'JULLIE HEBBEN ZONDER TWIJFEL DE MOOISTE 19 Contacta, dé jaarlijkse netwerkbeurs van Zuidwest-Nederland en Vlaanderen bestaat dit jaar 30 jaar. Speciaal voor deze jubileumeditie is niemand minder dan Jort Kelder, journalist, presentator en entrepreneur gevraagd een kijkje achter de schermen van de Nederlandse zakenwereld te geven. Kelder was hoofdredacteur van Quote en tv-presentator van 'Bij ons in De PC' en 'Hoe heurt het eigenlijk' CONTACTA.NL I 8-9-10 november 2016 Kelder ervaart toch een zekere Vijf jaar geleden was Kelder voor het laatst in band met Zeeland, met name de Zeeland voor zijn programma 'Hoe heurt het weidsheid en het water spreken eigenlijk'. Hij vertelt: "Ik was in Domburg, hem aan. Zo'n rit over de Oos- hoe kan het ook anders. De plek waar nette terscheldekering blijft iets ma- families al generaties komen en vaak een gisch, bijna science fiction met die enorme huisje hebben. De aantrekkingskracht van sluizen." zegt hij. "Nu ben ik gevraagd voor Domburg is enorm; het forten bouwen door Contacta en al is de rit wat ver, ik kom graag. Luctor et Emergo is een jaarlijkse attractie. Ik spreek graag over de elite, of ze nu nieuw Wij stuitten er destijds op veel vijandigheid, of oud geld zijn, hoe je de top haalt en desge- ik hoor dat nog steeds terug uit die kringen, wenst op de Quote 500 genoteerd blijft. Maar En ik snap wel waarom. Het programma liever dan zo'n eenrichtingsverkeer vanaf bestond nog niet, ze dachten dat ik voor 'Bij de kansel, ga ik in gesprek met een zaal, dis- ons in de PC' kwam. Zeker hun kinderen cussieer over de actualiteit, leidt debatten houden ze daar graag buiten. Bovendien is en entameer de dialoog. Da's intellectueel het heel deftig om neer te kijken op media en bevredigender dan zo'n ijdele speech waarin is de groepsdwang enorm. Dus als eentje ik de wereld weieens even vertel hoe het zit." er geen zin in heeft, sluit de rest zich aan. In Tramzicht was de sfeer wat aM Het thema dit jaar op Contacta is 'Samen gespannen toen ik met de camera groeien'. Kelder ziet hier zeker kansen voor binnenstapte. Buiten voor het Zeeland, die op dit moment nog niet opti- Badhotel deelde een puber maal worden benut. Hij zegt: "Het verbaast mij een klap uit. Enfin, mij altijd dat Zeeland in sommige opzichten het is vijf jaar terug. Als zo achterblijft. Geografisch zou het geen ik nu weer zou gaan probleem hoeven zijn, ingeklemd tussen weet ik zeker dat I Rotterdam en Antwerpen, met de waterwe- we nu aardiger gen letterlijk aan de voeten. Maar er wonen zouden worden fl weinig mensen, nauwelijks industrie en de bejegend want V I dienstensector heeft er dus ook niet veel te 'Hoe heurt het' is x 1 zoeken. Dan lijkt mij de enige oplossing: zelf toch een beetje hun dingen gaan maken, zélf produceren. Gezien clubblad op tv." de nuchtere, calvinistische mentaliteit van IfH1» de Zeeuw zou dat moeten kunnen. Er is vol- ipSfff doende arbeid aanwezig, je kunt er geweldig wonen voor een redelijke prijs en gezien de "««4^ ^WS nabijheid van Holland en Vlaanderen zijn er meer kansen dan beperkingen." Wat Kelder echt precies gaat doen op Con tacta wil hij nog niet prijs geven. "Allereerst moet het ergens over gaan maar er moet ook gelachen worden. Ik heb een aardig reper toire voor zalen opgebouwd, maar bedenk pas een week van tevoren wat ik echt ga doen." vertelt hij. "Misschien een inleiding over echt succesvolle mensen en dan eens kijken wat de Zeeuwen kunnen toevoegen. Want eerlijk is eerlijk, jullie hebben zonder twijfel de mooiste provincie van Nederland, maar het wordt nu wel een keer tijd dat jullie jezelf op de kaart gaan zetten." tekst CONNY DEN HEIJER foto MARTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84