Oproepkracht in het doel oogst lof <A Zuur puntenverlies biedt Kloetinge genoeg perspectief r WÊ 12 Periode van tien minuten 'onwetendheid' De pijlsnelle Kyle Doesburg wordt FC Breukelen bijna fataal, maar de hekkensluiter houdt stand tegen hoofdklasser Hoek: 1-1. ebt, Qgnmorktrïr X Het leverde hem vele schouder klopjes op, maar zelf was hij na zijn rentree tussen de palen kri tisch. „Het was even wennen", be kende de eigenaar van een parfu merie in Vlissingen. „Pas na een kwartiertje zat ik er lekker in, maar toen lag er al een bal in." Het schot van Ralf Kemper was hard en laag en viel in de linker hoek binnen, ogenschijnlijk bui ten het bereik van Niemantsver driet. Zelf zag hij dat niet zo. „Geen enkele bal is onhoud baar", meende de keeper, die te genwoordig in het derde elftal als middenvelder zijn wedstrijden speelt. „Ik had als ik de laatste tijd wat vaker had gekeept net dat stap- KARAKTERISTIEK je naar mijn rechterkant gezet. Dat weet ik gewoon." Hij dacht even terug aan zijn jeugdjaren, toen hij als A-junior in de derde divisie actief was met de Walcherse club. „Ik ken hem uit die tijd", vertelde trainer Ruud Pennings. „Hij was een erg goede keeper. Toen wij een oplossing zochten voor ons keeperspro bleem, kwamen we vrijdagavond bij hem uit. We konden niet put ten uit het tweede of derde elftal en hebben geen A-junioren, maar ik wist dat Jorn een man is die er gewoon gaat staan en schijt heeft aan druk of verwachtingen." Dat beeld bevestigde hij zaterdagochtend vroeg, toen hij en keeperstrainer Joeri Nonnen- kens moesten uitvechten wie het doel een dag later zou verdedigen. Pennings: „Ik moest later die och tend bij een wedstrijd van mijn ploeg bij JVOZ zijn en heb ge zegd: 'Jullie bepalen wie er gaat spelen, laat het me maar weten'." Analyse Nonnenkens maakte een analy se van zichzelf en van Niemants verdriet en vond dat de speler van het derde elftal van Vlissingen en niet hij het moest worden. Dat bleek de juiste keuze. Niemants verdriet deed het volgens Pen nings 'fantastisch', al had hij zeker na rust weinig te doen. Voor de pauze kreeg Gemert genoeg kans jes, maar verzilverde de ploeg er maar één en was Vlissingen kans loos - in de meest letterlijke bete kenis van het woord. Na rust wa ren de rollen volledig omgedraaid. Nadat Etienne Mallie en Ray mond Wolff in het veld waren ge komen begon het te lopen bij de thuisploeg en stelden Hoessein Bouzambou (uit voorzet van Mal lie) en Abdoe Abdenbi (na steek pass van Wolff) de 2-1-zege veilig. Niemantsverdriet kon daardoor tevreden terugblikken op zijn ren tree. „Het is me uiteindelijk best bevallen. Je verleert het niet. Kee pen is eigenlijk net als fietsen.Als ik de club de komende weken nog vaker op deze manier kan helpen, doe ik dat graag." Vlissingen-goalie Jorn Niemantsverdriet genoot met volle teugen van zijn rentree in het doel. foto lex de meester B „Je t Pr it is een penal ty! Dit is ge woon een penalty!" Kyle Doesburg ge bruikte herha ling om zijn stelling kracht bij te zetten. De aanvaller van zaterdag-hoofdklas ser Hoek kon het nog niet gelo ven toen hij na het duel met FC Breukelen (1-1) een foto van club fotograaf Sjaak van der Salm on der ogen kreeg. „Als die gegeven wordt, is de kans groot dat we zo'n wedstrijd wél winnen." Op het plaatje is te zien dat een verdediger van de hekkensluiter Doesburg in het strafschopge bied vol op zijn hak raakt, terwijl de bal al in de richting van Bir- KARAKTERISTIEK gen Martens rolt. En omdat er na afloop van de confrontatie met de laagvlieger over 'net-nietjes' werd gesproken, was dit penalty moment een uitstekend voor beeld. „We hebben meerdere kan sen gehad en we konden ook nog wat andere keren best een penal ty krijgen. Maar we benutten die paar kansen niet, kregen geen strafschop en dan valt het tegen tegen een defensieve ploeg als Breukelen." De bezoekers, die slechts vijf punten peurden uit de eerste ne gen competitiewedstrijden, kre gen met het gelijkspel waar zij voor gekomen waren. Reguillo Vandepitte opende al in de zeven de minuut de score met een fraai afstandsschot, maar daarna liet Hoek het na door te