Koerden Fransen ontruimen weer tentenkamp Altijd een matras die perfect bij je past u auping 6 NI ÖZCAN AKYOL nu tijdelijk extra voordelig plaza Column De jongste herinnering die ik aan het Turkse consu laat in Deventer heb, be staat uit beelden van een perma nente patrouillepost, die het ge bouw tegen aanslagen van militan te Koerden moest bewaken. Ook toen bestond de angst dat externe strubbelingen Europa zouden be reiken, iets wat in de praktijk be waarheid werd door een reeks aan confrontaties en incidenten, met name bij onze oosterburen. Twee decennia later dreigt het zelfde gevaar: president Recep Tayyip Erdogan liet donder dagnacht twee kopstukken van de Koerdische partij HDP oppakken, samen met twaalf parlementsle den van dezelfde politieke bewe ging, waarmee de oppositie in het land in één klap werd gedeci meerd. De gearresteerden zouden banden hebben met de terroris tische organisatie PKK. De veront waardiging over deze suggestie is groot, zowel in Turkije als daarbui ten. De achterban van de HDP pro testeerde internationaal tegen 'de coup van het regime van Erdo gan' door in verschillende Europe se steden de straat op te gaan. De president kan dankzij een nood verordening ieder verdacht per soon zonder duidelijke aanklacht opsluiten, en daar maakt hij gretig gebruik van, luidt het verwijt, al dan niet gedreven door rancune, achtervolgingswaanzin of machts honger. De volgende dag ontplofte er een autobom nabij een politiebu reau in het zuidoosten van Turkije en stroomden de stra ten vol met demonstranten, allemaal wilden ze hun on genoegen over het hui dige regime laten blijken. Deze polarisatie, die al jaren voort duurt, zal ook weer in Neder land oplaaien, zo- Hoelang krijgt Erdogan om de stabiliteit in zijn eigen land te herstellen? als ik me herinner uit mijn jeugd. Het is de vraag of ze in Den Haag hebben geleerd van afgelopen zo mer, toen een kolossale veen brand van 3.500 kilometer verder op moeiteloos ons land binnen drong, met intimidaties en fysieke botsingen tot gevolg. voor rigoureuze maatregelen, dat blijkt wel uit het feit dat WhatsApp, Twitter en Skype wer den geblokkeerd. Erdogan profi teert van de ruimte die zijn wes terse bondgenoten schenken, die weer allerlei andere belan gen in de regio hebben - bij voorbeeld de vluchtelingen- deal. De vraag is alleen: hoe lang krijgt Erdogan om de stabiliteit in zijn eigen land te herstellen? Als dat niet op kor te termijn lukt, is het een kwestie van tijd voor wij in Europa vanzelf worden ge confronteerd met de mocratische onvolko menheden in Tur kije. En dat is dan ook onze eigen schuld. In de Franse hoofdstad is gister ochtend een enorm migranten kamp ontruimd. De bewoners er van zijn verspreid over tijdelijke opvangcentra. Eén zo'n centrum was een gymzaal in Maurepas. „We hebben geen enkele ga rantie gekregen dat deze migran ten hier ook goed worden bege leid", aldus de rechtse burge meester Grégory Garestier. „En wat moet ik tegen mijn inwo ners zeggen die de sportzaal wil len gebruiken?" Garestier voerde op straat on derhandelingen met een verte genwoordiger van de rijksover heid. Na ruim een uur werd een compromis bereikt. De 99 mi granten in de twee bussen wer den naar de feestzaal aan de rand van de stad gebracht. Frankrijk beleefde gisteren zijn tweede grote evacuatie van migranten in korte tijd. Eind vo rige maand werd het kamp in Calais ontruimd, waar zo'n 6.000 mensen woonden. Giste ren werd een geïmproviseerd kamp in het noordoosten van Pa rijs geëvacueerd. Daar woonden volgens een officiële telling ruim 3.800 mensen, in tentjes en op matrassen op straat. Het was al de vierde keer in zes maanden dat op deze plek in Parijs zo'n kamp werd afgebro ken. De gemeente Parijs wil op korte termijn twee grote opvang centra openen, met zo'n 1.000 bedden, om migranten een 'hu mane' opvang te bieden. Het kamp in Calais is ont ruimd vanwege de slechte (hy giënische) omstandigheden en omdat de migranten een gevaar vormden voor de truckchauf feurs die de veerboot nemen naar Dover. De migranten pro beerden jarenlang de trucks bin nen te dringen om zo in Enge land te komen. De angst van de Franse rege ring is dat veel migranten die uit Calais zijn weggehaald, terugke ren om alsnog te proberen de overkant te halen. De Britten hebben de afgelopen weken wel honderden minderjarige bewo ners van het kamp overgenomen van de Fransen. Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) zaterdag 5 november 2016 @ozcanakyol De Turkse president is niet bang In Maurepas, ten westen van Parijs, is het stadsbestuur gis teren de straat opgegaan. Met een groot spandoek werd bus sen met migranten symbolisch de weg versperd door de burge meester en wethouders. Frank Renout Parijs De dagen worden korter, 's nachts koelt het af en 's ochtends wil je lekker in bed blijven liggen. Daar hoort natuurlijk ook een goede matras bij. Auping heeft een breed assortiment matrassen, waardoor er altijd een matras is die perfect bij je past. Je hebt al een Auping matras vanaf 396,-. Kies daarbij voor een afritsbare en wasbare tijk, zodat je altijd in een schoon en fris bed slaapt. - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie *De matrassenactie geldt van 8 oktober t/m 27 november 2016. Kijk op auping.nl/matrassenactie voor de voorwaarden. Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7