De Boys gaan ruim onderuit Cadzand pakt weer eens een puntje Goes wint ruim van Brabantia en loopt in op koploper Baronie 13 blijkt te kort voor Zeeuws-Vlamingen Op Bevelandse bodem werd het 3-2 voor de ploeg van trainer Huib Meerman, die op de ranglijst opge schoven is naar een knappe derde plaats. Serooskerke profiteerde niet van de misstap van 'Bru', want de Walcherse derby met Oostkapelle werd met 1-0 verlo ren. SSV'65 rechtte op tijd de rug en won na een 3-1-achterstand met 3-4 bij Den Bommel. Prinsenland-Terneuzense Boys 3-0: Een kansloze missie voor Ter neuzense Boys. Pieter Suijker- buijk bezorgde Prinsenland een t-o-voorsprong bij rust. De Boys kregen drie gele kaarten, maar wei nig kansen. In de tweede helft liep de ploeg van trainer Diederik Hiensch tegen treffers van Bran den Jansen en Sven Damen op. Den Bommel-SSV'65 3-4: SSV'65 keek na achttien minuten door goals van Wesley Bakker tegen een 2-0-achterstand aan, Bas Bies- terbosch scoorde tegen en Joey Ba- hnert bepaalde de ruststand op 3-1. Na de pauze bleek het aanval lende vermogen van SSV'65 beslis send. Uit een vrije trap scoorde Thomas Mattheijer de 3-2 en met zijn tweede goal tekende Biester- bosch voor de 3-3. In de 82e mi nuut bezorgde Perry Bek de Goe- se ploeg de drie punten. FC Dauwendaele-De Meeuwen 1-3: De 0-3-stand bij rust was een magere afspiegeling van het wed strijdbeeld. Dauwendaele, dat vier verdedigers miste, kwam in de 24e minuut op achterstand. Uit een voorzet van Martijn Houter man kopte Robin Davidse De Meeuwen naar de 0-1. Vervolgens voerden Delano Langezaal met een kopbal in de 37e minuut en Yannick Melis twee minuten later - met een goede actie omspeelde hij de keeper - de score op. Na rust viel De Meeuwen terug en kwam Dauwendaele in de 70e mi nuut via Levi van den Boomgaard nog terug tot 3-1. Daarna kreeg de thuisploeg nog twee grote kansen, maar scoren lukte niet. Nieuwdorp-Bruse Boys 3-2: Via Stefan van de Klooster was Nieuw dorp gevaarlijk, voordat de ploeg in de 22e minuut via Kevin van Iersel - een rebound na een schot van Kevin Joosse - op 1-0 kwam. Een afstandsschot van Domeni- que van den Berge, dat onderweg nog van richting werd veranderd, leidde na een half uur tot de 1-1. Lang bleef het niet bij die gelijke stand, want twee minuten later schoof Roderick Gaakeer na een prima actie van Van de Klooster de bal achter doelman Mark Gil- jam. Tien minuten na rust prikte Bruse Boys is de ongeslagen status kwijt. De Schouwse ploeg verliest met 3-2 van Nieuwdorp Van Iersel, na goed werk van Jeroen Verdonk en Van de Kloos ter, de 3-1 binnen. Bruse Boys voer de de druk op, maar verder dan een treffer van Tom Blomaard kwam de ploeg niet. Oostkapelle-Serooskerke 1-0: Scheidsrechter Kalmer leidde de derby in goede banen. Er was veel publiek, veel sfeer, maar het duel op zich was meer spannend dan mooi. Sjoerd Verhulst en Robbie de Nooijer, met een inzet op de onderkant van de lat, kregen kan sen namens Oostkapelle. Na rust raakte Seroos twee keer de lat, maar liet Oostkapelle verzorgder voetbal zien. Na een goede red ding van doelman Bart van Wuy- ckhuyse in de 80e minuut op een inzet van Alex Jobse besliste Oost kapelle het duel. In de 89e minuut nam Robbie de Nooijer een vrije trap die door invaller Rens Mal- jers werd verzilverd. bij de kansen die we krijgen toe slaan. Toen ze het na twee of drie momentjes wel doorhadden, wis selden ze verdedigend en gingen ze met vijf man achterin in een kommetje spelen." Er was daarna geen doorkomen meer aan voor de Zeeuws-Vlaam- se gastheren. De teleurstelling was groot na het laatste fluitsig naal. De achterstand op koploper Spijkenisse bedraagt na elf speel ronden al acht punten. „We moe ten realistisch zijn", vond Tant. „Als je bovenin mee wilt draaien en voor het kampioenschap wilt gaan, moet je van een ploeg als Breukelen winnen. Dat hebben we niet