Ontwikkelaar stapt boos opnieuw naar de rechter Hulst verleent Reggestede geen bouwvergunning voor retail aan de Absdaalseweg. De ontwikkelaar noemt gemeente onbetrouwbaar. Er schuilt een ster in iedereen. Hoek verliest de aansluiting met de topploegen Regen geselt lopers bij Trail by the Sea in Burgh-Haamstede De rechter zal de handelswijze van Hulst heus wel doorzien Ga naar pzc.nl/sing Burgemeester en wethouders ne men het advies van de onafhanke lijke Commissie Bezwaarschrif ten van de gemeente Hulst maar wat graag over; Reggestede Pro jecten BV heeft volgens de com missie zo veel wijzigingen in het originele bouwplan aan de Absdaalseweg aangebracht, dat een nieuwe vergunningaanvraag nodig is. Daarmee wordt Reggestede op nieuw een hak gezet, want een nieuwe aanvraag maakt sowieso geen kans. Hulst paste in allerijl de regels aan nadat Reggestede gebruikmaakte van een maas in het bestemmingsplan, waardoor naast Life and Garden ook retail mag komen, een ontwikkeling die Hulst en ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad met alle geweld willen tegengaan. Beide zitten immers niet te wachten op een winkelgebied buiten de stad. In navolging van de bestuursrech- ter stelde de Raad van State eer der Reggestede in het gelijk, maar het rechtsorgaan hield wel een slag om de arm; de bezwaren van de ondernemersvereniging tegen de omgevingsvergunning moesten nog wel behandeld wor den. Dat is nu gebeurd; de bezwa ren zijn gegrond verklaard door de Commissie Bezwaarschriften. Jan Westerik van Reggestede Pro jecten laat het er niet bij zitten. „Hulst grijpt alle strohalmen aan en speelt voor eigen rechter. Posi tieve adviezen die we eerder kre gen, gelden opeens niet meer, overleg met de Welstand wordt ons ontzegd. We worden op alle fronten tegengewerkt. Van een betrouwbare overheid mag je meer verwachten, wij vinden dit een ongeoorloofde handelswijze. Deze kwestie is uniek voor Ne derland. Waar een kleine ge meente groot in kan zijn..." Westerik kondigt aan dat Reg gestede het collegebesluit zal aan vechten bij de rechter, desnoods tot de Raad van State aan toe. „De rechter zal de handelswijze van Hulst heus wel doorzien." Reggestede was het getalm en gedraai van Hulst al eerder beu en dreigde enkele maanden gele den met een schadeclaim van 8,2 miljoen euro indien Hulst het vergunningentraject rond het bouwplan zou blijven frustreren. Die claim staat even in de ijskast. Hoogzwanger, met gympen onder haar engelachtige jurk, zong en danste Belle Perez de sterren van de hemel zaterdagavond in een vol Scheldetheater in Terneuzen. De Belgische Latina kreeg begeleiding van haar vaste gitarist en 55 leden van orkest The Young Ones, die maanden hadden gerepeteerd voor het concert en een supershow neerzetten. m maandag 7 november 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SPORT 12 SPORT 17 Hulst zet Reggestede een hak Sheila van Doorsselaer Hulst —Jan Westerik, Reggestede FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 105