Gebroeders Dhanis grijpen crosstitels De Bruijn redt meubelen Dallinga Novitas boekt zege 18 De Beule nog niet tevreden De Zeeuws-Vlaamse volleyballers boeken de derde zege op rij. Het vrouwenteam gaat onderuit. VA jA fZmïJ y WtCf, WR vf V Timo gaf zijn kampioenschap nog extra glans door ook de laatste wedstrijd op zijn naam te schrijven. Luca was al zeker van de titel in de voorlaatste wedstrijd en maakte zijn debuut De vijftienjarige Timo behaalde de titel in de categorie MX 2 2-takt vrijetijdrijders. Zijn twee jaar jongere broer was succesvol bij de 85 cc. Het was niet voor de eerste keer dat de broers tegelij kertijd een titel bemachtigden. In 2013 lukte hen dat ook. Timo werd toen kampioen bij de 85 cc, terwijl Luca de titel bij de 65 cc binnenhaalde. Voor Timo is het al zijn vijfde titel. In 2010 en 2011 werd hij kampioen bij de 65 cc en in 2014 bij de 85 cc. Het is de tweede keer dat de broers Dhanis tegelijkertijd een titel weten te bemachtigen in dezelfde klasse als zijn broer. Danny van de Bosse uit Ove- zande won de 85 cc voor Mats Leeuwesteijn uit Vlissingen en Bryan Nelis uit Yerseke. Bij de licentiehouders werd Jef frey van Kempen (Oost-Sou burg) kampioen in de MX 1 voor De volleyballers van Stevo trok ken na twee competitieloze week einden de goede lijn door. In Zwijndrecht werd ten koste van Switch'89 de derde zege op rij ge boekt. De overige Zeeuws-Vlaam- se teams verloren. Switch'89-Stevo 0-4 (19-25, 19-25, 23-25,15-25): Een degelij ke zege van de Stevo-mannen, die op de derde set na niet in de pro blemen kwamen. Stevo zette Switch'89 met een heel goede ser vice onder druk. In de derde set hield Stevo het hoofd koel, toen de Zuid-Hollanders op het 23ste punt op gelijke hoogte kwamen. „We winnen, maar ons spel was nog niet echt goed", vond Guido de Beule. „Te onrustig soms. Dat kan te maken hebben met het feit dat we twee weken niet hadden gespeeld." Voko 4-Stevo 2 4-0 (25-15,25-11, 25-13,25-14): De Zeeuws-Vlamin gen kwamen op bijna alle fronten tekort en hadden in geen enkele set uitzicht op winst. Dat stond al lemaal in schril contrast met vo rig seizoen, toen de Stevo-reser- ves twee keer van de Brabanders wonnen. De thuisploeg, gepokt en gemazeld in het volleybal, maakte vooral door een overschot aan ervaring het verschil. Vrouwen. Voko-Stevo 3-1 (22-25, 25-15, 27-25,25-22): Bijna foutloos spe lend kwam Stevo tegen de matig begonnen thuisploeg sterk uit de startblokken. Het had de opmaat moeten zijn voor meer, maar Voor de vierde keer dit seizoen slaagde de ploeg uit Sluiskil erin met 5-3 te winnen. Eerder gebeur de dat al in de thuiswedstrijd te gen Burgmans Biljarts en in de uitwedstrijden tegen Eureka Bil jarts en Buffalo.nl. Dallinga.com mocht de handen door een gebrek aan vertrouwen stokte het ritme aan Zeeuws- Vlaamse kant. Voko kwam door een goede service terug in de wed strijd, had over geluk in de slotfa se van de derde set niet te klagen (een paar setpunten van Stevo werden overleefd) en wikkelde aan het eind van de gelijk opgaan de vierde set opnieuw af naar winst. Voko 2-Stevo 2 4-0 (25-18, 25-23, 27-25,25-22): De Oosterhoutse formatie boekte de eerste competi tiezege en deed dat met forse cijfers. Coach Ronald van de Vij ver van Stevo sprak van een goe de tegenstander, die te laag geklas seerd staat. Hoewel Stevo 2 ge waarschuwd was voor onderschat ting, begon de ploeg heel matig. Na verlies in de eerste set pro beerde Stevo met hard werken het initiatief naar zich toe te trekken. Dat lukte telkens net niet. „In de derde set hebben we zeker kansen gehad, maar gaven we het in de slotfase weg. Dat was zuur." Next Volley/Dordrecht 2-YVC 4-0 (25-11,25-18,25-20,25-22): Gaan deweg de partij kreeg YVC de op gaande lijn te pakken, maar dat bleek niet voldoende om een set in winst om te zetten. YVC had vooral in de eerste twee sets geen antwoord op de lastige opslag van de nummer twee van de ranglijst. In het derde bedrijf klampten de Zeeuws-Vlamingen langer aan. In de laatste set leek YVC geruime tijd de eer te kunnen redden. De Dordtse kampioenskandidaat