gedaan en dan is de har de realiteit na wat eerdere minde re resultaten dat je de aansluiting met de topploegen al vroeg in het seizoen verliest." Doesburg sloot zich, kijkend naar de ranglijst die getoond werd op de Teletekst-pagina in het sponsorhome, bij de woor den van zijn coach aan. „We staan te laag met de spelersgroep en de kwaliteiten die wij hebben. We hebben te vaak punten laten liggen in wedstrijden waarin we best goed voetbalden. Maar voet bal draait om doelpunten en wij scoren niet vaak genoeg. Terwijl het op de trainingen wel goed gaat. Ik denk dat het van verschil lende factoren afhangt. Of een bal net goed valt, er net wat ruim te wordt gelaten, en of je een penalty krijgt als je die verdient. Het zat opnieuw niet mee." DwO'15-Spui 4-2: DwO'15 speel de een zwakke eerste helft en een goede tweede helft. Nadat Arek Nikolajczyk met een vrije trap de score had geopend, zorg de Kai Dekkers na rust voor de 1-1. Jeroen Boer maakte er 2-1 van en John Sommeijer 3-1. Uit een corner kopte Nikolajczyk de 3-2 binnen. Sommeijer maakte aan illusies van Spui een einde door 4-2 te maken. Cadzand-OFB 1-1: De wedstrijd golfde op en neer en beide elftal len kregen weinig kansen. Nadat Frank van de Kuijl in het tweede bedrijf de score voor OFB had ge opend, voerde Cadzand de druk op. De Zeeuws-Vlamingen wer den dreigender en dit resulteer de in de meer dan terechte gelijk maker van Sebastiaan van Hol land. Cadzand pakte zo na een lange reeks nederlagen eindelijk weer eens een punt. Niet voor het eerst dit seizoen toonde John Karelse zich na af loop in zijn nopjes met het door Goes vertoonde spel. „We hebben het weer hartstikke goed gedaan", zei hij. „Buiten de doelpunten die we gemaakt hebben, hebben we nog zeker een kans of acht onbe nut gelaten." In het duel met de middenmo ter uit Eindhoven had Goes al snel het goede spoor te pakken. Na nog geen vijf minuten kopte Teun Rentmeester uit een corner raak en vijf minuten later was het Ste ve Schalkwijk die na een tegen stander uitgespeeld te hebben hard en fraai raak schoot. Waar Brabantia daarna nauwelijks ge vaarlijk kon worden, reeg Goes de kansen aaneen. Omdat de beslissende klap uit bleef, paste Karelse na de hervat ting twee wissels toe. Juist toen de organisatie even weg was, kon Mitchell Smits Brabantia nieuwe hoop geven. Maar nog geen twee minuten later was het Erwin Fran se die voor 1-3 zorgde. Franse be kroonde een individuele actie op de zestienmeterlijn met een on houdbaar schot. In de slotminu ten maakte Ray Kroon er op aange ven van Franse nog 1-4 van. Brabantia-Goes 1-4 (0-2). 5. Teun Rentmeester 0-1,10. Steve Schalk wijk 0-2, 73. Mitchell Smits 1-2, 75. Erwin Franse 1-3, 90. Ray Kroon 1-4. maandag 7 november 2016 In de tweede klasse E van het za terdagvoetbal ging Terneuzense Boys onderuit bij middenmoter Prinsenland. Nieuwdorp bezorg de koploper Bruse Boys de eer ste nederlaag van het seizoen. Klaas Verspoor Vlissingen dichte deur Hoek-aanvaller Kyle Doesburg (links) wordt niet bereikt. Thomas van Renterghem (midden) en doelpuntenmaker Reguillo Vandepitte kijken toe. foto peter nicolai Later deze week: een interview met Afghaans international Es- mat Shanwary, die zaterdag als invaller zijn eerste minuten in de hoofdmacht van Hoek maakte. Cadzand pakte zaterdag weer eens een puntje in de vierde klasse A. Tegen OFB werd het 1-1. Spui ging weer onderuit. DwO'15 was met 4-2 te sterk. Robin Hamelink Vlissingen In de achtervolging op Baronie deed Goes gisteren voortreffelij ke zaken in de eerste klasse C van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer John Karelse versloeg Brabantia in Eindhoven met 1-4 en verkleinde zijn achter stand op de koploper (die tegen Nemelaer genoegen moest ne men met een 1-1-gelijkspel) daar mee tot vijf punten. Eddy van der Hooft Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 119