Oranje zwaait voormalig hart van defensie uit 30 Is het denkbaar dat Robin van Persie over een paar maanden alsnog serieus in beeld komt bij Oranje? Stiekem lijkt er allang geen weg meer terug onder bondscoach Danny Blind. Boek nu de mooiste kerstreizen! VOETBAL NEDERLANDS ELFTAL A aar zat Robin van Persie deze week, grijn zend in zijn woonkamer in Istanboel, met een donker blauw KNVB-petje op zijn hoofd en een glimmende gouden schaal onder de arm. De ironie van de Twitterfoto's zal niemand ont gaan zijn: de voetballer kreeg zijn onderscheidingen namelijk per post opgestuurd. Van Persie, topscorer aller tijden van Oranje en ïoi-voudig interna tional, werd 'gehuldigd' op een bankstel in Turkije, terwijl zijn vrouw de foto's maakte. Geen ere- wedstrijd. Geen ovatie in een vol stadion, kort voor de aftrap van een interland. Geen handdruk van de bondscoach of de bonds voorzitter. Het zegt alles over de nogal lief deloze realiteit van het heden. Niet alleen is Van Persie razend snel gedaald in de hiërarchie van Oranje, hij is zelfs volledig uit beeld geraakt. Officieel is hij nog niet afgedankt, maar officieus heeft het daar alle schijn van. „Als hij over een langere perio de uitstekend speelt, kan hij zeker nog in beeld komen als er iets is met de eerste spits", aldus bonds coach Danny Blind gistermiddag. Een soort van toezegging tot een kans, maar met een paar veelzeg gende kanttekeningen, die duide lijk niet voor iedere speler hetzelf de gelden. Ga maar na. De bondscoach se lecteerde liefst 25 spelers, van wie een aantal zelfs met pijntjes of kleine blessures. Vincent Janssen heeft het zwaar in Engeland, Luuk de Jong is al weken uit vorm bij PSV. Ook Memphis Depay (nul ba sisplaatsen dit seizoen) werd opge roepen, net als routinier Stijn Schaars van SC Heerenveen. Maar de spits van Fenerbahce, die in de maand oktober vrij regelmatig speelde én scoorde, nota bene de topscorer aller tijden van Oranje, behoort ook nu nog niet tot die lijst. „Ik ben redelijk tevreden over de spitspositie zoals die nu wordt ingevuld", aldus Blind. „Het klopt dat er kritiek is op Janssen in Enge land, maar ik kan daar niet zoveel mee. Niemand kan namelijk ont kennen dat Vincent het bij Oranje gewoon geweldig gedaan heeft. Met Dost gaat het ook prima. Luuk de Jong heeft het moeilijker, maar hij blijft een ideale speler om eventueel in de slotfase in te brengen." Deur Daarmee lijken de kaarten wel zo'n beetje geschud, net als voor de nu geblesseerde Klaas-Jan Hun- telaar (76 interland, 42 goals). De deur is dan misschien nog niet op slot gedraaid, maar dicht zit-ie ze- Jy ker, en de klink klemt boven dien. Bovendien is er méér dan alleen de puur voetbaltechnische discussie. Van Persie voelt aan al les dat er onder Blind geen toe komst meer is in Oranje. Daar voor is er domweg teveel gebeurd, ook in de persoonlijke sfeer. De relatie tussen spits en bonds coach bekoelde al ruim voordat hij definitief buiten de Oranje-selec tie viel. Van Persie werd eerst zijn aanvoerdersband ontnomen, ver volgens weigerde Blind hem te steunen na aanvaringen met Mem phis (op het trainingsveld) en zoon Daley Blind (in de eetzaal). In die twee gevallen ging het om ruzies waarvan je ook zou kun nen zeggen: waar er twee zijn die kijven, hebben twee schuld. Maar al snel werd duidelijk dat de bondscoach vooral Van Persie als splijtzwam beschouwde. In de dra matische uitwedstrijd tegen Tur kije in Konya in september 2015 (3-0 nederlaag) was de spits nog een van de zeldzame Oranje-spe- 8-daagse Kerstreis All inclusive Costa Brava 6-daagse Kerstreis Beieren 12-daagse Kerstreis Tirol zaterdag 5 november 2016 Topscorer Oranje stiekem Sjoerd Mossou Zeist ZEIST Het Nederlands elftal neemt woensdag voor de af trap van de oefeninterland te gen België afscheid van John Heitinga en Joris Mathijsen. De twee verdedigers, die jarenlang het centrale duo bij Oranje vormden, hebben hun voetbal carrière beëindigd en worden in Amsterdam uitgezwaaid. Heitinga (32) speelde 87 inter lands, de eerste begin 2004 te gen de Verenigde Staten en de laatste in de zomer van 2013 te gen China. Mathijsen (36) kwam tot 84 wedstrijden in Oranje. De Brabander debuteer de in november 2004 tegen An- I dorra en speelde zijn laatste in terland bijna acht jaar later te gen Hongarije. Op de WK's van 2006 en 2010 vormden Heitin ga en Mathijsen het hart van de Nederlandse defensie. In de fi nale van 2010 tegen Spanje moest Heitinga in de verlenging met twee keer geel van het veld. Kort daarna schoot Andrés Iniesta de droom op de wereldtitel aan diggelen. Mathijsen vond na zijn vertrek vorig jaar bij Feyenoord geen nieuwe club en stopte. Hij werkt nu als technisch manager bij Willem II. Heitinga besloot begin dit jaar te stoppen bij Ajax. vanafi vanaf Boek nu deze busreis met all inclusive Formule en ontdek de Spaanse Costa Brava (incl. gratis drankjes in hotel (10.00-23.00u.). U maakt excursies naar o.a. Barcelona, Pals en Tossa de Mar. Reis met ons mee en beleef een prachtige kerstreis in het Duitse Beieren. Inclusief vele excursies naar München, Regensburg en Oberammergau. Incl. halfpension en kerstdiner. Geniet van de kerst in Tirol en bezoek de mooiste plaatsen zoals Innsbruck, München, Garmisch- Partenkirchen en Nürnberg. Incl. arrensleetocht, fakkelwande ling, halfpension en kerst- en oudejaarsdiner. Vertrek 21 december Reiscode: Vertrek 22 december ReiSCOde: Vertrek 22 december ReiSCOde: metvertrekgarantie BE41407 metvertrekgarantie BE39774 metvertrekgarantie BE40627 Vraag nu gratis de kerstbrochure aan! Kijk op peterlanghout.nl of bel 0172-468800 adVepe^sgroe°p4e4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31