drukken. „We waren niet rustig aan de bal en maakten veel verkeerde keu zes. Het was erg slordig", consta teerde trainer Jannes Tant. Na een klein halfuur kwam Breukelen langszij. Rogier Gerrit sen kopte vogelvrij raak, nadat een vrije trap van Daniel Kops via de arm van Hoek-doelman Jordi de Jonghe en de lat terug het veld in was gekomen. De t-i was voor de bezoekers het teken om weer terug naar de defensie ve stellingen te gaan. Pas toen Doesburg de gebles seerde Josimar Pattinama in de 51ste minuut verving, leefde Hoek weer wat op. Het Goese jachtluipaard op kicksen stichtte met zijn snelheid direct gevaar en dwong daarmee wat kansjes - en dus een penaltymoment - af. Maar na zo'n tien minuten was ook dat momentum voorbij - het is het leven van de voetballer Ky le Doesburg. „We hebben als ik inval vaak zo'n tien minuten om te profite ren van de onwetendheid bij de tegenstander", beschouwde hij la ter na. „Die verdedigers van Breu kelen hadden vandaag bijvoor beeld echt géén idee dat ik zo snel ben. Daar waren ze dus niet op ingesteld en dan moeten we De verdedigers van Breukelen hadden echt géén idee dat ik zo snel ben Kloetinge-LRC 1-1: Trainer Arie van der Zouwen noemde het puntenverlies in eigen huis zuur, maar zag ook aanknopingspun ten in het duel. „We spelen onno dig gelijk, want we hadden ge noeg kansen om te winnen", al dus de coach, die vooral tevreden was over zijn middenveld. „Ik ben nog aan het zoeken hoe het 't beste staat. Dit keer beviel het me goed." Voor rust speelde Kloetinge niet best, maar kreeg het wel veel kansen. „Daarvan hadden er wel een paar in gemogen", zei Van der Zouwen, die juist LRC zag scoren. Na de pauze was Kloetin ge feller, legde het meer energie in de wedstrijd en won het meer duels. Remco van Tiggele zorgde na een uur voor de verdiende 1-1. MZC'11-SHO 3-5: „Normaal ge sproken zijn drie doelpunten in eigen huis genoeg om te win nen", wist ook trainer Alexander van Keulen. „Maar voor ons blijk baar niet." Bij rust stond het 1-3. SHO kwam tussen de 26e en 33e mi nuut drie keer tot scoren, Ingmar Quist maakte er 1-3 van. Na de pauze toonde de thuisploeg veer kracht, al kwam het nog wel met 1-4 achter. Ramon Janson benut te daarna twee strafschoppen - beide keren na hands - en maak te er 3-4 van. Kort voor tijd maak te SHO het karwei af door de 3-5 te maken. maandag 7 november 2016 Het was alweer even geleden dat Jorn Niemantsverdriet een keepersshirt om zijn schouders had. Zeker acht jaar. Maar we gens blessures van de doelman nen Joan van Belzen en Yoeri Nijsse zat Vlissingen verlegen om een sluitpost en werd de on dernemer gebeld. Amper 48 uur na dat belletje keepte hij ineens in de hoofdklasse en hielp hij de ploeg mede naar een 2-1-zege op nummer drie Gemert. Mitchell Minnaard Vlissingen l Vlissingen-Gemert 2-1 (0-1). 14. Ralf Kemper 0-1, 50. Hoessein Bouzambou 1-1,66. Abdoe Abdenbi 2-1. Scheidsrechter: R.N. de Cock (Tilburg). Aantal toe schouwers: 350. Vlissingen: Jorn Nieman tsverdriet; Renzo Roemera- toe, Regilio Pinas, Milton Roemeratoe, Daniël Jan sen; Jarreau Manuhuwa (46. Etienne Mallie), Khalid El Hattach, Quincy Gooding; Abdoe Abdenbi, Eren Yildi- zturan (46. Raymond Wolff), Hoessein Bouzam bou (90. Geraldi Geerman). V\ Bonken op een Hoek Hoek - FC Breukelen 1-1 (1-1). 7. Reguillo Vandepitte 1-0,28. Rogier Gerritsen 1-1. Scheidsrechter: S.P.M. Teuben (Aarle-Rixtel). Ge le kaarten: Marc van Rees, Deen van Embricqs (FC Breukelen). Aantal toe schouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Alexander Em- brechts, Thomas van Rent- erghem; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte, Ar- mand Doka (64. Nathan Lagrou); Nick de Groote, Josimar Pattinama (51. Ky le Doesburg), Guillaume Clinckemaillie (64. Esmat Shanwary). Kyle Doesburg Voor de derde week op rij kwam Kloetinge niet tot winst. Na de uitschakeling in de beker tegen Kapelle (na strafschop pen) en de 1-0-nederlaag tegen GRC'14 speelde de eersteklas ser zaterdag met 1-1 gelijk te gen LRC. MZC'11 scoorde drie keer, maar verloor met 5-3 van SHO. Daniel Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 118