24 KIJKT TV Angela Ik moet mijn excuses aanbieden aan Sylvie Meis. Laat ik daar maar mee beginnen, dan hebben we dat gehad. Sorry, Syl. Ik had op deze plek nog zo beloofd dat mijn kinderen elke zaterdagavond naar Wedden Dat Ik Het Kan zouden kijken. Dat waren ze na de eerste aflevering van twee weken geleden ook echt van plan. In hun eigen woorden: Beloofd! Heus! Anouk zingt Hazes Morgenavond zien we Winston Gerschtanowitz zoals we hem nog nooit hebben gezien. Hij ontmaskert een pedofiel in Nepal. Soms maak je iets mee waar bij de adrenali ne je door het lijf gutst. In het geval van Winston Gerschta nowitz is die ervaring ook nog eens vastgelegd op ca mera. Morgen is in het RTL-programma Bestem ming Nepal te zien hoe hij bij een undercoveractie van Terre des Hommes een pedo fiel ontmaskert. „Die man werd door een team van Terre des Hom mes, dat strijdt tegen kinder misbruik en sekstoerisme, in de gaten gehouden. Ze konden hem niet identifice ren omdat hij constant met een mondkapje over straat liep. Dan zie je zo'n blanke man hand in hand met van die knulletjes onder het mom dat hij ze 'Engels' leert. Jongens in dezelfde leeftijd als mijn kinderen, verschrik kelijk. Ik heb een kamer ge boekt in het hotel waar hij bezig was en met een came ra in een knoopsgat heb ik bij hem aangeklopt. Hij deed open... Je rook gewoon de seks in die kamer, hoorde die jongetjes op de achter grond. Mijn hartslag was 200. Ik stond oog in oog met een man die je meteen in el kaar wil timmeren, maar dat kan niet", vertelt Winston aangeslagen. „Ik moest ervoor zorgen dat ik zijn gezicht goed in beeld had, zodat we zijn identiteit konden achterha len. We weten nu wie het is, nu wordt er een dossier te gen hem opgebouwd. Waar schijnlijk pakken ze hem in januari op. Frustrerend dat het zo lang duurt, maar zon der sluitend bewijs heeft het geen zin." De heftige trip die hij na mens de Postcode Loterij maakte - die loterij steunt Terre des Hommes - staat in schril contrast met waar de televisiekijker Winston van kent. Hij, de man die op zon dagavond voor Miljoenenjacht mensen verblijdt met een koffertje geld. Hij, de presen tator van entertainmentru- briek RTL Boulevard. Waar zijn rol overigens flink is ver anderd, nadat hij jaren hét ge zicht naast showbizzkoning Albert Verlinde was geweest. Sinds twee maanden schuift Winston nu 'slechts' eens in de drie weken een week aan achter de desk. „Het was te gek om er elke dag te zitten, maar het pro gramma was aan verande ring toe. De marktaandelen bewijzen dat het een goede zet was om Boulevard te ver nieuwen. En deze manier van werken geeft mij lucht." Zo heeft Winston, die afge lopen zomer na twaalf jaar stopte als commercieel direc teur bij productiehuis Talpa, tijd om zich de andere we ken te richten op zijn nieu we mediabedrijf. Zijn voor nemen om na al die jaren Boulevard zijn zoons Benja min en Julian doordeweeks „Wat stelt dat Deltaplan nu eigen lijk voor?", verzucht premier Hans Kreuger. Met lede ogen stelt hij in het crisiscentrum op een beeldscherm vast dat een groot deel van Nederland over spoeld wordt als de dijken het be geven na een ongekende storm die 'eens in de 10.000 jaar voor komt.' De paniek onder de bevolking is groot. Mensen vluchten uit de Randstad, komen in gigantische files terecht, families worden uit eengerukt en in de gevangenis sen breken opstanden uit. Gijs Scholten van Aschat speelt in de EO-serie Als de dijken bre ken de onervaren Nederlandse premier die het allemaal niet echt in de hand heeft. Hij twijfelt te lang met evacuatie, waardoor de ellende voor de bevolking al leen maar toeneemt. Voor zijn rol heeft Scholten van Aschat zich niet door een be staande minister-president laten inspireren. „Ik zie hem wel als een socialist die als premier wei- nig ervaring heeft. Maar hij is een aardige man, die geen verbor gen agenda heeft." In de serie krijgt Kreuger van een adviseur te horen dat de Ne derlandse dijken toch nog zwak ke plekken vertonen. „Dat ver baasde mij wel", zegt Scholten van Aschat. „Ze zijn er toch in 1953 mee begonnen. Is het dan nog steeds niet af? Mensen die in de Randstad wonen zijn echt het haasje als het misgaat. Maar ik lig