Uitgedund De Schelde geeft niet thuis en verliest met 23-4 16 Sander Post zegeviert in Axel Schakers eindelijk van de nul af In de meesterklasse komt de ploeg uit Sas van Gent niet verder dan een gelijkspel tegen concurrent Charlois Europoort. Mesu en Cïjsouw net buiten top 10 Björn Scherbeijn achtste op NK Rode kaart nekt Groene Ster Tweede plaats voor Aimee Schoe Terneuzense darters verliezen De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent moesten zater dag genoegen nemen met een ge lijkspel tegen mededegradatiekan didaat Charlois Europoort. De re serves van HWP deden het in de tweede klasse een stuk beter en na een overwinning staan ze op de tweede plaats. Meesterklasse. Charlois/ Euro- poort-HWP Sas van Gent 5-5: Teamleider Hans Groffen was na afloop niet tevreden over het re sultaat, ondanks dat de Sasse for matie van de hatelijke nul af is. Tegen een gehavend Charlois had er duidelijk meer in gezeten. Helmut Cardon zette HWP op voorsprong en Steven Geirnaert had deze voorsprong moeten ver dubbelen, ware het niet dat hij te gen grootmeester Erik van den Doel een enorme winstkans mis te. Van de Doel kwam weg met een punt. Vervolgens overspeel de Thibaut Maenhout zijn tegen stander volledig om vervolgens zijn dame weg te blunderen. Bij een 5-4-achterstand redde Asho- te Draftian een punt door vanuit matige positie te winnen. Tweede klasse. DJC Stein-HWP Sas van Gent 2 3-5: Door een knappe overwinning op de Lim burgers staat HWP 2 nu tweede. Teamleider Kees Nieuwelink gaf het goede voorbeeld door te win nen na een remise van Arno Ster- ck. Bij een 2-2-stand zag het er prima uit. Martij n Maddens greep bij zijn debuut de volle winst, waarna Simon Provoost een prima partij afleverde aan het eerste bord. Met de remises van Wouter Ghyselen en Harry Provoost werd de zege veiligge steld. Derde klasse. Souburg-Landau Axel 5,5-2,5: Souburg blijft maar winnen. In de Zeeuwse derby was Landau uit Axel de sigaar. In de beginfase zag het er beroerd uit, maar voor de tijdnoodfase kantelde de wedstrijd. Henrik Westerweele won knap van Art hur Hugaert en Jeroen Hekhuis versloeg IM Christophe Gregoir. Toen captain Roeland Alders van uit slechte stelling de winst pak- te op Dennis van Vliet kon het ei genlijk niet meer mis gaan. Rog ier van Gemert stelde met zijn re mise de matchpunten veilig en als kers op de taart zwoegde Ro bin Bosters naar de winst tegen Randy van Houtte. Messemaker 1847 2-HWP Sas van Gent 4 5,5-2,5: Al snel bleek dat er in Gouda niet veel te halen was. Het zwaar gehavende vierde team van de Sassenaren stond al snel met 4-0 achter. De invallers Manuel Colsen, William Baeten en Martin Stam verloren, al had laatstgenoemde lang kans op de winst. Captain Marnix van der Zalm had een offday en kreeg een nederlaag aangesmeerd. Frans Snijders was de enige die won, maar dat was lang niet ge noeg voor een goed resultaat. Derde klasse. Goes-Bergen op Zoom 2,5-5,5: Tegen Bergen op Zoom had Goes een dag om maar snel te vergeten. Alles ging zo'n beetje mis. Rinus Burger- hoff won, maar daar was alles zo'n beetje mee gezegd. Maxim le Clercq gaf zijn dame weg en kopstuk Joey Grochal werd vak kundig naar een nederlaag ge schoven. Nadat de wedstrijd al lang gespeeld was, maakte Rem- co van de Braak met een goede overwinning de nederlaag nog wat minder pijnlijk. CSV-HWP Sas van Gent 3 5,5-2,5: CSV was duidelijk een maatje te groot. De Capellenaren waren op de meeste borden al snel in het voordeel. Zo was Ru dy van de Wynkele snel klaar met een verliespartij en over kwam André Galle hetzelfde. Jim van de Vreede blunderde zijn ge lijke stelling weg en Joris De- berdt werd weggespeeld op de ko ningsvleugel. Dat Marc Lacrosse in een verloren stelling nog won, was een doekje voor het bloeden. De Schelde kon zaterdag niet over een volledige selectie be schikken. Daartegenover stond dat DBD zaterdag in goeden doen was. De ploeg liep snel uit naar 2-0. Toen duidelijk werd dat De Schelde zelfs met een man meer de kansen niet kon verzilve ren, wist de ploeg dat het een las tige avond tegemoet zag. DBD maakte wel gebruik van het man netje meer en bouwde de tussen stand uit naar 4-0. Er volgde een