schalk wijk 0-2, 73. Mtichell Smits 1-2, 75. Erwin Franse 1-3, 90. Ray Kroon 1-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42