Galerie verder op nieuwe stek Mis 'm niet! 20 ZEELAND VEILIGHEIDSREGIO WAARNEMEND DIRECTEUR Zijn rol veranderde van adviseur in directeur binnen één dag. Het overkwam Elie van Strien, waarnemend directeur van de Veiligheidsregio Zeeland. Efteling voorleeskrant 'Het is een huzarenstukje dat de veiligheid hier in Zeeland 24 uur per dag geregeld is' Goes Even zag het er somber uit en dreigde Goes haar belangrijkste plek voor beeldende kunst kwijt te raken. Galerie Van den Berge kan echter door, op een nieuwe stek in de stad. Zaterdag was de of ficiële opening. „We zijn hier ze ker tevreden mee", zegt Tom van den Berge. De galerie, die een jaar geleden haar zilveren jubileum vierde, zat sinds 2003 in Westwal 45. De ge meente wilde de huur opzeggen om de muziekschool te kunnen huisvesten, ondanks het contract dat er met Van den Berge lag. De galeriehouder verlangde daarom een gelijkwaardige vervangende locatie. Doorgaan Van den Berge heeft overwogen te stoppen of te vertrekken, maar wil de het liefst in Goes doorgaan. „We wilden niet weg op de plek waar we zaten. We hoefden ook niet weg, vanwege het contract, maar we wilden ook niet de kont tegen de krib gooien als het niet nodig was." Uiteindelijk kwam de gemeente aan met een goede oplossing. Aan de Albert Joachimikade stond een monumentaal pand leeg. Van den Berge zag dat idee wel zitten, al moest er wel erg veel aan gebeu ren. Het resultaat mag er zijn. Aan de Westwal beschikte de galerie over één grote ruimte. Nu heeft Van den Berge weliswaar minder vierkante meters, die zijn ver deeld over een zaal, een kamer en een gang met keuken. „Op de vori ge locatie konden we eigenlijk niet heel verschillende dingen te gelijk doen. Dit pand biedt de vrij heid om meer daarmee te spelen en verschillende sferen te maken. Het heeft meer een menselijke maat." De plek op zich is ook zeker geen achteruitgang, denkt Van den Berge. De Joachimikade is net als de Westwal aan de rand van het centrum, maar er komen be duidend meer mensen langs. „Ook de buurt is enthousiast. De mensen zijn dat blij dat hier weer wat gebeurt." woensdag lie van Strien be gon op dinsdag ochtend 28 juni aan zijn eerste werkdag als advi seur bij de Veilig- heidsheidsregio Zeeland. Het was de dag dat de burgemeesters in crisisberaad bij elkaar kwamen nadat het kritische rapport van de commissie Dem- mers over het functioneren van di recteur Gerrie Ruijs was uitgelekt. Van Strien las de krantenkop pen. „De avond zal anders zijn dan de ochtend. Dat was mij wel duidelijk", zegt de man, die sinds die dag de functie van directeur van de VRZ en brandweercom mandant in Zeeland waarneemt. „Ik wist dat er rapporten lagen, maar kende de inhoud niet. De dy namiek van die dag verraste mij." In de avond was het inderdaad an ders. Hij ging het kantoor binnen als adviseur en stapte twaalf uur later naar buiten als beoogd waar nemend directeur. Op 8 juli stem de het Algemeen Bestuur formeel in met zijn benoeming. Binnen de Nederlandse brand weerwereld is Van Strien geen on bekende. De Brabander is door de wol geverfd op het gebied van vei ligheid. Zijn twee laatste posten maandag 7 november 2016 Galeriehouder Tom van den Berge met partner Joyce van Elzak- ker. foto johan van der heijden Rolf Bosboom Openingsexpositie: 'Gallery- warming', groepstentoonstelling met 24 kunstenaars, t/m 24 de cember in Galerie Van den Berge, Albert Joachimikade 5, Goes. Belangrijkste was knopen doorhakken 9 november OewUwvg (vcrrr)Ut^'^'^r fcj uw Theo Giele Navier maanden oordeelt Elie van Strien: „Ik heb op veel plaatsen gewerkt, maar Zeeland is wel de in gewikkeldste veiligheidsre gio. Het is een uitgestrekt gebied met een lastige in frastructuur met al die bruggen en tunnels. Met heel veel kleine kernen, met chemische industrie en scheepvaart, net als in Rotterdam. Er is in ons land maar één kerncentra le en die staat hier. Zee land is dan ook nog eens op zichzelf aangewezen. Toen ik in Amsterdam om hulp riep, kwam binnen de kortste keren vanuit alle omliggende regio's assis tentie. Zeeland moet het zelf doen. Nergens is de brandweer zo afhankelijk van vrijwilligers. Dat moet in Zeeland opgebracht worden door slechts 380.000 inwoners. Het is een huzarenstukje dat de veiligheid hier 24 uur per dag geregeld is. Zeeland had het lef om tegen de stroom in te roeien. Neem de ontwikkeling van een brandweerauto voor zes personen die ook met vier kan uitrukken. Toen ik zag hoe die werkte was ik flab bergasted.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 110