j JjjjJdjy/ffjzjfj, nJ JUSsr^jSaS TJzIjTfJFm. NIEUWS 7 Schultz kijkt wat er te doen valt tegen tol op Autobahn NS-personeel, schoonmakers, iedereen zocht mee. Maar Tijger - de knuffel van Tom (2) uit Rotterdam - is nog steeds spoorloos verdwenen. De regering in Berlijn ver wacht nog deze maand met de Europese Unie overeenstem ming te bereiken over tolhef fing op Duitse snelwegen. „Ik ga het bestuderen en nog kij ken wat ik ertegen kan doen", reageerde minister Melanie Schultz van Infrastructuur gis teren. Schultz is fel tegenstan der van de tolheffing. Ze heeft het nieuwe Duitse voorstel nog niet gezien, maar wel be grepen dat de oorspronkelijke plannen zijn aangepast op last van de Europese Unie. In Brus sel zowel als in Berlijn wordt inmiddels gemeld dat er flinke vooruitgang is geboekt in de onderhandelingen over de tol- plannen. In het nieuwe Duitse voorstel zou onder meer staan dat er een voordeliger tarief komt voor buitenlanders die kortstondig gebruik maken van de Autobahn. Ook zouden Duitse automobilisten niet meer automatisch worden ge compenseerd via de wegenbe lasting. Leerling gepakt na steekpartij Als Tom (2) 's mor gens wakker wordt, kijkt hij graag door zijn slaapkamerraam naar buiten naar de vogeltjes. Zijn lievelingsknuffel Tijger moet dan altijd met hem meekijken. Nu kan dat niet meer. Sinds woensdag is hij zijn plu chen kameraadje kwijt. Verloren, ergens op Rotterdam Centraal. Zijn ouders zijn via sociale media een zoekactie gestart, maar de bijna versleten handpop hebben ze nog niet terug. Tom vindt treinen geweldig. Hij kan genieten van voorbijrazende gele gevaartes en het liefst doet hij ook dat samen met zijn grote vriend Tijger. „Tijger is heel be langrijk voor Tom", zegt zijn moe der Mariska Vogelenzang de Jong. „Tijger moet alles doen wat Tom doet. En het is ook fijn als Tom zijn knuffel op de opvang bij zich heeft. Dat geeft hem een veilig ge voel. Als wij er dan niet voor hem kunnen zijn, kan hij toch met zijn vertrouwde knuffel kroelen." Omdat Tom treinen zo leuk vindt, ging hij woensdag met zijn oma naar Rotterdam Centraal. Oma wilde hem verrassen met een ritje naar station Blaak. Ze stapten in de trein, maar kwamen er onderweg achter dat Tijger er niet meer bij was. „Mijn moeder heeft nog in de trein gekeken, maar zag hem daar niet liggen", vertelt Mariska. „Tij ger is vermoedelijk op Rotterdam Centraal achtergebleven. We heb ben met schoonmakers een rond je gemaakt op het station, maar de knuffel niet gevonden." Schrale troost voor Tom is dat TIPS zijn lievelingsknuffel misschien wel een mooi ritje met de trein aan het maken is. „We zeggen nu tegen Tom dat Tijger een paar da gen op stap is met de trein. Maar we hopen dat we hem snel terug hebben. Deze knuffel, een hand pop die we bij het Kruidvat heb ben gekocht, is nergens meer te koop." De oproep van de ouders van Tom op sociale media werd hon derden keren gedeeld. Ook het be richt over de vermiste knuffel op de website van het AD werd door veel mensen verspreid. Een lezer van de site maakte moeder Maris ka meteen blij met een gloednieu we knuffel. „Het is precies zo'n zelfde, maar dan spiksplinter nieuw. We zijn er heel erg blij mee." Ze haalde de knuffel meteen op en verblijdde haar zoontje ermee. „Tom merkt natuurlijk wel dat het om een nieuwe gaat, maar dan moeten we maar zeggen tegen hem dat Tijger naar de beautysa lon is geweest." MOSLIMPROTEST (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8-daagse Kerstreis Bijzonder Moravië Light All-inclusive 8-daagse Kerstreis Wenen- Wienerwald en het Donaudal 8-daagse Kerstreis Van der Valk Hotel Barcarola, Gaudi en Dali 6-daagse Kerstreis Van der Valk Parkhotel Spreewald 8-daagse Kerstreis Oberperfuss in Tirol zaterdag 5 november 2016 DEN HAAG JAKARTA 70.000 moslims demonstreren tegen gouverneur Basuki Tjahja Purnama, omdat hij heeft geciteerd uit de Ko ran om aan te tonen dan moslims ook op een christen mo gen stemmen. Dat wekte de volkswoede op. foto reuters ELST De politie heeft een leerling aan gehouden die gisterochtend een leraar heeft gestoken op een school in het Gelderse Eist. De verdachte ging er na het inci dent vandoor, maar hij kon eni ge tijd later worden gearres teerd. Harry Grimmius van het college van bestuur van de school heeft laten weten dat er een ruzie was ontstaan tussen de leraar en de leerling, waarbij de docent in zijn bil werd gesto ken. De leraar kon na een be handeling in het ziekenhuis weer naar huis. Volgens de Nationale Drug Monitor drinken scholieren minder. Ook bingedrinken, 5 glazen of meer, daalt. 17,8 procent deed dat nog ten minste één keer in 2015. Lieve Tijger waar ben e? Maurijn Rozema Rotterdam Tom is zijn grote vriend Tijger kwijt. Hoe kun je voorkomen dat je kind zonder zijn favoriete knuffel komt te zitten? -j Koop bij aanschaf van de knuffel meteen een reser ve-exemplaar. Wissel die exemplaren af, want anders bestaat de kans dat een kind de replica afwijst. 2 Leg op verschillende plek ken een extra exemplaar neer. Als je een tweede exem plaar bij opa en oma, of op de crèche ligt, weet je zeker dat je niet zonder komt te zitten. 3 Wie toch de lievelings knuffel van zijn kind is kwijtgeraakt, kan een oproep plaatsen op bijvoorbeeld de website knuffelkwijtsijt.nl. Daar worden ook berichten geplaatst door vinders van knuffels. v.a. slechts v.a. slechts Brochure en boekingen: Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds b reserveringskosten Vertrekdata: 21 december 2016 Vertrekdata: 22 december 2016 Vertrekdata: 21 december 2016 Vertrekdata: 21 december 2016 Vertrekdata: 21 december 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8