Paul de Leeuw Bloedbad in Koerdische 'hoofdstad' Diyarbakir Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan! Huawei P9 Lite 17,- hollands nieuwe. 17 j\nI. Optreden in de schouwburg in Middelburg bete kent: vooraf koffie met bolussen, om kleden in een muffige kleedka mer (niks mis mee omdat het vertrouwd is), goeie nazorg en al tijd fijne reacties van publiek. Tot slot even een glaasje witte wijn en dan weer 2,5 uur terugrij den. Het telefoontje van m'n man na afloop van de voorstelling komt totaal onverwacht. Onze oudste zoon is aangereden. Hij is geschept door een auto met twee dames erin. Hij kreeg geen voorrang, is op de motorkap te rechtgekomen en zo'n 15 meter meegereden. Daarna is hij eraf gevallen. Onze oudste zoon is aangereden. Door een auto met twee dames erin Het gebeurde op één van de twee rotondes in Huizen waar fietsers voorrang hebben, maar dat vaak niet krijgen. De dames verklaarden dat ze hem niet had den gezien. Hij belde gelijk zijn vader die thuis was en werd op gevangen door omstanders die het allemaal hadden gezien. Hij moest op het grasveldje blijven zitten totdat de ambulance was gekomen. Het ambulancepersoneel zei dat het allemaal reuze meeviel. Schaafwonden en pijnlijke rib ben. „Je hebt geluk gehad, want voor hetzelfde geld..." Ik spring in de auto en race naar huis toe. Rond midder nacht ben ik thuis en loop gelijk de trap op naar zijn slaapkamer. Hij ligt een beetje te soezen. „Heb je pijn?" „Beetje." „Oh jongen toch", en zoen de 15-jarige op zijn voorhoofd. „Kun je morgen wel verder met de proefwerkweek?" „Ja, ik heb er de hele middag voor geleerd dus ga het wel doen." „Zal ik je brengen?" „Oké." Ik wens hem welterusten en loop naar de kamer van de ande re zoon om te checken of-ie al slaapt. Beneden gekomen vraagt mijn man wat ik wil drinken. Met een flinke bel witte wijn zitten we aan tafel. We kijken nog wel naar een herhaling van Pauw, maar horen niet wat hij zegt. Al lebei onze eigen gedachten. Voor hetzelfde geld... „Waren het ouwe vrouwtjes?" Mijn man antwoordt dat ze op weg waren naar Spakenburg voor een concert. „Zijn ze nog gegaan?" „Nee! Natuurlijk niet." „Ze moeten die vrouwen ge woon verbieden om nog in een autootje te rijden", en ik neem een grote teug van de witte wijn. „Weet je wat-ie ook nog zei? Dat hij het een beetje dom van zichzelf vond, omdat hij weet dat fietsers op die rotonde heel vaak geen voorrang krijgen en dat hij daarom eigenlijk altijd af remt, maar dat hij nu een beetje te gehaast was. 'Ik had het eigen lijk kunnen weten. Stom hè?'" „Wat een jaar: hond dood en een verkeersongeluk kan er ook nog wel bij." Hij moet glimlachen en zegt: „Maar dit willen we er toch helemaal niet bij hebben." Ik loop de kamer uit en kijk hem nog één keer aan voordat het licht uitgaat. „Voorrang neem je niet, voorrang krijg je", hoor ik hem zeggen. Hier ligt de toekom stige secretaris-generaal van de Verenigde Naties. ikl Gisterochtend klopte de nachtmer rie opnieuw aan. Rond 8 uur ver andert de straat langs het hoofdbu reau van politie in een oorlogsge bied. Met een oorverdovende knal spat een met explosieven volgela den auto uiteen. De dichtsbijzijn de flatgebouwen zijn total loss en rijp voor de sloop. Ramen zijn zon der het weggeslagen glas holle, do de ogen. Verwrongen ijzer en alu minium hangen aan de geblaker de gevels en uit de kozijnen. Tallo ze auto's zijn schroot. Bewoners lopen huilend of in shock rond. Negen mensen kwa men om het leven. Ambulances brachten zeker honderd mensen naar ziekenhuizen. Verantwoordelijk Geen enkele organisatie stelde zich verantwoordelijk voor het bloedbad, maar aangenomen wordt dat het een eerste protest was tegen het aanhouden van elf Koerdische parlementariërs van de oppositiepartij HDP. Figen Yüksekdag (foto boven), mede-voorzitter van de Volkspar tij voor Democratie (HDP), was op het moment van de aanslag in het politiebureau. Toen ze later naar de rechtbank werd gebracht, had ze het stof van de bomexplo sie nog op haar kleren. Zeven van de aangehouden elf Koerdische parlementariërs, on der wie voorzitter en fractieleider Selahattin Demirtas (foto onder), zijn in voorlopige hechtenis ge nomen. De anderen wer den voorwaardelijk op vrije voeten gesteld. Demirtas zei dat hij zou weigeren vragen te beantwoorden van de aanklager en alleen een w korte verklaring zou afleg- gen. „Ik ben niet van plan mee te doen als een figurant in een juridisch toneelstuk in opdracht van Erdogan", aldus de gezamenlijke verklaring die door elk van de gearresteerden werd voorgelezen. „Al- l leen de mensen die mij gekozen hebben, kunnen mij ter verantwoording roe pen over mijn politieke activitei ten." Verder liet hij via zijn advocaat weten dat deze arrestaties gezien moeten worden 'als een nieuwe fa se in de civiele coup in opdracht van de regering en het paleis'. Hij stak zijn kiezers een hart onder de riem door te zeggen dat ze zullen doorgaan met de 'strijd voor de mocratie, vrijheid en vrede', en dat er aan 'deze dagen van tiran nie door ons verzet vroeg of laat een einde zal komen'. 'Einde democratie' Parlementslid Hisyar Özsoy van de pro-Koerdische Democratische Volkspartij (HDP) veroordeelde de politieactie in scherpe bewoor dingen en bekritiseerde het aan houden van de politici van de oppositie als 'het einde van de democratie in Turkije'. Volgens hem is het politieke doel het 'sluiten van de op twee na grootste par tij in het parlement', omdat de partij het be langrijkste obstakel is voor het invoeren van een presi dentieel systeem met meer macht voor Erdo gan. EU-politici bekri tiseerden het arreste ren van de prominen te Koerden. „De Turk se autoriteiten duwen Turkije nog verder weg van de democratie", zo ver oordeelde Martin Schulz, de voorzitter van het Europese parle ment, het juridische offensief. „Hiermee keren de autoriteiten zich ook af van de beginselen, nor men en regels van de betrekkin gen tussen de EU en Turkije." In de Turkse hoofdstad Ankara hiel den de ambassadeurs van de EU-lidstaten crisisberaad. 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND 1 BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! zaterdag 5 november 2016 Onaeluk Ik loop weer naar boven om hem nog een knuffel te geven. Diyarbakir, de 'hoofdstad' van het overwegend door Koerden bewoonde zuidoosten van Tur kije, maakte het afgelopen jaar Syrische toestanden mee. Delen van de stad zijn in puin gescho ten in het opgelaaide conflict tussen het leger en de PKK. Mare Guillet Istanboel NU VERDER IN PRIJS VERLAAGD! r,j«,vvap 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de Huawei P9 Lite. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 17,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 299,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 168,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €17,- waarvan €10,- abonnement en €7,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €168,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 27 november 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18