Handen uit de mouwen w* Ha, weekend! Laat je inspireren door deze tips Boekje open Gespot! O Grijze nagellak Mailys Teale (22) Essie, €10 Sara Sadeghi (37) Mavala, €5,95 Cher van den Ende (27) Kiko, €3,90 Elastieken Tien tegen één dat je afgelopen zomer met samengeknepen billen hebt gekeken hoe turnster Sanne Wevers op de Olympische Spelen een gouden plak in de wacht sleepte. Inderdaad: tur nen staat garant voor sensatie. Zeker op het Turngala in het Groningse Leek, waar landelijke toppers als Sanne en tweeLingzus Lieke, Céline van Gerner en Yuri van Gelder zich van hun lenigste kant laten zien. En is meer: acrobatiek, trampolinespringen en een spectaculaire act van Quattrobar. Vóór de show kun je op het Beweegplein alle sporten zelf proberen. Hans 'hij staat en ik sta ook' van Zetten presenteert het gala. turn-gala.nl Wilgen knotten, zwerfvuil verzamelen, bramen snoeien, kastanjes rapen: de natuur kan soms wel wat hulp ge bruiken. Daarom is elke eerste zater dag van november Natuurwerkdag, ook dit jaar weer. Door het hele land worden activiteiten georganiseerd met als doel het landschap een flinke onderhoudsbeurt te geven. Groene vingers zijn geen vereiste; voor duidelijke instructies en gereedschap wordt ter plekke gezorgd. Leuk: op de meeste plekken wordt het harde vrijwilligerswerk beloond met een lunch. Voor kinderen zijn er speciale activiteiten, natuurwerkdag.nl Altijd al willen weten hoe papier wordt gemaakt of hoe boekbinders te werk gaan? In de Pieterskerk in Leiden zijn dit weekend tijdens de jaarlijkse BoekKunstBeurs demonstraties papierscheppen, marmeren en boekbinden. Voor kinderen zijn er aangepaste workshops. Elke bezoeker krijgt een voor de gelegenheid geschreven verhaal van Wouter Klootwijk, dat ze zelf op de beurs kunnen inbinden. visitleiden.nl Samenstelling: Saskia Borst 6 zaterdag 5 november 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95