Kuyt: geen excuses mee te nemen naar ADO 3 DEVENTER Aanvoerder Dirk Kuyt wenste gisteren niet naar excuses te zoeken in De venter. De middenvelder sprak dat ook duidelijk uit. „De moeilijke week was geen excuses voor deze wanverto ning", bromde de routinier. Waar het wel aan lag volgens Kuyt? „Het baltempo was veel te laag, er was veel bal verlies, de linies sloten niet aan. Nee, de oorzaak van dit verlies moeten we toch echt volledig bij ons zelf zoeken. Ook als je een moeilijke week achter de rug hebt ge had, ben je nog steeds top sporter." vooral Renato Tapia zakten stevig door het ijs. In de voorhoede spaarde Van Bronckhorst zijn buitenspelers Jens Toornstra en Eljero Elia, maar de vervangers Steven Berg huis en Bilal Basacikoglu gaven niet thuis. Waarbij Berghuis bofte dat arbiter Bas Nijhuis hem niet wegstuurde na een judogreep bij Randy Wolters, had hij wel pech dat Nijhuis hands had geconsta teerd toen Jan-Arie van der Heij den uit zijn voorzet raak kopte. De brede bank was een aspect waar de club zo trots op was. Maar het bleek gisteren in Deven ter helemaal niets waard tegen een gehavende hekkensluiter. In de eerste elf wedstrijden ver zamelde Feyenoord een karren vracht aan punten (29). De onder grens lag in al die wedstrijden veel hoger dan bij het Feyenoord van vorig seizoen. Maar het lank moedige Feyenoord, dat gisteren in Deventer op alle fronten faal de, daar moet het Legioen af en toe vervelende flashbacks van heb ben gekregen. Al waakte Van Bronckhorst gisteren nadrukke lijk voor onrust en negativisme. „Ik zie dit namelijk als een inci dent. Natuurlijk heeft alles wat we hebben meegemaakt invloed gehad, al wil ik daar de nederlaag niet op afschuiven. We hebben nu twee weken om iedereen weer op te frissen, dan staan we er weer." den die zo hard aangetrokken dat mijn voet begon te slapen", legde de aanvoerder uit wat er loos was. Tijdens een blessurebehan deling trok hij zijn reserveschoe nen aan, die in allerijl door de materiaalman uit de kleedkamer waren gehaald. Zuur Het hele proces leverde een aar dig schouwspel op en dat kon niet van het voetbal worden ge zegd. Vond ook Peters. „Maar dat we verliezen is wel heel zuur. Het was een typische 0-0 wed strijd. ADO wilde ons onder druk zetten door hoge ballen er in te pompen, maardat lukte niet. Voetballend waren wij duidelijk beter, alleen stokte het 30 meter voor het doel. We hebben meer gif nodig." En niet alleen voorin, aldus de captain. „Bij de tegentreffer had Beugelsdijk afgeblokt moeten worden. Dat dat niet gebeurde, is niet goed. Maar de aanval van Den Haag waar die corner uit voortkwam, hadden we ook eer der moeten onderbreken. Ook daar is dat gif nodig. Zeker als je weet dat ADO alleen gevaarlijk is bij stilstaande situaties. Dan moet je zo weinig mogelijk cor ners en vrije trappen weggeven." Vleugelaanvaller Jordy Croux reet de afgelopen weken de verde diging van de tegenstander gere geld uiteen met afgemeten voor zetten. In Den Haag lukte er ech ter weinig. Ook de enige grote kans van Willem II was niet aan de Belg besteed. Hij kon ongehin derd uithalen vanaf zestien me ter, maar mikte naast. „Er komt nu een interlandweekend aan. We moeten deze weken benut ten om te kijken hoe we gevaarlij ker kunnen zijn voorin", vond Croux. Het kan al helpen dat Fran Sol in de thuiswedstrijd tegen PSV weer ingezet kan worden. De spits zat zaterdag zijn laatste wed strijd uit van een schorsing na rood tegen FC Utrecht. Met vijf treffers is hij ruimschoots club topscorer bij het weinig doeltref fende Willem II. Zesde nederlaag Kadioglu weer het op rij Excelsior mannetje bij NEC maandag 7 november 2016 1 toch schouderklopje De Feyenoord-spelers Marko Vejinovic, Jens Toornstra, Jan-Arie van der Heijden en Eric Botteghin (v.l.n.r.) balen na afloop in de Ade laarshorst. FOTO ERWIN SPEK/PRO SHOTS i STTl-g-^ Dirk Kuyt komt hoog, maar niet hoog genoeg om Eagles-keeper Theo Zwart- hoed te kloppen foto anp VOETBAL VOETBAL Excelsior heeft de zesde neder laag op rij geïncasseerd. De ploeg ging met 2-1 onderuit bij FC Utrecht, dat daarmee de vier de competitiezege van het sei zoen boekte. De Kralingers zijn de competitie uitstekend begon nen, maar na de zesde opeenvol gende nederlaag bungelt de ploeg onderin. Vlak na rust viel de eerste treffer. Ayoub mocht vanaf de rand van het strafschop gebied uithalen en schoot via de binnenkant van de paal raak. Acht minuten later zorgde Nacer Barazite voor 2-0. Zeven minuten voor tijd kwamen de gasten uit het niets op 2-1 door Eibers. „Alle ballen op Ferdi", zongen de supporters van NEC toen Ferdi Kadioglu mocht invallen tegen FC Groningen. De zeventienjari ge middenvelder voldeed aan de verwachtingen en behoedde zijn ploeg met een treffer voor een nederlaag (1-1). „Ik ben zo trots", zei de tiener, die vorige week te gen FC Utrecht ook al scoorde als invaller (1-1). „Ik ben meteen naar de supporters gerend. Ik vond het zo mooi dat ze mijn naam zongen", vertelde Kadioglu „Er is afgelopen week zo veel op me af gekomen. Natuurlijk hoop te ik op een basisplaats. Maar ik ben nog jong en moet veel leren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32