zichtbaarheid, relatieonderhoud nieuwe leads De beurs is er om mensen en bedrijven bij elkaar te brengen en regio's met elkaar te verbinden Deelnemers doen om drie redenen mee: en het genereren van CONTACTA.NL I 8-9-10 november 2016 Drie dagen, waarvan totaal 22 beursuren, is de grootste netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen straks in november open. Bij een evenement van dit formaat komt de nodige voorbereidingstijd kijken. Feitelijk start die al na afloop van de beurs van het jaar ervoor. "In januari willen we doorgaans het nieuwe thema van de beurs lanceren. Dat kunnen we vervolgens draagkracht geven door middel van het congres eind april, begin mei. We organiseren dat in de Mythe in Goes met een passende en inspirerende spreker. Het thema moet actueel en inspirerend zijn. Het is voor ons een gedachtegoed, een vizier waar we het hele jaar mee aan de slag gaan." Het congres is bijvoorbeeld een eerste aanloop naar de beurs in november. LMG gelooft dat Contacta.nl het gehele jaar door relevantie heeft en niet alleen tijdens de drie beursdagen. Erik: "Wij zien het als een jaarrond platform. Nieuwsberichten Zes jaar geleden lanceerden we vanuit LMG ons eigen ticketsysteem, waardoor we inmiddels beschikken over data van alle bezoekers, in totaal 29.000 regis traties. We willen nieuwswaardig zijn en verbonden blijven met het netwerk." Er wordt een gepersona- liseerde nieuwsbrief verstuurd aan alle contacten. Hierin is specifieke content opgenomen die gericht is op de interesse van de bezoeker. Social media spelen daarnaast een grote rol in de promotie; nieuwsberich ten worden ook meteen doorgeplaatst naar de diverse sociale mediakanalen. Aanjager van de economie Wanneer de betrokkenheid van het netwerk bij de beurs hoog is en de deelnemers en het programma bekend zijn, kan de opbouw beginnen. Een enorme klus, aangezien er 15.000 vierkante meter beursvloer op een aantrekkelijke manier gepresenteerd zal worden. Er zijn wel dertig verschillende partijen betrokken bij de opbouw. Beursmanager Erik leidt het geheel in goede banen. "Deelnemers doen om drie redenen mee: zichtbaarheid, relatieonderhoud en het genereren van nieuwe leads. Wij zorgen voor de randvoorwaarden; we doen ons best om een mooie presentatie en aankleding neer te zetten, zodat anderen daar succesvol zaken in kunnen doen. We zorgen met elkaar op allerlei manieren en met diverse activiteiten dat de rode draad, het thema, zichtbaar is. LMG wil met de beurs de aanjager zijn van nieuwe initiatieven, de economische groei van de regio een stimulans geven. "We zien het als onze taak om tijdens de beurs mensen en bedrijven bij elkaar te brengen en regio's met regio's te verbinden. En die, zoals het thema van dit jaar verwoordt, samen sneller te laten groeien." Groei in de Schelderegio De beursvloer zelf groeit ook nog steeds mee. "Vijf jaar geleden zijn we begonnen met Contacta.nl de beurs voor Zuidwest-Nederland en Vlaanderen te noemen. We doen er alles aan om dat waar te maken. Daarom hebben we er hard aan gewerkt om dit jaar een Vlaanderenplein te realiseren waar zo'n twintig Vlaamse bedrijven vertegenwoordigd zijn." Het is de eer aan CEO Daan Schalck als gezant van Haven Gent de openingshandeling van de beurs te verrichten. Dat is meteen een mooie symbolische manier om te laten zien dat de verbinding in de regio steeds groter wordt. Digitalisering heeft afstanden al korter gemaakt. Maar zeker ook met alle ontwikkelingen van onder andere de Sluiskiltunnel, de nieuwe Zeesluis in Terneuzen, de verbreding van de Sloeweg en het doortrekken van de A4 wordt de regio steeds beter bereikbaar. Er is feitelijk wel een grens, maar bedrijven kijken verder dan hun eigen omgeving. Het mag duidelijk zijn dat dit vele kansen creëert voor zowel de Vlaamse als Zeeuwse economie. Eén gesprek kan het verschil maken Naast het Vlaanderenplein is er ook een nieuw innova tiepaviljoen en er wordt voor het eerst een matchma king systeem geïntroduceerd. Ondernemers kunnen er een-op-een advies inwinnen voor vraagstukken waar ze tegenaan lopen. Het is een aanvullende manier voor bezoekers om het gesprek met elkaar aan te gaan, want dat gesprek kan het verschil maken. Je zal maar net die ene schakel tegenkomen die nog ontbrak om verder te kunnen groeien met je bedrijf. Kortom: Geen betere plek om te beginnen met samen groeien dan tijdens Contacta.nl. REN NAAR LGENDE STAP Beursmanager Erik Voerman Erik Voerman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68