MZC'11 scoort er drie, wint niet O O) CD II 11 van Anrooij Zondag-hoofdklasser blij met gelegenheidsgoalie Acht jaar na zijn laatste duel als keeper was Jorn Niemantsverdriet plots de eerste doelman van Vlissingen. Tot tevredenheid van alle partijen. Na een kwartiertje zat ik er pas lekker in, maar toen lag er al een bal in Jendrusch KARAKTERISTIEK uitvechten wie het doel een dag later zou verdedigen. Pennings: „Ik moest later die ochtend bij een wedstrijd van mijn ploeg bij JVOZ zijn en heb gezegd: 'Jullie bepalen wie er gaat spelen, laat het me maar weten'." Nonnenkens maakte een analyse van zichzelf en van Niemantsver- driet en vond dat de speler van het derde elftal van Vlissingen en niet hij het moest worden. Dat bleek de juiste keuze. Niemantsverdriet deed het volgens Pennings 'fantastisch', al had hij zeker na rust weinig te doen. Voor de pauze kreeg Gemert genoeg kansjes, maar verzilverde de ploeg er maar één en was Vlissingen kansloos - in de meest letterlijke betekenis van het woord. Na rust waren de rol len volledig omgedraaid. Nadat Etienne Mallie en Raymond Wolff in het veld waren gekomen be gon het namelijk te lopen bij de thuisploeg, regende het kansen en stelden Hoessein Bouzambou (uit voorzet van Mallie) en Abdoe Abden bi (na steekpass van Wolff) de 2-1-ze ge veilig. „Ik heb de jongens gezegd dat ze Jorn moesten helpen en dat hebben ze gedaan", zag Pennings. „Maar ze hadden ook vertrouwen in hem. Bij het inschieten hield hij na melijk al wat ballen tegen en daar mee dwong hij af dat ze direct dach ten: hij kan toch echt wel keepen." Voor Niemantsverdriet was dat geen issue. „Ik heb met Khalid El Hat tach, Salim Ben Sellam, Roysel James en Abdoe nog in de jeugd gespeeld, dus ik was geen grote onbekende. En het is me uiteindelijk best bevallen. Je verleert het niet. Keepen is eigen lijk net als fietsen. Alleen mijn lichaam moet er misschien weer even aan wennen. Ik zal morgen wel spierpijn hebben, haha. Maar als ik de club de komende weken nog va ker op deze manier kan helpen, doe ik dat graag." Het was alweer even geleden dat Jorn Niemantsverdriet een keepersshirt om zijn schouders had. Zeker acht jaar. Maar wegens blessures van de doelmannen Joan van Belzen en Yoeri Nijsse zat Vlis singen verlegen om een sluitpost en werd de ondernemer gebeld. Amper 48 uur na dat belletje keepte hij in eens in de hoofdklasse en hielp hij de ploeg mede naar een 2-1-zege op nummer drie Gemert. Het leverde hem vele schouder klopjes op, maar zelf was hij na zijn rentree tussen de palen kritisch. „Het was even wennen", bekende de eigenaar van een parfumerie in Vlis singen. „Pas na een kwartiertje zat ik er lekker in, maar toen lag er al een bal in." Het schot van Ralf Kemper was hard en laag en viel in de linker hoek binnen, ogenschijnlijk buiten het bereik van Niemantsverdriet. Zelf zag hij dat niet zo. „Geen enkele bal is onhoudbaar", meende de keeper, die tegenwoordig in het derde elftal als middenvelder zijn wedstrijden speelt. „Ik had als ik de laatste tijd wat vaker had gekeept net dat stapje naar mijn rechterkant gezet. Dat weet ik gewoon. Die bal schoot hij goed binnen, maar ik vind elke goal die ik tegenkrijg er eentje te veel en baal dan ook van die tegen- goal." Hij dacht even terug aan zijn jeugd jaren, toen hij als A-junior in de der de divisie