u Walcheren wil goed bereikbaar blijven WALCt EREN 11 \XJwuufé De Vlissingse weekmarkt is terug op zijn oude plek. Marktkramers en hun klanten reageren opgetogen. Él Je hoort mensen samen praten over de markt van vroeger Ik ga elke week naar de markt voor de gezelligheid Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl versluis willeboer Na anderhalf decennium op de 'tijdelijke' stand plaats op de Coosje Bus- kenstraat en de kop van de Walstraat keerde de week markt terug op het plein aan de Spuistraat en in de Lange Zelke. Het werd er opvallend druk op de eerste winters aanvoelende no vembermorgen. „Mensen lopen herinneringen op te halen aan de vroegere markt", merkt Muriël Hoogerland in de kraam van Corstanje Fruit. „Je hoort ze praten over de Aldi en de oude Hema." Die zijn sinds lang vervangen door het Fonteijne- gebouw, waarvan de bouw aanlei ding was de markt 'even' elders te parkeren. De vrijdagse blokkade van de Coosje Buskenstraat door de marktkramen vindt de gemeen te echter nu niet meer verant woord, nu die een nieuw verkeers circulatieplan naar het stadscen trum onderhanden heeft. Ondernemers en publiek pleit ten al jaren voor herstel van de oude situatie, maar zonder succes. „Ik heb destijds óók die petitie ge tekend", zegt een dame aan Mu riels kraam. „Ik woon in de Schel- debuurt, voor mij is de markt ver der lopen, maar het is veel gezelli ger hier! Het was tien keer niks daar", knikt ze richting Coosje Buskenstraat. Ze krijgt een gratis ananas mee voor de gelegenheid. „Ha, die he'k nog nooit ge-eten!" De marktkramers zijn tevreden, merkt Muriel. „We zijn vanmor gen extra vroeg begonnen, tegen kwart voor zes. Je moet toch kij ken hoe alles komt te staan. Alles staat ruimer. In de Coosje Busken straat stond alles vlak op elkaar. Je hebt veel beter zicht op de kra men. Winderig? Dat was het daar ook. En de winkeliers zijn blij. We kregen meteen te horen dat we welkom waren voor koffie en de wc." De ruimere opzet, met ruim te voor statafels om de kibbeling aan te eten en een beschut bankje voor de Molukse loempia's, geeft sfeer, becommentariëren voorbij gangers. De parkeergarage en koffie- schenkers vlakbij en vlakke tegels in plaats van klinkers bevallen ook de minder mobiele marktbe- zoekers. „Dit is ideaal!", zegt Erica Meerman. „Ik woon aan de Spui straat. Ik ga elke week naar de markt, voor de gezelligheid. De mensen zijn meestal vrolijk en er is vaak wat te proeven. Ik ben 32, maar ik heb al een rollator en au tisme en niet zoveel mogelijkhe den. Het is nu makkelijker." Liza Toerse, die koffie en taart serveert in Limburgia, roemt ook de gezel ligheid. „Om acht uur vanochtend was er al leven in straat. Dit is wat de stad nodig heeft. Ik hoop ook dat het leven nu wat langer door blijft gaan. Zo komen we de win ter wel door." „Nu nog een door gang naar de echte markt, de Oude Markt", bromt een heer. „Dan staat die Fonteijne de stad tenminste niet zo in de weg." Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen De Walcherse gemeenten willen dat verkeer soepel en zonder tijd verlies vanuit de Westerschelde- tunnel naar Walcheren kan rij den. Daarom pleiten zij voor on gelijkvloerse kruisingen bij de aansluiting met de Sloeweg. Door de verdubbeling van de Sloeweg wordt de route van zuid naar noord door Zeeland veel be ter. Voor Walcheren is het econo misch echter van groot belang dat verkeer ook hier zonder pro blemen kan komen. De bereik baarheid is het beste gediend met de zogenoemde 'ster-va riant', schrijven Middelburg, Veere en Vlissingen aan het pro vinciebestuur. Dat neemt komen de week een beslissing over de aansluiting van de Sloeweg op de tunnelweg. 'Wij hebben het meest vertrou wen in deze oplossing, omdat de ze vergeleken met de andere va rianten het minste reistijdverlies oplevert en maximaal verkeers veilig is door de ongelijkvloerse conflictvrije oplossing', schrijven de gemeenten. Bovendien is de ster-variant in hun ogen het me- duurzaamst, omdat die de groei van het vrachtverkeer het beste kan opvangen. De aansluiting bij de Sloeweg moet minstens dertig jaar mee kunnen. zaterdag 5 november 2016 Drukte, goodybags, ballonnen, proeverijen en gratis ananas mar keerden de eerste Vlissingse weekmarkt op de nieuwe oude stek: Lange Zelke en Spuistraat. FOTOGRAFIE LEX DE MEESTER Muriël Hoogerland, groentekraam 'Dit had jaren terug al gemoeten' Claudia Sondervan A Erica Meerman, omwonende De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48