doen tegen routinier hk Kasper Dolberg (I) en Ron Vlaar. foto's pro shots en orange pictures 29 Kuip, maar is desondanks nog geen volksheld in Rotterdam Competitiedebuut Hansson Ze kunnen mij in Rotterdam in ieder geval niet verwijten dat ik niet hard werk BLESSURE JONES X voorganger Colin Kazim Richards vaak de volle laag kregen. „Het heeft waarschijnlijk ook te maken met mijn karakter", zegt Jorgen- sen lachend. De Deen roept nu eenmaal niet zo snel wrevel op. Hij blijft ook be scheiden als hij wordt herinnerd aan lovende woorden van Guidet- ti, die denkt dat Jorgensen 'Feye noord weer naar een hoger niveau gaat tillen'. „Ik ben geen Guidetti. Dat is een geweldige voetballer, maar ook nog eens een heel grap pige jongen. Als de Klassieker er aan komt, roept hij vanuit Spanje doodleuk dat Feyenoord zal win nen en ook nog eens met 4-0. Grappig, maar zo'n type ben ik niet. John en ik kennen elkaar, zo als alle Scandinavische voetballers elkaar eigenlijk wel kennen." De spits moet er morgen in De venter tegen degradatiekandidaat Go Ahead Eagles voor zorgen dat Feyenoord een eenvoudige mid dag heeft. Met spitsentrainer Roy Makaay (Jorgensen: „Ik ben ver eerd dat ik met hem mag wer ken") werkt hij intensief samen. Makaay legde hem bijvoorbeeld snel de verschillen uit tussen het voor hem zo bekende 4-4-2 sys teem en de speelwijze van Feye noord met drie aanvallers. „In Rot terdam kunnen ze mij straks één ding nooit verwijten. Dat is dat ik niet hard werk", zegt de spits. Speciaal Een voorspelling over het aantal treffers dat hij gaat maken voor Feyenoord, daar waagt hij zich niet aan. De Deen past altijd op zijn woorden. „Het is gewoon niet verstandig om alles te roepen", al dus Jorgensen. „Maar dit Feye noord is heel sterk. De manier waarop wij voor elkaar vechten, dat is echt speciaal. En ja, ik ben ook nog topscorer van Nederland. Mooi, maar alleen samen word je kampioen." Van Bronckhorst is dolbij met zijn aanvaller. Hij zag hem voor zijn komst nooit live spelen, maar vertrouwde volledig op de scou ting en de videobeelden. „Hij maakt goals, laat mensen om hem heen beter spelen, levert volop as sists. Ik vind Nicolai wel een schot in de roos, ja", zegt de trainer. geen gekte of iets dergelijks rond mijn persoontje. Helemaal niet." Het wemelt dus nog niet van de shirts met de naam Jorgensen ach terop. En als het Legioen zijn naam al eens scandeert, ebt het ge luid razendsnel weg. Dat was bij spelers als Jordy Clasie en de spit sen Pellè en vooral Guidetti com pleet anders. „Guidetti speelde hier misschien in een andere tijd", denkt Jorgensen hardop mee over de reden. „Dit Feyenoord heeft zoveel goede spelers, de sup porters kunnen echt kiezen wie hun held is. Het is voor mij niet heel belangrijk. Ik denk boven dien dat als ik deze lijn doortrek, de supporters heel tevreden over mij blijven." Daar is ook geen twijfel over. Voetbalanalytici, zijn ploeggeno ten, de fanatieke supporters; nie mand laat zich kritisch uit over de Deense spits, waar zijn concur rent Michiel Kramer en diens voetballen. En ja, bij Ajax worden talenten vaak na een paar goede wedstrijden de hemel in gepre zen. En een terugslag, ook fysiek, zou logisch zijn. „Maar ik voel me elke week ster ker worden", zegt hij zelf. Bosz doet voorzichtig met Dolberg. Op trainingen mag hij soms iets rusti ger aan doen. Hij wisselt hem als het kan. „Maar in de wedstrijden wil ik er gewoon elke keer staan. Ook omdat het lekker voetballen is als je veel vertrouwen hebt." Waar komt het allemaal opeens vandaan? Dat vertrouwen bijvoor beeld, maar ook de moeiteloze aan passing aan het hoge niveau. Dol berg, op die kenmerkende mono tone manier: „Dat heeft met het team te maken. We spelen goed, dan is het voor mij ook gemakkelij ker om mijn draai te vinden." Deense bescheidenheid. Want je kunt het ook omdraaien: het team speelt zo goed omdat onder ande ren Dolberg in vorm is. Euforie De realiteit is dat Ajax en Dolberg niet te lang kunnen blijven han gen in de euforie van afgelopen donderdag. Het duel met AZ is wéér een belangrijke. Want Ajax mag dan al veertien wedstrijden (alle competities) ongeslagen zijn, de achterstand op koploper Feye noord is nog drie punten. Weer heeft Ajax morgen in Alk maar Dolberg dus hard nodig. Zijn landgenoot en 'slapie' Lasse Schone maakt zich niet druk om het verwachtingspatroon waar mee hij moet omgaan. „Kasper is heel rustig, maar wel slim. En hij weet goed wat er om hem heen ge beurt", zei hij eerder. „Hij laat zich er alleen niet door beïnvloe den. Dat vind ik knap, bij zo'n jon ge speler. Het boeit hem totaal niet." Dolberg meldt zich volgende week voor het eerst bij de selectie van Denemarken. Schone met een knipoog, over de nieuwe kansen voor hun land. „Dat WK gaan we alsnog redden." Maar eerst dus morgen tegen AZ. Tegen Ron Vlaar valt weer genoeg te bewij zen. zaterdag 5 november 2016 wel een schot in de roos ROTTERDAM De bovenbeen blessure van keeper Brad Jones dwingt Giovanni van Bronckhorst om zijn in de competitie nog altijd ongeslagen elftal wederom aan te passen. De Zweed Par Hans son - die nadrukkelijk in de be langstelling staat van het Deense FC Midtjylland, dat de doelman in de winterstop wil inlijven - zal in Deventer tegen Go Ahead Eag les zijn competitiedebuut maken voor Feyenoord. Warner Hahn, herstellende van een kruisbandblessure, zal nor maal gesproken voor de winter stop weer speelklaar zijn. Ken neth Vermeer heeft nog maan den nodig om te herstellen van zijn achillespeesblessure. De jon ge Justin Bijlow zit morgen in De venter op de bank. Van Bronckhorst zal hoogstwaar schijnlijk net als in Odessa Rena- to Tapia en Marko Vejinovic aan wijzen als vervangers van Karim El Ahmadi (geblesseerd) en Ton- ny Vilhena. De laatste zag al zijn ploeggenoten gisteren in Maas sluis geëmotioneerd de uitvaart van zijn moeder Jeanette bijwo nen. De linkspoot gaf aan de betrok kenheid van zijn teamgenoten en de technische staf als een enor me steun te ervaren. Vilhena zal er op 20 november in de Kuip te gen PEC Zwolle weer bij zijn. Nicolai Jorgensen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30