16 De Zeelandhallen in Goes zijn de perfecte lo catie voor dé netwerkbeurs van Zuidwest-Ne derland en Vlaanderen. Met 15.000 vierkante meter heeft de jubileumeditie van Contacta.nl er in 2016 opnieuw drie beurshallen die brui sen van activiteit. Toch heeft Contacta.nl al voordat de netwerkbeurs naar d e Zeelandhal len kwam bewust voor de stad Goes gekozen. De binnenstad van Goes is uniek, niet alleen voor Zeeuwse, maar ook voor Nederlandse begrippen CONTACTA.NL I 8-9-10 november 2016 De handelsgeest is bij elk bezoek aan Contacta.nl voelbaar. De netwerkbeurs leeft, vibreert en weet te verrassen. De dertigste editie op 8, 9 en 10 november voert opnieuw ruim 25.000 bezoekers langs meer dan 350 stands van ondernemers, orga nisaties en instellingen die inspireren, waardevolle contacten opleveren en onverwachte kansen bieden. Het is een handelsgeest die door de strategische ligging van Goes, centraal in Zeeland, al eeuwen lang nauw verbonden is met de stad. Goes ontsluit Zeeland voor Zuidwest-Nederland en via de Liefkenshoektunnel en de Westerscheldetunnel zijn er prima verbindingen met Vlaanderen. De centrale ligging, gekoppeld aan de traditionele handelsgeest bracht de eerste editie van Contacta.nl, dertig jaar geleden, naar Goes met een bescheiden start in het oude veilinggebouw aan de Fruitlaan. Dynamiek "Goes heeft een dynamiek die door ondernemers zelf gecreëerd wordt. Zien ondernemen doet ondernemen", vertelt Tom de Koning van de Stichting Goes Marke ting. Een sneeuwbaleffect dat duidelijk reflecteert in de vele voorzieningen. "De stad Goes heeft 27.100 inwoners, maar door het grote achterland en de enorme bedrijvigheid heeft Goes voorzieningen die gelijk staan aan die van een stad met 100.000 inwoners", vertelt Marjan van de Vreugde van Stichting Goes Marketing. Voorzieningen De stad heeft vrijwel alle vormen van voortgezet onder wijs, een groot ziekenhuis, veel sportvoorzieningen en er lopen op het moment vier grote woningbouwprojec ten. Van de Vreugde: "Het fijne aan Goes als woonstad is datje alle voorzieningen hebt, maar het voelt toch op een prettige manier kleinschalig aan. Binnen vijf minuten sta je in de natuur voor recreatie en sport." De binnenstad van Goes is uniek, niet alleen voor Zeeuwse, maar ook voor Nederlandse begrippen. Winkelstad Goes heeft heel veel individuele winkels, maar ook de ketens zijn er vertegenwoordigd. De Koning: "In Goes worden bijvoorbeeld 35 van de 50 bekendste dames modemerken verkocht en dat zit nog steeds in de lift. Het is meer dan in steden als Bergen op Zoom of Roosendaal en ja, mensen uit die steden komen in Goes winkelen. We hebben de minste leegstand van alle Zeeuwse steden en winkeliers die GOES, Marjan van de Vreugde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81