8 NI INTERVIEW GEERT WILDERS De PW-leider kreeg veel kritiek op zijn mini-verkiezingsprogramma dat hij zonder toelichting de wereld in stuurde. Die geeft Geert Wilders nu. „De kern van je verhaal moet gewoon op één A4 passen." Verder staat op de website van deze krant zijn persoonlijke relaas: 'Plan voor Nederland'. De islam is geen religie, maar een gewelddadige ideologie p de televisie in zijn werkkamer vermeldt Teletekst de laatste ontwik kelingen in het proces dat gaande is tegen de PW-leider. Sinds hij besloot er zelf niet bij te zijn, volgt hij de zaak via de televisie. Toch staat het kanaal niet afgestemd op de live-uitzen ding, gretig als hij is om over zijn plannen voor het land te spreken. U komt met een plan voor Neder land, dat te lezen is op de website van deze krant. Is dat vanwege de kritiek dat uw verkiezingsprogram ma slechts één A4tje was? „Nee, daar hebben we bewust voor gekozen. Ik vind namelijk dat je be langrijkste punten op een A4'tje moeten passen, wat iedereen daar dan ook van vindt. Dit is een uitwer king." „Het is keuzes maken. Dat is poli tiek." „Ik denk het wel. Als je kiest voor ei gen land eerst. De miljarden die wij ieder jaar geven aan ontwikkelings hulp, kunnen we zelf hard gebrui ken. Kijk naar de leningen aan Brus sel. Of de kosten aan de asieltsuna- mi. Daar is voor miljarden op te be zuinigen." „Ik geloof dat niet. Partijen die het eerder hebben laten doorrekenen, kregen een heel ander bedrag te ho ren." 2016 Kerst in Brugge en Gent Kerst aan de Rijn en Moezel Kerst in Limburg Kerst in het Berner Oberland Kerst en Oud Nieuw in Passau en Wenen www.dejongintra.nl/kerstreizen „Ja, nogmaals, ik geloof er niets van. Maar stel dat het zo is, dan gaat het om kiezen. En als ik moet kiezen tus sen ontwikkelingshulp of geld voor ouderen of de zorg, dan kies ik voor het laatste." „De werkdruk is zo groot dat men sen denken: moet ik dat wel gaan doen? Maar mijn partij is de laatste die daarvoor verantwoordelijk gehou den kan worden. In het kabinet waar aan wij gedoogsteun gaven, hebben we daar veel geld voor vrijgemaakt. Het is helaas afgebroken door het ka binet erna." „Kijk, het allerbelangrijkste is niet eens een financieel verhaal. Het grootste probleem in dit land is de is lamisering. Dat is een existentieel probleem. Je kunt een economische crisis hebben, maar dat herstelt wel weer. Het probleem met de islamise ring herstelt niet. Het bedreigt ons bestaan. Dat raakt onze identiteit, on ze cultuur, onze vrijheid. Wie we zijn. Alles. Nederland is Nederland niet meer over een aantal jaren. We raken ons land kwijt en dat is niet met geld te meten." „Zeker. Luister, iedereen die zich aan onze wetten, normen en waarden houdt, hoort erbij, de islam niet." „Nou, we gaan ze niet bij mensen weghalen, maar de Koran moet vol gens mij hetzelfde behandeld wor den als Mein Kampf. Het is onder zocht en het blijkt dat in de koran nog meer antisemitisme en oproe pen tot haat en geweld zitten dan in Mein Kampf." „Ja, allemaal. Er kunnen gematigde moslims zijn, maar er is geen gema tigde islam. We zouden in Neder land ook geen nazitempels, of nazi- scholen toestaan." „Het is geen godsdienst, maar een ge welddadige ideologie die een samen leving opvreet. Het bedreigt de vrij heid van iedereen die niet moslim „Dat doe ik zeker. Het zijn beide tota litaire ideologieën die met geweld een samenleving willen beheersen. Bij beide staat de doodstraf op het verlaten van de ideologie." „Ik maak onderscheid tussen men sen en religie. Het is niet zo dat die mensen per se niet deugen, maar die ideologie is een gevaar voor Neder land." „Hoewel ik ervoor terecht sta: ik ken het woord haat niet eens. Mijn doel is niet om mensen angst aan te ja gen. Maar je kunt een keer een link se coalitie hebben, of een rechtse. Je kunt een crisis meemaken of een keer het WK mislopen, daar kom je allemaal wel weer bovenop. Maar de islamisering raakt het voortbestaan van Nederland. Ik zei tien jaar gele- zaterdag 5 november 2016 Tobias den Hartog en Hans van Soest 'Ik zou Rutte dulden als staatssecretaris' Als we doen wat u wilt - eigen risi co afschaffen, terugdraaien bezuini gingen in de zorg, meer handen aan het bed - kost dat miljarden. Maar u belooft: lagere huren, lagere belasting, eerder pensioen en bete re zorg. Dat is niet te betalen door ontwikkelingshulp af te schaffen en de asielopvang. Alleen al de AOW terug naar 65 jaar kost volgens CPB 13 miljard eu ro per jaar. Wij hebben vanmorgen nog het CPB gebeld. Ze hielden vast aan die 13 miljard. Nederlands* Vakantie Awards 5-daagse busreis teiscode: kdnikOl 6-daagse busreis leiscode: kdkblOl 5-daagse busreis teiscode: kdvlk02 8-daagse bus- en treinreis teiscode: kdmeiOl 12-daagse busreis leiscode: kdat303 Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom excl. 19,50 reserveringskosten en 2,50 Calamiteitenfonds U belooft meer handen aan het bed. Instellingen kunnen nu al geen mensen vinden. Als u nou echt moet kiezen voor één thema in uw programma. Uw plan spreekt van 'ons volk'. Ho ren belijdende moslims daar bij? Maar hij of zij mag niet de Koran le zen van u. En die belijdende moslim mag niet meer naar de moskee. Want die moeten dicht volgens u. Maar hoe moeten moslims dan hun geloof belijden? U vergelijkt islam met nazisme. Dat slaat toch nergens op? Zo beleven veel Nederlandse mos lims dat niet. Kunt u zich voorstellen dat een woord als de-islamisering mensen bang maakt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9