slaagde er echter in om een 23-21-achterstand weg te werken en het duel voor de vierde keer op rij in het voordeel af te ronden. dichtknijpen. Bij de pauze keken de Zeeuws-Vlamingen tegen een 3-1-achterstand aan. De negatieve ruststand kwam mede door een kansloze neder laag voor Steven van Acker tegen een herrezen Sander Jonen. De Amsterdammer kreeg vorig jaar een gezwel in zijn kaak en onder ging een ingrijpende operatie. Pas afgelopen week tijdens de Grand Prix kwam Jonen voor het eerst weer in actie. De altijd opti mistische Jonen speelde als een jonge god en maakte gehakt van Van Acker, 40-24 in 28 beurten. Op de andere tafel speelde Pa trick Vasseur tegen Marcel Schef- fer één van zijn beste partijen dit seizoen. De inwoner van Cad- zand kwam na een aarzelende eerste en een beresterke tweede helft met 40-34 voor. Hij had daar 33 beurten voor nodig. Schef- fer trok echter op onwaarschijnlij ke wijze de stand recht met een serie van zes. In plaats van 2-2 stond het op eens 3-1 en dus moesten Bart Ceulemans en Jean Paul de Bruijn aan de bak om de meube len te redden. Bart Ceulemans voldeed aan zijn deel van de opdracht door een degelijke overwinning op Ger Windt: 40-21 in 37 beurten. Heroïsch gevecht Op de andere tafel vocht Jean Paul de Bruijn een heroïsch ge vecht uit met Kay de Zwart. De jonge Brabander werd al snel op een 18-3-achterstand gezet, maar kwam sterk terug tot 33-26. Ver volgens kwam De Zwart zelfs langszij met een serie van zeven. Uiteindelijk maakte de Hulste naar het uit met drie, waarvan het voorlaatste punt van wereld klasse was. De Zwart moest er nog zes in de nabeurt, maar mis te. De opluchting klonk door bij teamcaptain Vasseur: „Dit was op het nippertje. We komen hier ach teraf gezien goed weg. Een punt laten liggen tegen deze ploeg zou een miskleun zijn geweest. Geluk kig pakte Jean Paul op knappe wij ze de punten alsnog." plaatsgenoot Casper Ovaa en Ke vin Spruijt (Meliskerke). Ovaa was grieperig en hield het na de eerste manche voor gezien. Spruijt werd dagwinnaar met dubbele manchewinst. Bij de MX 2 4-takten moesten Boy Stockman (Terneuzen) en Martijn Roos (Zuiddorpe) de dagwinst en de titel aan de Belg Michael Bruyninckx laten. Bij de MX 2 2-takten ging de dagwinst naar Tallon Verhelst uit Lokeren. Kevin van Houdt uit Axel greep de titel voor Aswin Vandamme uit Zuiddorpe. Bij de 65 cc won Dylan Serra- nens uit Lamswaarde beide man ches en de titel. In de veteranenklasse, die werd gewonnen door Patrick Piessens uit Heikant, kwam Tho mas Adriaanse uit Lewedorp door een knieblessure niet aan de start. Maar het kampioen schap kon hem al niet meer ont gaan. HULST De handbalsters van Novi tas boekten zaterdag een knappe 16-11-zege in de uitwedstrijd te gen Elshout. Novitas startte voort varend. Uit de eerste beste aanval van de ploeg uit Hulst maakte Pa tricia Bel met een afstandsschot de 1-0. Daarna liepen de Zeeuws- Vlaamse vrouwen uit naar een 9-4-voorsprong bij rust. In de tweede helft deed Elshout in verdedigend opzicht wat aan passingen, maar Novitas speelde daar goed op in door telkens goed in de gaten te duiken en de bal sneller te laten gaan. maandag 7 november 2016 Stevo pakt volle winst i A 11 4 k Timo Dhanis in actie tijdens de finale van de categorie MX 2 2-takt. De uit Terneuzen afkomstige crosser ging er in Axel met de eindzege vandoor, foto peter nicolai Op het circuit de Smitschorre in Axel werd onder zware terrein omstandigheden de laatste club cross bij de RES-Axel van dit sei zoen verreden. De gebroeders Ti mo en Luca Dhanis uit Terneu zen werden beiden kampioen in hun klasse. Herman Heuvink Axel Terneuzen Mannen. Met de hakken over de sloot - en dankzij een ultieme inspan ning van Jean Paul de Bruijn in de slotpartij - boekte Dallin- ga.com een benauwde zege. TOVV 2, hekkensluiter in de ere divisie van het driebanden, werd met 5-3 verslagen. Joop van den Oudenhoven Vlaardingen Score Novitas: Leonie de Graaf 7, Patricia Bel 5, Patty van Kerckho- ven, Saskia van Goethem 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 124