GEZOND&WEL Jan Keizer Samsom Topsport in de keuken Afleveren verdachte moord loopt mis 10°C Ziekenhuis in top 20 van AD Ziekenhuis Top 100 Het Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis stond vorig jaar nog op plek 44. Het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis doet het ook beter, van plek 69 naar 46. ZONDAG OPEN Walcheren zorg voor een blijer leven Zorgbijlage maandag bij deze krant 'Boyen de 40? Laatje controleren Sexy self ies Waarom je kind Kim Kardashian nadoet I'DE scheiding VOELT TOCH ALS EEN ïv «v. 1 MISLUKKING' Spot aan Op elke plek in huis het juiste licht Opperste concentratie bij kok Ruben van Helvert. Toewijding discipline en talent. Het zijn bij Inter Scaldes de ingrediënten om aan de top te blijven. Het restaurant in Kruiningen is opnieuw het beste van Nederland. ZorgSaam scoort goed door onder meer de extra zorg voor oudere patiënten op orde te hebben. Se nioren zijn extra kwetsbaar en daarom is het goed een geriater mee te laten beslissen over opera ties. Ook de controle op ondervoe ding bij ouderen en een delier is op orde. Ook de resultaten bij veelvoorkomende operaties, zoals heupbreuken en het plaatsen van protheses zijn goed. Het ADRZ laat vooral punten liggen bij de resultaten van onco logie: De resultaten bij darm- en borstkanker zijn ondergemiddeld en het ziekenhuis haalt - net als ZorgSaam - niet de norm van mi nimaal 20 blaaskankeroperaties per jaar. Bij te weinig evaring, is de kans op complicaties groter. De AD-lijst kijkt dit jaar voor de eerste keer naar de controle van het medicijngebruik van pa tiënten. Beide ziekenhuizen kun nen dat nog verbeteren. Bij nog niet alle patiënten wordt het me dicijngebruik gecontroleerd bij ontslag uit het ziekenhuis. Het gaat daarbij om extra kwetsbare groepen: kinderen en senioren. Juist bij ouderen moet medicijn gebruik goed worden overgedra gen aan de eigen arts of het ver pleeghuis: een ongelukkige com binatie van medicijnen kan ernsti ge problemen veroorzaken. Het beste ziekenhuis in de lijst is het Rivas Beatrixziekenhuis in Gorinchem. De Top too maakt ge bruik van gegevens over 2015 van de Inspectie voor de Gezond heidszorg en het Zorginstituut Nederland, die ziekenhuizen ver plicht moeten aanleveren. Zieken huizen zijn beoordeeld op 38 ver schillende aspecten die een door snede zijn van de behandeling in ziekenhuizen, zoals oncologie, cardiologie en operatiekwaliteit. ZEELAND 2: commentaar Justitie heeft een 32-jarige Vlis- singse moordverdachte donderdag per vergissing zijn vrijheid terug gegeven. De man werd die dag ge hoord bij de rechter-commissaris in Middelburg wegens zijn moge lijke betrokkenheid bij de geweld dadige dood van een plaatsgenoot (26) op 22 september. De afdeling transport van het Ministerie van Veiligheid en Justi tie moest de man vervolgens te rug naar het Huis van Bewaring in Groningen brengen. Per vergis sing werd de Vlissinger echter af gezet bij een asielzoekerscentrum in Groningen waarna de man ver dween. Gisterochtend was de politie on der meer in Vlissingen op zoek naar de man en slaagde erin hem in de loop van de dag aan te hou den, aldus Martine Pilaar (Open baar Ministerie). „Hoe we dat heb ben gedaan, daar laten we ons nu niet over uit." Jaap Oosterveer (Ministerie van Veiligheid en Justitie) erkent dat er donderdag iets helemaal mis is gegaan bij het transport van de moordverdachte. „Dit had echt niet mogen gebeuren." Volgens Pilaar komt er een on derzoek hoe het mogelijk is dat een verdachte op deze manier zijn vrijheid terug kan krijgen. Nieuwsmedia •ZEELAND 6 Emile Calon ZorgSaam stijgt naar 12 Jeroen de Vreede Vlissingen Vlissingen Looms Sli&dlr&M Zatuulam. zaterdag 5 november 2016 De PZC is onderdeel van Buiig weekend pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 262 7 116! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1