O O) CD 11 van Anrooij m FC Axel is buurman Zaamslag nipt de baas: 1-0 Met een vlammend schot van afstand zette Nick van de Velde FC Axel op voorsprong tegen Zaamslag. Het bleek genoeg voor de zege. Ik hoopte er stiekem op matchwinnaar te worden Jendrusch et een brede glimlach op het gezicht genoot Nick van de Velde zaterdag na afloop bij het kleedlo kaal nog na van zijn weergaloze tref fer, die goed was voor de i-o-zege van FC Axel in de derby tegen Zaam slag. „Als we de de 2-0 maken, dan is de wedstrijd gespeeld. Zelf hoopte ik stiekem matchwinnaar te worden." Zijn wens werd verhoord, al bleef het lang spannend. Zo onderscheid de Axel-doelman Mitchell Braafhart (met een Zaamslag-verleden) zich met twee schitterende reddingen op kopballen van Niek Luime en Hylke Stroo. Het hoogtepunt van het mati ge duel bleef het doelpunt van Van de Velde. De middenvelder van FC Axel schoot na een afgeslagen hoek schop van Maik de Wolf vanaf 25 me ter de bal snoeihard in de beneden hoek. Zaamslag-doelman Guido Vin- ke zag de bal pas toen die tegen het net sloeg: 0-1. Het was pas zijn eerste treffer van het seizoen, maar wel met een gou den randje. „Als ik scoor, dan is het van afstand. Ik kom niet altijd in de gelegenheid om dat te doen. Als ver dedigende middenvelder ga ik bij hoekschoppen mee naar voren." Bij Zaamslag-trainer Tom Nieuwe- link overheerste de teleurstelling. „We hadden zeker een gelijkspel ver diend of zelfs meer." Het contrast tussen de twee helf ten was groot. Een onzeker Zaamslag speelde voor rust te passief. „Het was de bedoeling dat we inzakten om van daaruit de tegenaanval te spe len", zei Nieuwelink later. Van die tactiek kwam niets terecht. Het ging al te vaak fout bij het uitverdedigen, met name bij het centrale duo Titia- no Staes en Peter Doens. De flankver dedigers Jorin Missu en Hylke Stroo kwamen sporadisch over de midden lijn en de middenvelders hadden te weinig balbezit. De spitsen Peter Die- leman en Luime stonden geïsoleerd. Dat het eerste schot op doel van Zaamslag pas na 22 minuten een feit was, Luime nam het vijandelijke doel onder vuur, was illustratief voor de onmacht. „Ik heb voor rust welgeteld drie ballen gehad", meende spits Die- leman. Een sterker Axel creëerde een over- talsituatie op het middenveld, maar deed er aanvallend te weinig me. „Nick werd niets in de weg gelegd. De organisatie stond goed. Dieleman werd uit de wedstrijd gehouden door Angelo Plasschaert en Dennis van den Broeke", vond Axel-trainer Kees Westerweele. Saai Het leek een saaie eerste helft te wor den. Tot de vernietigende uithaal van Van de Velde. Na rust ging een strijd vaardiger Zaamslag op jacht naar de gelijkmaker. Met opportunistisch voetbal werd de Axelse verdediging onder druk gezet. Vooral de hoek schoppen van Zaamslag waren ge vaarlijk, maar er zat altijd wel een been in de weg of men stuitte op de uitblinkende doelman Braafhart. Westerweele greep in en liet de middenvelders Bart Rijckaert en Maik De Wolf een linie zakken. Van de Velde werd gewisseld voor de te ruggekeerde Ivo Verstraeten. „Het was een tactische wissel. Ik had graag de wedstrijd volgemaakt, maar ik ben blij met mijn doelpunt", zei de matchwinnaar, waarna hij onder de douche stapte. De thuisclub claimde nog een straf schop toen Ruben de Haas, die steeds beter ging spelen, naar de grond ging. Scheidsrechter Kuijntjes zag niets in de buiteling en wuifde al le verzoeken weg. Zaamslag is afgezakt naar de laat ste plaats in de tweede klasse E. Nieu welink vertelde geen druk te voelen. „Op dit moment zit het niet mee. Maar ik heb de ploeg complimenten gegeven." De komende duels tegen Terneuzense Boys (uit) en Dauwen- daele (thuis) zijn van groot belang. Dieleman: „Ik heb nog best plezier in het voetballen, maar we moeten nu wel punten pakken." De Axelaars kunnen weer naar boven kijken. Wes terweele: „We hebben de aansluiting weer." KARAKTERISTIEK maandag 7 november 2016 L Beauty is beslissend dy van Anrooij uit Kapelle werd gisteren zestien de in de Super prestige van Ruddervoorde. Ze gaf 3.51 minu ten toe op winna res Sophie de Boer. Van Anrooij was over die presta tie meer tevre den dan over haar dertiende plek van zater dag in de Waas landcross in Sint-Niklaas. Windsurfer Rick Jendrusch uit Scharendijke is za terdag Neder lands kampioen in de discipline 'wa ve' geworden. De Schouwenaar won de eerste wedstrijd in Zand- voort. Daarna kon den alle andere ra ces, inclusief die van afgelopen weekeinde, geen doorgang vinden. Daardoor greep Jendrusch de titel. Axel-middenvelder Nick van de Velde (midden, naast nummer twaalf) viert zijn rake knal van afstand met zijn ploeggenoten, foto peter nicolai Aector Dooms Zaamslag Nick van de Velde, FC Axel Zaamslag-FC Axel 0-1 (0-1). 31. Nick van de Velde 0-1. Scheidsrechter W. Kuijntjes (Zuilichem). Gele kaart: Titiano Staes (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 400. Zaamslag: Guido Vinke; Jorin Missu, Titiano Staes (75. Dennis van Passel), Peter Doens, Hylke Stroo; Maikel Krans, Michiel Leijte, Juriën Dam (83. Koen Post), Ruben de Haas; Niek Luime, Peter Die leman. FC Axel: Mitchell Braafhart; Bas Dekker (79. Stefan van den Broeke), Angelo Plasschae rt, Dennis van den Broeke, Wouter Boeije; Marco Plas schaert, Nick van de Velde (65. Ivo Verstraeten), Bart Rijckae rt, Maik de Wolf, Siem Gans; Ur meion Martis. ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 117