Tekort Waterdunen bijgepast Juvent is altijd op zoek naar nieuwe pleeggezinnen, voor de beste match Gimbrère 3 30T/M 70% Provinciale Staten besloten vrij dag 3,7 miljoen euro bij te passen, zoals het dagelijks provinciebe stuur had voorgesteld. Daarmee kan de aanleg van het project in augustus 2018 worden afgerond. Alleen de PvZ, de SP en de PVV stemden tegen. Waterdunen is een samenwer kingsproject van de provincie, re creatieondernemer Molecaten, de gemeente Sluis, waterschap Schel- destromen en Het Zeeuwse Land schap. Het project valt nu sober der uit dan op basis van eerdere schetsen was verwacht. De boule vard wordt niet met vlonders en trappen aangekleed en de wandel paden worden niet geasfalteerd. Anders zou het project nog zeker 2 miljoen euro duurder uitvallen. Het provinciebestuur heeft ook een knip gelegd tussen de aanleg van Waterdunen en het beheer van het project. Wie na 2018 pre cies wat aan onderhoud gaat beta len, is nog niet duidelijk. De ge meenteraad van Sluis heeft on langs bepaald dat de gemeente niet structureel gaat bijdragen aan het onderhoud van de inlaat- kreek. De provincie wil dat ook niet doen. „We willen niet meer dat als er een probleem is dat dan altijd voor rekening van de pro- We willen niet meer dat elk probleem voor rekening van de provincie komt vincie komt", aldus gedeputeerde Ben de Reu. „Of we na augustus 2018 nog een structureel tekort hebben is iets wat we met de part ners moeten uitonderhandelen." Veel Statenfracties maken zich zorgen over wat ze 'de open eind jes' noemden. „Het is niet de be doeling dat de provincie na augus tus 2018 nog een keer de porte monnee moet trekken", zei Rut- ger Schonis (D66). „Hoe gaat u dat bereiken?" De Reu zegde toe voor de afron ding van het project de uitkomst van de onderhandelingen aan de Staten te melden, maar kon niet garanderen dat hij dan niet meer om geld vraagt. Overigens zijn nog meevallers mogelijk. Het pro ject heeft een ruime pot onvoor zien, van 4 miljoen euro. Daar kan wat van overblijven. VERHUIST UIT zaterdag 5 november 2016 liefde van mijn pleegkinderen terug' Maarten en Wijnie Loof kregen in 2013 een koninklijke onderscheiding, omdat ze Augustine is één van hun pleegkinderen. Hij is ze heel erg dankbaar. „Zonder hen zich al zo lang inzetten voor de zorg van pleegkinderen, foto peter nicolai had ik nooit gestaan, waar ik nu sta", zegt hij. foto marc bolsius Joanne Karkdijk Vlissingen „We hebben altijd een tekort aan pleeggezinnen," zegt Benthe Som men, die voor Juvent pleegouders werft. „Het liefst zouden we vijf mogelijke matches hebben voor een kind, zodat we samen kunnen bepalen welk gezin het best bij het kind past. Nu moeten we blij zijn als we er een of twee vinden." In 2015 maakten 564 jongeren ge bruik van pleegzorg van Juvent. Dat was zowel acute en kortdu rende pleegzorg als een opgroei- plek, waarbij het kind bij een gezin blijft tot het volwassen is. Op dit moment staan ongeveer vijfhon derd pleeggezinnen in het be stand van Juvent, waarvan een ge deelte al pleegkinderen in huis heeft. Pleeggezinnen vangen kin deren op die zij vooraf nog niet kennen, maar het gebeurt ook dat kinderen (tijdelijk) worden opge vangen door familie, buren of vrienden. Hoewel er een tekort is aan pleegouders, wachten sommi gen nog op een pleegkind. Dat komt omdat Juvent een goede koppeling wil maken, om te voor komen dat het niet werkt tussen het gezin en het pleegkind en het kind wéér naar een ander gezin moet. Daarnaast geven gezinnen zelf specifieke wensen door, bij voorbeeld dat zij alleen jonge kin deren willen opvangen. Wie inte resse heeft in pleegouderschap, doorloopt eerst een 'Kim-training' (Kind in het Midden). Door trai- ningsdagen, huisbezoeken en ver diepingsmateriaal ontdekken de aspirant-pleegouder of pleegzorg iets voor hen is. Daarnaast beoor deelt Juvent de geschiktheid van de pleegouder(s). Voor wie meer wil weten over pleegzorg, zijn er de komende tijd een aantal informatieavonden bij Juvent. Informatie: tijd en locatie zijn te vinden op de website juvent.nl. Het tekort op de aanleg van het natuur- en recreatieproject Wa terdunen bij Groede is gedekt, maar de rekening voor het on derhoud staat nog open. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Ben de Reu, gedeputeerde DAMES BERGEN OP ZOOM TOTALE LEEGVERKOOP! KORTINGEN VAN A.S. ZONDAG KOOPZONDAG! Kortemeestraat 25 Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 191