Creatief postzegels verkopen Man valt door asbestdak van schuur in Clinge ZEELAND 5 Rapper uit Zierikzee maakt kans op een vooraanstaande muziekprijs Moechtar Koelijev (23) rapt vanavond de longen uit zijn lijf in de halve finale van de Grote Prijs van Nederland. Ik vind het geweldig om te zien dat mensen dansen en zingen op mijn muziek ziek, deelde zijn rapkunsten op in ternet, kreeg daar leuke reacties op en mocht zelfs wel eens optreden. Maar op zijn negentiende was hij er opeens helemaal klaar mee. „Ik zag het niet meer zitten, omdat ik er zo veel mee bezig was en er voor mijn gevoel niets mee bereikte", zegt hij. Drie jaar lang had hij de muziek opzij geschoven. Tot zijn broer hem vorig jaar uit bed trok en zei 'nu heeft het lang genoeg geduurd, je moet weer iets met je talent gaan doen'. Pas toen Moechtar nieuwe muziek beluisterde, kreeg hij de smaak terug te pakken. „Ik vond het altijd al leuk om rappen en zingen te combineren en om R&B met pop en rap te mixen, maar dat werd nooit gewaardeerd. En nu is dat iets wat je juist heel veel hoort." Moechtar begon met het schrij ven van nieuwe teksten op de beats die producenten hem toestuurden. „Die teksten gaan over van alles en nog wat", zegt hij. „Mijn laatste sin gle 'Schatje niet zo stoer doen' gaat bijvoorbeeld over meisjes die je via sociale media aanspreken, maar in het echt niets durven zeggen." Met zijn muziek hoopt Moechtar men sen aan het dansen te krijgen en die missie lijkt aardig te slagen. „Soms hoor ik mijn eigen nummers, tij dens het uitgaan. Als ik dan om me heen kijk, zie ik mensen meezingen en dansen. Dat is heel erg leuk." Bij De Grote Prijs van Nederland kwam hij terecht nadat een produ cent hem adviseerde zich in te schrijven. Hij moest een foto, zijn vier beste liedjes en een videoclip insturen en daarna was het tijd om stemmen te verzamelen. „Maar dat was ik helemaal vergeten, omdat ik druk bezig was met het opnemen van videoclips en nieuwe muziek." Toch belandde DeMozah in de selec tie, omdat hij één van de jury's favo rieten was in de categorie hiphop. Zaterdag staat hij tegenover vijf andere artiesten in de halve finale. Daar is hij helemaal niet zenuwach tig voor. „Ik heb wel kriebels, maar dat is meer omdat ik heel veel zin heb om op te treden en lekker gek te doen. Het podium voelt als thuis." Als hij de competitie niet wint zou hij dat helemaal niet erg vin den. „Natuurlijk zou het wel mooi mee genomen zijn, maar ik probeer het bre der te bekijken. Ik heb er veel van ge leerd en ben met mensen in contact ge komen die me goede adviezen hebben gegeven en iets voor me kunnen beteke nen in de muziekwereld." Moechtar ziet zijn toekomst als De Mozah positief tegemoet. „Ik heb er ver trouwen in dat ik nog veel groter word dan ik nu ben. Ik blijf muziek maken om mezelf op de kaart te zetten en dan staan er vast nog een heleboel leuke din gen op me te wachten." Rappen en zingen, dat doet Moechtar Koelijev (23) uit Zierikzee al sinds zijn twaalfde on der de artiesten naam 'DeMozah'. Zijn doorzettingsvermogen lijkt ein delijk vruchten af te werpen, want vanavond staat hij in de halve finale van de Grote Prijs van Nederland, een vooraanstaande muziekprijs in de popwereld die voor veel artiesten al een opstap is geweest naar de gro tere podia. Moechtars passie voor muziek is ontstaan toen een vriend hem uitno digde om eens samen te rappen. „Dat vond ik heel stoer, dus dat wou ik wel eens proberen", vertelt hij. „Maar ik bakte er niets van. Ik had er nog geen gevoel voor en de teksten sloegen nergens op." De Zierikzeeënaar gaf niet op en bleef oefenen. Hij maakte veel mu- WESTKAPELLE De tien leerlin gen van groep 7 en 8 van De Lichtstraal waren heel even ver ontwaardigd. Deed die meester Paul of-ie net zo verrast was als zij toen vrijdagmiddag bleek dat zij - evenals vorig jaar - zowel bij de beste verkopers van kinder postzegels als bij de makers van de creatiefste filmpjes zaten. Maar de meester wist het al meer dan drie dagen. Met 526,61 euro gemiddeld wa ren de tien Westkapelse scholie ren bij de allerbeste verkopers van kinderpostzegels en andere artikelen voor de jaarlijkse Kin derpostzegelactie. En hun film pje - onder meer via YouTube en de Facebookpagina van de ge meente Veere te zien - was hele maal top, vond ook burgemeester Rob van der Zwaag. Dat ze veel Westkappelaars, een politieagent en de 96-jarige 'bure Leine' in kle derdracht als mede-acteurs in schakelden was zelfs briljant. De eerste burger van de ge meente Veere mocht gistermid dag bekendmaken dat De Licht straal opnieuw in de prijzen was gevallen en voor de tweede keer met 'eervolle vermelding'. Colle ga Piet Zoon van Reimerswaal maakte tegelijkertijd de leerlin gen van De Klimroos in Krabben- dijke blij. 'Klimroosjes' behoren al vanaf het begin van de landelij ke wedstrijd in 2008 tot de beste verkopers van kinderpostzegels. CLINGE Een man is gistermiddag in Clinge door het dak van een schuur gevallen. Het dak bestond uit asbesthoudend materiaal. Het slachtoffer is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De opgeroepen traumahelikopter bleek niet nodig en is afgebeld. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor twee. Vanwege het as besthoudend materiaal is er bij de hulpverlening volgens een spe ciaal protocol gewerkt. De schuur is afgesloten zodat er niemand meer in kan. Nadat is vastgesteld om welk soort asbest het gaat, zal de zaak door de politie worden overgedra gen aan de gemeente. Die zal een gespecialiseerd bedrijf inschake len voor de sloop en het oprui men van het asbest. zaterdag 5 november 2016 'Het podium voelt als thuis' Elodie Kint De Zierikzeese rap per DeMozah maakt kans op De Grote Prijs van Nederland, een muziekprijs die voor artiesten als Typhoon en Ali B de opstap naar groot succes is geweest. FOTO LEX DE MEESTER Zierikzee Moechtar Koelijev, DeMozah Leerlingen van De Lichtstraal (en meester Paul en de burge meester) kunnen hun lol niet op. Op naar Duinrell. foto ruben oreel Huurtoes/ag mogelijk Te huur: prachtige appartementen De eerste maand nemen wij uw dubbele huurlasten voor onze rekening!* *M.u.v. Reigersberg 23 thuis op Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 193