er na het maken van deze serie niet wakker van. Ik ben optimis tisch." De serie is een Vlaams-Neder landse coproductie. De regie was in handen van de Vlaming Hans Herbots die inmiddels in Ameri ka werkt. Hij koos niet voor een spectaculaire Hollywoodachtige aanpak, bekend uit rampenfilms als The Day After Tomorrow, Earth quake en 2012. Geen zond- vloedachtige taferelen die de kij ker naar adem doen happen. Voor dergelijke scènes is in Ne derland geen budget. Scholten van Aschat: „De serie blijft heel dicht bij de mensen. De ramp wordt gebruikt om het gedrag van mensen te bestuderen. Er zit geen opgeklopt gedoe in." De zesdelige reeks volgt diver se gezinnen. Zoals het echtpaar (Susan Visser en Loek Peters) dat op punt van scheiden staat als het water oprukt. Ook is er een bejaarde violist (Aart Staartjes) die zelfmoord wil plegen totdat een meisje voor zijn deur staat dat geen kant meer op kan. En dan is er nog de vrouw van de premier die naar eigen vader uit het verzorgingstehuis ophaalt om naar een veiliger oord te gaan. Als een verpleegster dit vastlegt op social media staat de geplaagde premier er nog gekleur der op. Haar actie zet de exodus uit de Randstad in gang, met alle gevolgen van dien. 'Over Wendy van Dijk zeggen we niets' Quote van de dag Maar zij hadden zich op dat moment één ding niet gerealiseerd: dat Ik Hou van Holland ook weer begon. En leuker dan Ik Hou van Hol land wordt tv niet als je 8 en to jaar oud bent. Er hoeft maar iemand drie keer uh te zeggen en ze rollen al van de bank van het lachen. Nog erger dan ze een aflevering niet laten kij ken is hen halverwege, of in elk geval vóór Het Rad, naar bed sturen. Want ook al kennen zij als geen ander de gouden wet van Ik Hou Van Holland - 'Guus staat de hele aflevering voor, maar in de finale draait Jeroen 50 punten en wint'- dat rad blijft het onbetwiste hoogte punt. Namelijk dat je mening over een programma ra dicaal kan veranderen door het gezelschap waarmee je kijkt. Voorheen snapte ik totaal niet dat Linda daar dik 2 miljoen kijkers mee scoorde. Al die rare spelletjes als kaasjes schui ven over een landkaart, het tikkende verjaar dagscadeau en geen ja en geen nee zeggen - hoe flauw kun je het hebben? Pas nu ik een paar seizoenen veroordeeld ben tot meekijken, zie ik hoe slim het eigenlijk in elkaar zit. Hoe knap gemaakt, zodat het voor jong én oud leuk is om te volgen. Door de mix van kandidaten, wat filmpjes, een liedje, een niet al te moeilijke vraag en twee teamcaptains die soms heel scherp en soms buitengewoon flauw uit de hoek komen. Het is ongecompli ceerd amusement, maar wel op topniveau. Vooral het zingen van meneer Chung blijft een hit bij ons thuis. Al vraag ik me stiekem wél af hoe lang dat onderdeel nog mag blijven van Sylvana Simons en consorten. Ik vind het tegenwoordig zelfs zó leuk dat ik nu al denk: hè gezellig, vanavond Ik Hou van Holland kijken met z'n allen. En zelfs voor Sylvie heb ik nog een schrale troost. Pragmatisch als mijn kinderen zijn, kij ken ze Wedden Dat Ik Het Kan nu gewoon terug op zondagochtend. Zoon Bublé heeft kanker zaterdag 5 november 2016 MUZIEK Anouk zingt in maart in de Zig- go Dome mee in Holland zingt Ha- zes. De zange res oefende al in een café met volkszanger Peter Beense en zette daarvan een filmpje op Facebook. Marlies van Leeuwen nood Premier in tijde van waters In Als de dijken breken komen Nederland en Vlaanderen voor een groot deel onder water te staan. Gijs Scholten van Aschat speelt de twijfelende premier die zelf ook overspoeld wordt door de gebeurtenissen. Ab Zagt Gijs Scholten van Aschat in Als de dijken breken, foto eo Als de dijken breken, vanavond, 20.25 uur, NP01 Johan Derksen beledigt in zijn YouTubeshow menige tv-ster, maar slaat de vrouw van RTL-baas Erland Galjaard even over. Ik Hou van Holland heeft mij ook iets geleerd. ■I Reageren: angela@persgroep.nl GEZONDHEID Michael Bublé heeft gisteren bevestigd dat zijn 3-jarige zoontje kanker heeft. Hij en zijn vrouw Luisana hebben hun car rières op een laag pitje gezet om alle energie te richten op het herstel van hun zoontje Noah. Die wordt in de VS behandeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25