Een ontspannen Dagje Wellness ZEELAND 17 (Her)ontdek de vernieuwde Zwaluwhoeve met maar liefst 60% korting Uw Dagje Wellness was nog nooit zo ontspannen als in de vernieuwde Zwaluwhoeve. Nederlands meest centraal gelegen wellnessresort is helemaal vernieuwd. Dat betekent meer sauna's, meer ruimte, meer faciliteiten en meer rust om weer helemaal op te laden. ZWALUWHOEVE Wees er c Bestel nu op uitjekrant.nl/zwaluwhoeve jaar nadat hij verliefd werd op de provincie: „Alsof Zeeland nu ook van mij houdt." Met zijn opmerking over de ju ry gooide Ruggenberg onbedoeld een steen in de vijver. PZC-redac- teur Jan van Damme reageerde er op, voordat hij de PZC-Publieks prijs uitreikte aan Middelburger Rieks Veenker, voor het jeugd boek De Tuinen van Ginder, dat hij maakte met vormgever en illustra tor Coen Hamelink. „De belang rijkste prijs.vroeg van Dam me veelbetekenend, met een iro nisch lachje richting Ruggenberg. De suggestie was duidelijk. Is het publiek niet de belangrijkste jury? Via de site van de PZC werden dit jaar 4585 stemmen uitgebracht op in totaal 80 boeken. Veenker was de onbetwiste winnaar, met 1122 stemmen. „De stem des volks", aldus Van Damme. „Je zou het een soort referendum kunnen noemen, daar hebben we de laat ste jaren in Europa goede ervarin gen mee." De prijs gaat naar de schrijver die het beste zijn sociale netwerk weet in te schakelen, relativeerde Van Damme. Als er boeken mee doen uit vissersdorpen uit Arne- muiden of Breskens, gaan auteurs zelfs langs de deuren en zetten ze stembussen in de bejaardentehui zen. Veenker erkende dat hij vol op campagne had gevoerd. „Ik heb bijna net zoveel persoonlijke mails verstuurd als dat ik stem men heb gekregen." Vervolgens was de beurt aan de jury. Nadat elk jurylid een Accola de had uitgereikt, een aanmoedi gingsprijs in zes verschillende ca tegorieën, onthulde de voorzitter, commissaris van de koning Han Polman, wie dit jaar de Zeeuwse Boekenprijs mee naar huis mocht nemen. „We weten inmiddels wat dé deskundige vakjury is. Dat zijn wij niet", zei hij met een knipoog naar Ruggenberg, „maar we zijn wel de jury van de Zeeuwse Boe kenprijs." De afgelopen dertien jaar was het de jury elke keer gelukt één winnaar aan te wijzen, maar dit keer niet. „De gemeenplaats 'er kan maar één winnaar zijn' wordt bij deze veertiende editie van zijn sokkel gehaald, verfrist en vervan gen door: 'er zijn twee winnaars'", aldus Polman. Zowel Arjen For tuin - voor de biografie van uitge ver Geert van Oorschot - als Chris de Stoop - voor Dit is mijn hof- werd naar voren geroepen om een cheque van 1000 euro en een handgemaakt tegeltje van een Zeeuws meisje in ontvangst te ne men. Fortuin schreef'een weten schappelijk boek dat opvalt door zijn leesbaarheid en lichte toets', aldus de jury, en De Stoop 'een prachtig, krachtig pleidooi voor mensen in het nauw, de bijna-ont- polderden, de boeren die moeten wijken voor havenindustrie en na tuurontwikkeling'. Polman: „De auteurs vertegenwoordigen twee schrijftradities in ons taalgebied, de noordelijke, descriptief afstan delijke en de zuidelijke, inlevend nabije. Het is niet verwonderlijk dat die twee elkaar in dit grensge bied van noord en zuid kruisen." Voor De Stoop was het zijn eer ste Nederlandse prijs na veel no minaties, voor een boek, zo zei hij, 'dat diep van binnen komt'. „Dat over de teloorgang van ons boeren land gaat en waarmee ik hoop een bijdrage aan een duurzaam en leef baar platteland in de 21ste eeuw te leveren." Fortuin zei te sympathi seren met De Stoop. „Ik had zelf niet verwacht de Zeeuwse Boeken prijs te krijgen voor een boek waarin de held na 35 van de 800 pagina's de provinciegrens al heeft overschreden om slechts in cidenteel nog terug te keren." ACCOLADES Slechts maandag 7 november 2016 *De entreetickets zijn geldig tot en met 28-2-17 op basis van beschikbaarheid. U kunt aan de actie meedoen zolang de voorraad strekt. De tickets zijn niet te gebruiken van 25-12-16 t/m 30-12-16. Op vr/za/zo en badkledingdagen geldt een toeslag van €1,95/transactiekosten 1,50 per bestelling. Bekijk de actievoorwaarden op uitjekrant.nl/zwaluwhoeve. Op vr/za/zo en badkledingdagen geldt een toeslag van 1,95. écht deskundige jury is... Rob Ruggen berg was trots op de prijs van de boekhandel. PZC-redacteur Jan van Dam me feliciteert Rieks Veenker met de publieksprijs. 1 Beste debuut: Mullié /Dallinga, lek Roelant Beste Jeugdboek: Dieuwke Parlevliet en Vera Verse- put, Het zeeparfum van oom Frangois Best Vormgegeven Boek: Koos Hage en Jos Stoop man, Atlas van de Waters nood 1953 Beste Grensoverschrijden de Boek: Adwin de Kluijver, Terug uit de Witte Hel, hoe poolreiziger Sjef van Don gen een nationale held werd Beste Onderzoeksjournalis tieke Boek: Nicole Maalsté en Michiel Panhuysen, De Wietindustrie Meest Originele Boek: Wou ter van Acker en Jos Rouw, Terviseks T Initiator van de Boekenprijs Paul van der Velde werd zater dag Officier in de Orde van Oran je Nassau. FOTOGRAFIE LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 107