KIEK INSPIRATIE Voetbal en een koor 18 ZEELAND Topklasse, die jongens, het zijn echt profs onder de amateurs. Weet je, als het om voetbal zou gaan, zouden ze in 'het eerste' zitten en terecht." De vergelijking is vaak gemaakt: gods dienst en voetbal hebben iets met elkaar uit te staan. Het bij een groep horen, het vieren van saam horigheid, het vormend aspect van het spel dat van jongs af aan wordt aangeleerd. De voetbalwed strijd lijkt op de kerkdienst, het ge zang versterkt bij beide het groeps gevoel en sommige voetballers worden vereerd als heiligen. Maar Jong Mannenkoor Salomo vergelij ken met een voetbalteam dat vraagt om onderzoek. De secretaris, Peter van Driel, denkt dat driekwart van de leden weinig heeft met voetbal. „De be langstelling ligt anders en veel le den hebben een jong gezin. Maar dat neemt niet weg dat we het tij dens en na repetities en optredens gezellig hebben. In de eerste jaren kende het koor wat verloop. Er trouwden mannen, anderen ver huisden of kregen het te druk, maar nu hebben we een stabiele club. Na de tweewekelijkse repeti tie in Nieuwland, zakken we af naar Lewedorp om nog een biertje te drinken. We hebben onderling een hechte band. Dat blijkt in goe- Monnikenwerk José Baars schrijft wekelijks over religie en ker ken in Zeeland. Kijk voor haar blog op pzc.nl/monnikenwerk. de maar ook in slechte tijden. Som mige jongens hebben zorgen over een ouder met een slechte gezond heid. Dan zijn we er ook voor el kaar." Is dat anders dan in het voet bal? Onlangs zijn van dit ensem ble onder leiding van Peter Wilde man in Middelburg nieuwe opna men gemaakt voor Nederland Zingt, een EO-programma met een groot en trouw publiek. Op 27 november is de eerste uitzending op TV. De meeste mannen komen uit Zeeland en een paar van de Zuid-Hollandse eilanden. De leef tijd van de heren ligt rond de der tig en vanuit de site, waarop de le den zich ook individueel presente ren, kijken ze enthousiast de we reld in. Koren worden niet alleen beoordeeld op hóe ze zingen, maar ook op wat ze zingen. Het publiek van dit koor is breed: het kan net zo goed uit de Protestantse Kerk Nederland (PKN) komen als uit de gereformeerde gemeenten. Het re pertoire van het koor, dat christe lijk is, bestaat uit Psalmen en gees telijke liederen. Het meest wereld se Engelstalige gezang is 'You Ne ver Walk Alone'. De secretaris van Salomo, Pieter van Driel, grinnikt wanneer hij vertelt dat dit lied bij de ene voetballiefhebber in het koor vanzelfsprekend beter ligt dan bij andere. Voor de komende maanden staan er veel concerten in de agen da van de zangers. „Voor decem ber staan er concerten gepland in onder meer Terneuzen, Goes en Middelburg. En het koor heeft al twee CD's uitgebracht. Binnen kort wordt onze site nog ver nieuwd hoor, met meer media." Het koor is nu al goed te vinden op You Tube. Tsja, de vergelijking tussen voetbal en godsdienst laat misschien overeenkomsten zien in de bindingen tussen zingende mannen, maar in mijn optiek gaat die verder vlot mank. Laten ik maar concluderen dat ik waar schijnlijk een voetbalfan ontmoet te die dit een goed koor vindt. PZC-ONLINE Marco Kleppe @MarcoKleppe Wil de eigenaar van de witte kat nu de stront op ko men ruimen in speeltuin Fluite- kruid in #kapelle zaterdag 5 november 2016 Kijk, hier zit de inspiratie achter het raam. Terwijl de wereld in Zierikzee aan haar voorbijtrekt, schrijft Debora boek na boek. We gaan nog veel van haar horen, foto dirk-jan gjeltema Een overzicht van de kerkdien sten voor komende zondag staat op pzc.nl/monnikenwerk UW REACTIE De ernstig zieke Vlissinger Abdirazak Aden zou een nieuwe nier krijgen van zijn neef uit Ethiopië, maar sinds zondag is zijn donor spoorloos. „Tjonge, wat een verhaal", reageert M. Sterk op onze website. „Erg voor de man, die is hier goed mee in de aap gelogeerd. Ik wens hem beterschap!" FOTOWEDSTRIJD Wie heeft Zeeland in 2016 het mooist in beeld ge bracht? Daar draait het om bij de fotowedstrijd Fan van Zeeland van de VVV. Naast de vakprijs is er ook een publieksprijs. Daarvoor kunt u vanaf vandaag stem men via pzc.nl/fotowedstrijd Kijk op www.pzc.nl of D @pzcredactie G facebook.com/depzc l-° @pzcredactie —Ergernissen kunnen maar beter meteen worden uitge sproken. Dat moet wethouder Marco Kleppe van Kapelle gis teren gedacht hebben. Hij riep via Twitter de eigenaar van een witte kat op, de poep op te ruimen die het dier ach terliet in de speeltuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55