actief was met de Walcher- se club. „Ik ken hem uit die tijd", ver telde trainer Ruud Pennings. „Hij was een erg goede keeper. Toen wij een oplossing zochten voor ons keepersprobleem, kwamen we vrij dagavond bij hem uit. We konden niet putten uit het tweede of derde elftal en hebben geen A-junioren, maar ik wist dat Jorn een man is die er gewoon gaat staan en schijt heeft aan druk of verwachtingen." Dat beeld bevestigde hij zaterdag ochtend vroeg, toen hij en keepers trainer Joeri Nonnenkens moesten Weer kon eersteklasser MZC'11 voetballend redelijk meekomen met de tegenstan der, maar weer delfde de hek kensluiter uit Zierikzee het onderspit. Tegen topploeg SHO maakte de Schouwse formatie drie goals, maar kreeg het er vijf tegen: 3-5. „Als je op eigen veld drie keer scoort, moet dat nor maal gesproken gewoon ge noeg zijn voor een overwin ning", zei trainer Alexander van Keulen na afloop van het duel met SHO. „Maar in ons geval is dat dus niet zo. We kunnen voetballend goed meekomen, maar hebben moeite de punten over de streep te trekken." Zaterdag zat de zege er niet in, omdat er voor rust een aantal doelpunten heel makkelijk werd weggegeven. „Het leek soms wel op Come dy Capers", aldus Van Keu len. Daardoor liepen de be zoekers tussen de 28ste en 33ste minuut uit naar een 0-3-voorsprong. Ingmar Quist deed nog wel iets te rug namens de thuisploeg. Na de pauze toonde MZC'11 veerkracht. Het werd eerst nog wel 4-1, maar via twee strafschoppen - beide keren na hands - bracht Ra mon Janson de stand terug tot 4-3. Hoewel de ploeg kan sen kreeg op meer, zat een stuntje er niet in. Vlak voor tijd maakte SHO er nog wel 5-3 van. „In de rust heb ik me al leen maar beziggehouden met het oppeppen van de jongens, er valt dan weinig te coachen", vertelde Van Keulen. „Ik moet de ploeg een compliment geven voor de vechtlust. We zijn weer niet weggespeeld. Maar we staan wel weer met lege han den en dat is zuur. We zul len echt snel punten moeten gaan pakken." maandag 7 november 2016 H Veldrijdster Lin- dy van Anrooij uit Kapelle werd gisteren zestien de in de Super prestige van Ruddervoorde. Ze gaf 3.51 minu ten toe op winna res Sophie de Boer. Van Anrooij was over die presta tie meer tevre den dan over haar dertiende piek van zater dag in de Waas landcross in Sint-Niklaas. l Windsurfer Rick Jendrusch uit Scharendijke is za terdag Neder lands kampioen in de discipline 'wa ve' geworden. De Schouwenaar won de eerste wedstrijd in Zand- voort. Daarna kon den alle andere ra ces, inclusief die van afgelopen weekeinde, geen doorgang vinden. Daardoor greep Jendrusch de titel. 'Keepen is als fietsen' Jorn Niemantsverdriet Vlissingen-Gemert 2-1 (0-1). 14. Ralf Kemper 0-1,50. Hoes sein Bouzambou 1-1,66. Abdoe Abdenbi 2-1. Scheidsrechter: R.N. de Cock (Tilburg). Aantal toeschouwers: 350. Vlissingen: Jorn Niemants verdriet; Renzo Roemeratoe, Regilio Pinas, Milton Roemera toe, Daniël Jansen; Jarreau Ma- nuhuwa (46. Etienne Mallie), Khalid El Hattach, Quincy Gooding; Abdoe Abdenbi, Eren Yildizturan (46. Raymond Wolff), Hoessein Bouzambou (90. Geraldi Geerman). Vlissingen-goalie Jorn Niemantsverdriet genoot met volle teugen van zijn rentree in het doel. foto lex de meester Mitchell Minnaard Vlissingen Daniel Vervelde Zierikzee ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40