Eibers doet goede zaken Olympia wint derby van Rapide Pleijte is ook week na WK niet te verslaan Van den Broeke mazzelt aan eind Trail by the Sea 17 Vierde klasse. Olympia-Rapide 4-0: Op de winst van Olympia viel niets af te dingen. Rapide kampte met personele problemen en moest daardoor een beroep doen op drie jeugdspelers. Die toonden net als het gehele team uit Hulst veel inzet. Het bleek echter niet voldoen de. Onder druk van een bij vlagen goed spelend Olympia bezweken de bezoekers. Uit een strafcorner opende Koen Boerjan de score voor de Terneuzenaren. Toen Wouter van der Peijl na een goed uitgespeelde aanval in de 40ste mi nuut 2-0 maakte, zag het er reeds donker uit voor Rapide. Halverwege de tweede helft zorgde Rinke Wijffels voor 3-0. Niet veel later bepaalde Martijn Lafarre op aangeven van Joris van Dixhoorn met een fraaie treffer de eindstand op 4-0. Derde klasse. Spijkenisse-Rapide 6-0: De eindcijfers doen de werke lijkheid geweld aan. Rapide was niet zoveel minder dan de thuis ploeg. Vooral in de eerste helft speelde Rapide goed mee, maar kwam door foutief uitverdedigen en een strafcorner met 2-0 achter. In het begin van de tweede helft moest Eva d'Hooghe met een blessure het veld verlaten. Dat verlies trok een zware wissel op het vertrouwen bij Rapide en Tempo komt pas na een 4-0-achterstand op stoom, maar verliest uiteindelijk met 4-3 van Olympia bood een brutaler Spijkenisse de gelegenheid om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Gesteund door de in de ogen van Rapide niet altijd even intege re scheidsrechters bepaalden de bezoekers de eindstand op een riante 6-o-zege. Vierde klasse. Tempo-Olympia 3-4: Via een bliksemstart liep Olympia binnen tien minuten uit naar een voorsprong van 0-3. Het werd zelfs nog halverwege de eer ste helft 0-4, voordat de thuis ploeg tegen kon scoren. Voor Olympia scoorden Claire de Dob- belaere (2x), Gwen Kolijn en Kir- sten van der Peijl. Olympia begon met de ogen schijnlijk onoverbrugbare voor sprong ietwat slapjes aan de twee de helft en zag Tempo al vrij snel terugkomen tot 3-4. Daarna toonde de Terneuzense hockeysters wel de juiste wed- strijdmentaliteit en stelden zij, zij het met pijn en moeite, toch de drie punten veilig. Eibers was uiteraard tevreden. „Es prit liet zich fijn rijden. Ze maakte nog wel wat foutjes. Het was van daag ook pas onze tweede wed strijd in Z2. Een kwestie van kilo meters maken." Marleen Dekker uit 's-Heeren- hoek eiste met de ruin Ryquildo in de tweede proef de overwin ning op (65,73 procent). Michelle Snel uit Westdorpe stuurde in L de met veel souplesse bewegende ruin Chippendale naar de zege en tweede stek (62.83 en 61,50 procent). Sabine Tarant (Spui) verzekerde zich in de tweede proef met schimmelruin Flamenco Mon van een overwinning (63,33 procent). „Ik heb Flamengo tien maanden geleden gekocht. Hij was zadel mak, maar de basisgangen zaten er nog niet op. Hij leert snel en loopt nu een constante Li-proef." In de dressuurwedstrijd van de RSV Axel was Petra de Feijter uit Koewacht met de merrie Embony in de warmloopronde de beste (65,50 procent). Saskia de Schep per uit Kuitaart eindigde met de merrie Boretta B als tweede en sleepte in de herkansing de over winning in de wacht (65,00 en 66,16 procent). Carmen Kerckhaert was in L goed op dreef. De Axelse amazone stuurde merrie Cadrini naar een eerste en tweede plaats (65,00 en 64,83 procent). Birdy-lynn Giele was in de tweede proef met de hengst Deejay de beste (66,33 pro cent). Op het hoofdnummer, de 9600 meter met een paar extra