Zelfs met een man meer wist De Schelde de kansen niet te verzilveren dramatische tweede periode. Niek Kampman maakte razend snel drie persoonlijke fouten en mocht daarom het water niet meer in. De Schelde bleef het las tig houden. DBD liep uit naar 13-0, voordat Gijs Manhave 13-1 maakte. De derde periode begon De Schelde voortvarend. Jerome Bruijnzeel scoorde de 13-2, maar het vertrouwen bij de Zeeuws- Vlamingen was al lang verdwe nen. De ploeg maakte te veel fou ten om ook maar enigszins in aanmerking te komen voor een positief resultaat. DBD liep uit naar 20-2, waarna Jerome Bruijnzeel nog de 20-3 op het bord bracht. Ook Koen Leg- ters scoorde nog voor De Schel de, maar het was een wedstrijd om snel te vergeten. DBD won uiteindelijk met 23-4. maandag 7 november 2016 ATLETIEK Sander Post uit Terneuzen heeft zaterdag de Appelloop in Axel ge wonnen. De Terneuzenaar liep in gezelschap van twee Belgische atleten na een kleine vier kilome ter voor de finish voor de meute uit. „Ik had het idee dat ik nog wel kon versnellen. Bij mijn po ging moesten de twee anderen passen en was het voor mij dus kat in het bakkie", verklaarde hij over het beslissende moment in de wedstrijd. De Terneuzenaar snelde zich op het parkoers van bijna veertien ki lometer in een tijd van 48.03 mi nuten naar de zege. Een andere Zeeuwse zege was er voor de Terneuzense Cathy Poppe, op de middenafstand bij de vrouwen. De atlete bleef haar concurrentes ruimschoots voor door de negen kilometer te overbruggen in 38.36 minuten. Hiermee zit ze nog steeds op schema om het maximale aantal punten van vijfhonderd te sco ren. Ruim 250 atleten deden mee aan de loop, die meetelt voor het Transportbedrijf Jasperse Runnerscriterium. Er konden ver schillende afstanden afgelegd worden. SCHAATSEN TILBURG Voor de Middelburgse schaatser Niels Mesu zat er in de derde wedstrijd van de KPN Marathon Cup, die zaterdagavond werd verreden in Tilburg, niet meer in dan de vijftiende plaats. Broer Erwin Mesu werd 38ste. Bij de beloftes liet Oostburger Joerec Cijsouw (foto) zich zien. Hij fi nishte na 100 rondes als twaalfde. Laurent Janse uit Yerseke eindig de in de achterhoede, foto peter nicolai ZWEMMEN Zwemmer Björn Scherbeijn uit Aardenburg, uitkomend voor The Hague Swimming, is achtste ge worden op de 100 meter wissel slag bij het NK kortebaan. Hij zwom een tijd van 57,70. Manon Aerssens uit Sint Kruis, uitko mend voor PSV, zwom 2.23,10 en werd derde in de B-finale op de 200 meter wisselslag. ZAALVOETBAL De zaalvoetbal Iers van Groene Ster Vlissingen verloren zaterdag in de eredivisie met 6-2 bij ZVV Eindhoven. De wedstrijd werd ge tekend door de tweede gele kaart kort voor rust voor Achraf Laabich. Met een man minder in casseerde de Zeeuwse ploeg de 2-2, waarna de 3-2 snel volgde. In de tweede helft maakte Groe ne Ster Vlissingen jacht op de ge lijkmaker en meer. Maar dat werd niet beloond. ZVV Eindhoven maakte uit de counter 4-2, waar na het in de slotfase 6-2 werd. VELDRIJDEN Aimee Schoe uit Vrouwenpolder is in het Brabantse Galdre twee de geworden bij een wedstrijd in de West-Brabantse veldritcom- petitie. Op de rechte stukken op de dijk had Schoe het moeilijk, zo dra het parkoers technischer werd, kwam ze weer terug. Hal verwege de koers lag ze tweede en die plek gaf ze niet prijs. DARTEN De darters van Racketcentrum Terneuzen leden zaterdag in de overgangsklasse van de Super league hun eerste thuisneder laag tegen Sonny's Darts (3-7). De Terneuzense punten werden door Kevin Blomme en Dany Oos- terlinck behaald in de singles met twee keer 4-3. Blomme won met Wesley van Hoeijen ook een van de vier dubbelpartijen. In the best of seventeen ging het lang gelijk op, maar uiteindelijk werd met 9-7 verloren van de tegen stander uit Rotterdam. H WP vergeet te winnen Roeland Alders Vlissingen Quinten Ducarmon uit Ter neuzen leidt met Kennemer Combinatie in de meesterklas se. De Zeeuws-Vlaming heeft alledrie zijn partijen dit seizoen gewonnen. De waterpoloërs van De Schel de speelden zaterdag na drie winstpartijen een slechte wed strijd bij DBD. Het resulteerde in een 23-4-nederlaag. Ko Mechielsen Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 122