Alarmfase 1 ligt op de loer bij Vitesse Willem II vergeet de strijdbijl U Feyenoord zakt door de ondergrens in Deventer, maar trainer Van Bronckhorst is toch trots op zijn selectie. 2 FEYENOORD EERSTE VERLIES A i Vitesse streeft dit seizoen Euro pees voetbal na, maar een plek in de play-offs wordt al een hele op gave. De Arnhemse club presteert tot nu toe ver onder de maat en vertolkt slechts een rol als saaie middenmoter in de eredivisie. In de Gelderse hoofdstad ligt een cri sis op de loer. De 2-i-nederlaag tegen Heracles stond gisteren in alles model voor de sportieve malaise bij Vitesse. Passes in het luchtledige van Matt Miazga, halfbakken hoekschop pen van Lewis Baker, het simpele inleveren van de bal door Marve lous Nakamba, een schrijnend ge brek aan kansen en dat voortdu rende, tenenkrommende en tem- poloze geschuif symboliseerden een enorme onmacht en radeloos heid in het Arnhemse kamp. Trainer Henk Fraser oordeelde na afloop keihard. Alle slechte kan- Deze groep is mentaal broos. Bij tegenslag is er paniek. ten van Vitesse waren tegen de Al- meloërs bovengedreven. Er was geen eenheid, geen ruggengraat. Geen mentale hardheid. „Ik kan heel goed begrijpen dat er door supporters dan 'Schaam je kapot' wordt gezongen", zei Fraser. „Het was ook bitterslecht." De coach zag dat zijn spelers groep in een geestelijk alarmeren de staat verkeerde. De onzeker heid droop van zowat iedereen af. Eens te meer dreef de erfenis van voorganger Rob Maas boven in Gelredome. Onder diens leiding veranderde Vitesse vorig jaar van een team vol bravoure in een ang stige wees. „Deze groep is mentaal broos", stelde Fraser. „Bij tegenslag is er paniek. Het mentale aspect was bij mijn aanstelling een groot aan dachtspunt. We werken al sinds de voorbereiding aan dat punt. Maar we zijn duidelijk nog niet ver genoeg." Fraser trok zich dat aan, maar hij stipte daarmee voor al ook het karakter van de selectie aan. Vitesse toonde zich eens te meer als een stel ideale schoonzo nen. „De jongens accepteren on derling te makkelijk een slechte bal", legde Vitesse's trainer uit. De spelers van Feyenoord kregen gisteren in De venter van de beveili ging het dringende ad vies om na het douchen niet naar het spelershome te gaan. Sa men dienden ze te wachten op het seintje dat de spelersbus kon worden opgezocht. Van woedende suppor ters, die buiten verhaal wilden halen na het mislukte optreden in de Ade laarshorst, was echter geen sprake. Maar van een boze trainer ook niet. Giovanni van Bronckhorst verraste zijn spelers door ze direct na de eer ste nederlaag van het seizoen tegen Go Ahead Eagles, dat als hekkenslui ter aan het duel was begonnen, in het kleedlokaal uitgebreid te compli menteren. „Want ik ben gewoon trots op de jongens", legde de trainer even later uit. „Trots op de manier waarop we samen de moeilijke week hebben beleefd. Maar ook om het feit waar we nu nog altijd staan." Gevoel Bij het eerste liet de gevoelige Van Bronckhorst duidelijk zijn gevoel spreken. Het overlijden van Jeanette Morin, de 52-jarige moeder van spe ler Tonny Vilhena, het bijwonen van de emotionele uitvaart vrijdagmid dag in Maassluis. Het had volgens Van Bronckhorst heel veel impact ge had op zijn selectie. En dat kan uiter aard, daar is zelfs niets mis mee. Maar dat hij ook wees op het feit dat Feyenoord nog altijd koploper is in de eredivisie, was veel minder voor de hand liggend. Feyenoord zag immers het worstelende PSV weder om en rivaal Ajax dichterbij kruipen. In Deventer konden er na afloop op sportief gebied een aantal pijnlij ke conclusies worden getrokken. Het vervangen van het hart van het elftal, Karim El Ahmadi en Tonny Vilhena, leek op papier wel te doen met een duo dat zes miljoen euro heeft ge kost. Maar in de praktijk was dat een groot probleem. Marko Vejinovic en Willem II lijkt opnieuw een moei lijk seizoen tegemoet te gaan in de eredivisie. Tegen het labiele ADO Den Haag deed de Tilburgse club niet wat toch minimaal ge vraagd mag worden: strijd leve ren. Dat was zeker na rust nodig. Uit een spelhervatting kwam Willem II op achterstand. Bij de Haagse goal voelde niemand zich verant woordelijk voor de erkende kop per Tom Beugelsdijk. Jordens Pe ters en Bartholomew Ogbeche stonden op te grote afstand om een vrije kopkans te verhinderen. De jubilaris beleefde zo als een van de weinigen plezier aan de voetbalavond die het predikaat 'eredivisiewaardig' niet verdiende. Veelzeggend: het meest opzienba rende dat er in de eerste helft van ADO - Willem II viel te noteren zaterdagavond, was de materiaal- pech van Jordens Peters. Na een luchtduel leek hij met een kapotte schoen te kampen. Doelman Kostas Lamprou werd woedend toen het in zijn ogen te lang duur de voordat er wat aan gedaan kon worden. „Ik bleef met mijn veters ergens achter haken en toen wer- Dat we verliezen is wel heel zuur. Het was een typische O-O-wedstrijd maandag 7 november 2016 GO AHEAD EAGLES FEYENOORD Druk op trainer Henk Fraser neemt toe door sof tegen Hera cles. Ambities stroken niet met positie in middenmoot eredivi sie. Lex Lammers Arnhem I Het ambitieuze Vitesse is in de eredivisie al vier wedstrijden zonder zege. Twee gelijke spe len werden de afgelopen weken gevolgd door twee nederlagen, beide op eigen veld. Henk Fraser Mispeer en Mikos Gouka Deventer Koploper Feyenoord heeft na gisteren nog twee punten voor sprong op Ajax. PSV volgt op vier punten van de Rotterdammers. 'HlCOHr- ftCORF Willem II treft voor de winter stop nog drie clubs uit de top zes van de eredivisie. Dan is het dodelijk om ADO Den Haag zo maar drie punten te gunnen. Wilber Hack Den Haag 4 Tom Beugelsdijk kan de win nende treffer vrij inkoppen. FOTO TOIN DAMEN/PRO SHOTS ADO DEN HAAG WILLEM II —Jordens Peters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31