klim- metjes, gooide Mats Lunders er meteen het tempo in. Tim van den Broeke gaf als enige ant woord. Een groepje met onder anderen Martijn de Kok, Niek den Exter en Tim Pleijte hield zich wat op de achtergrond. De Kok moest al snel terrein prijs geven en toezien hoe Pleijte over Van den Broeke heen wal ste. Den Exter kwam nog rede lijk in de buurt van Van den Broeke en wist De Kok achter zich te houden. Na 27 minuten en 40 seconden was de winst in de Moerschans- cross voor Pleijte. „Ik had niet verwacht dat het zo goed zou gaan na afgelopen weekeinde", zei hij. Van den Broeke finishte als tweede en Den Exter liep ver rassend naar de derde plek. Verschuure liep bij de vrou wen tot halverwege de koers op gelijke hoogte met Mirthe Over- kamp, die daarna moest lossen. Op de winnende tijd van Ver schuure, 35.36, gaf zij een kleine minuut toe. „Na de Kustmara- thon kom ik weer een beetje in vorm", liet Verschuure weten. Ralph Wiessner was bij de masters H35 ruim twee minuten sneller dan Michael de Hamer. Edwin de la Ruelle won de wed strijd bij de masters H45. BURGH-HAAMSTEDE De Vlis singse atleet Erwin van den Broe ke heeft gisteren verrassend de kor te versie van Trail by the Sea ge wonnen. Hij finishte na de wed strijd over 25 kilometer in 1.49.13 uur. Zijn trainingsmaatje Erwin Adan kwam veertig seconden later als tweede over de meet in Burgh-Haamstede. Leo Smets uit het Belgische Olen werd derde in 1.55.03. Van den Broeke kwam een beet je met een mazzeltje aan zijn over winning. Bij Westenschouwen, met nog 8 kilometer te gaan, gin gen hij samen met Adan de duino vergang over. Daarna zette Adan, waarschijnlijk de iets beter loper, Van den Broeke op achterstand. Toch kwam de Vlissinger als eer ste over de finish. Van den Broeke: „Hij is ergens verkeerd gelopen. Ik hoorde opeens van een toeschou wer dat ik eerste lag." Bij de vrouwen zegevierde Anne Zijderveld uit Hendrik-Ido- Am bacht. Haar eindtijd was 2.07.30. Vanessa Hartman uit Brielle werd met twee minuten achterstand tweede. Leonie Ton, die in voorbe reiding is op het WK 100 kilome ter, was op de derde plaats de bes te Zeeuwse. De atlete uit Wissen- kerke klokte 2.11.30. De wedstrijd op de Kop van Schouwen verregende compleet. Bijna van start tot finish stonden de hemelsluizen open. Toch finish ten er nog 360 atleten. maandag 7 november 2016 Het met personele problemen kampende Rapide weerde zich kranig, maar Olympia was met 4-0 duidelijk de sterkste, foto peter nicolai De derby tussen Olympia en Ra pide in de vierde klasse van de hockeycompetitie voor mannen eindigde na een gelijk opgaande beginfase toch nog in 4-0. In de derde klasse bij de vrouwen ver loor Rapide fors en zwaar geflat teerd bij Spijkenisse. Olympia moest een klasse lager, on danks een riante voorsprong, nog flink aan de bak om de winst met 3-4 veilig te stellen bij Tempo. Peter Snelders Terneuzen Mannen. Vrouwen. Maartje Eibers deed in de eerste selectiewedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap goede zaken. De dressuuramazone uit Ossenisse liep met merrie Loc- kefeer's Esprit in Westdorpe in de in handicap verreden klasse Z naar een eerste en tweede plaats (64,41 en 65,14 procent). Lucien Roelandt Westdorpe Tim Pleijte liep vorig weekeinde een trail van 85 kilometer in Por tugal. Zes dagen na die WK- wedstrijd won hij in Hulst de 31ste editie van de Moerschans- cross. Monique Verschuure was in de eerste wedstrijd voor de Zeeuwse Verzekeringen cross competitie de snelste vrouw. Sjaak Sinke Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 123