Bij Oranje valt nu zelfs de naam Kuwas /a\ 31 Vrijdag 24 maart f"W P" £\K!D 3 GRATIS Iers die een voldoende haalde. Niet lang daarna strandde zijn interlandloopbaan. Uiteraard heeft Blind alle re den om door te selecteren bij Oranje, op weg naar het WK in Rusland. Hij kon domweg niet anders. Janssen pakte met een gretig zijn kans, terwijl Van Persie heel lang wor stelde in Turkije. Het Neder lands elftal is bovendien redelijk aan zijn WK-kwalificatie begon nen, met een opgefriste selectie en een vrij heldere speelstijl. De vraag is alleen: wat als Jans sen nog langer droog blijft staan bij Tottenham Hotspur, en mo gelijk nóg minder wedstrijden gaat spelen? Of als één van de huidige spitsen onverhoopt een zware blessure oploopt? Daar achter wordt de spoeling van spitsen al snel dun. Kijk maar naar Jong Oranje, waarvoor on langs zelfs reservespits Vincent Vermeij van Heracles Almelo werd geselecteerd. Wat Huntelaar betreft is er momenteel niet zoveel aanlei ding tot discussie, aangezien de spits van Schalke 04 een buiten band van zijn knie heeft verrekt. Maar Van Persie is stilaan bezig aan een hoopgevende periode bij Fenerbahce, zichtbaar fitter dan voorheen, en steeds vaker scorend bovendien. Voorzichtig De Nederlander had een rond uit moeizame relatie met de Por tugese trainer Vitor Pereira, maar bloeit langzaam op onder Dick Advocaat. Die is nog voor zichtig met Van Persie en geeft hem rust indien nodig, zoals donderdagavond nog in de Euro pa League tegen Manchester United. De spits zal zijn wedstrijden moeten uitkiezen over een heel seizoen, als direct gevolg van zijn leeftijd en fysieke verleden, maar volgens ingewijden is de aanvaller in de ba sis beduidend fitter dan een jaar geleden. Van Persie werkt al sinds maanden met personal coaches extra aan zijn lichaam. Blind is slim genoeg om de deur niet helemaal dicht te smij ten: ook hij weet dat er achter de huidige spitsen erg weinig al ternatieven zijn en dat de we reld er bij de volgende interland periode in maart heel anders uit kan zien. De bondscoach zal al leen in het uiterste geval met hangende pootjes naar Istanboel afreizen, maar op voorhand uit sluiten kun je het ook weer niet. „Of Van Persie ook een optie zou kunnen zijn als tweede spits? Ik zie hem in principe als een eerste spits", zegt Blind. „Met Klaas-Jan heb ik het gehad over zijn rol als derde spits, die zag dat niet zitten. Met Robin zou ik daar eerst eens rustig over moeten praten." Mocht het zo ver komen: een pikant, bela den gesprek wordt dat zeker. Ineens viel de naam van Brandley Kuwas, gisteren bij het bekendma ken van de Oranje-selectie. Danny Blind noemde de aanvaller van Heracles als eventuele optie, mochten er op korte termijn nog meer vleugelspitsen uit zijn groep wegvallen met blessures. En toen had de bondscoach dus al verteld dat hij Marvin Zeegelaar hoe dan ook oproept voor de oefeninter land tegen België en het WK-kwa- lificatieduel met Luxemburg. Ja, Blind kan zich voorstellen dat de helft van Nederland deze jongens niet kent of niet volgt. „Maar zo breed kijken we dus. We hebben nu eenmaal problemen op de flanken", legde hij uit. Debutant Zeegelaar komt in plaats van Jetro Willems. Die is ge passeerd, omdat Blind in navol ging van PSV-trainer Phillip Cocu ontevreden is over diens spel en inzet. „Ik heb Willems gebeld en gezegd: ik denk dat je beter kunt, maar dan moet je er wel meer in stoppen dan je nu doet." Zo piept en kraakt en schuurt het op meer posities. Het leidde er toe dat Blind ook bij de vorige in terlandronde in oktober al tot im proviseren gedwongen werd. Cen traal in de verdediging zijn nu bij voorbeeld alleen Jeffrey Bruma en Virgil van Dijk beschikbaar als in ternationals die vast op die posi ties spelen. Want Stefan de Vrij, Sven van Beek en Ron Vlaar zijn bijvoorbeeld geblesseerd of net ge blesseerd geweest. En als controle rende middenvelder is de 32-jarige Stijn Schaars weer van stal ge haald. Hoewel Schaars het uitste kend doet bij Heerenveen, is ook dat geen keuze uit weelde. Afgelopen mei experimenteerde Blind met Riechedly Bazoer in een controlerende rol tijdens een serie oefeninterlands, maar het ge vallen talent is nog slechts bank zitter bij Ajax. Jorrit Hendrix is al een tijdje geblesseerd bij PSV, ter wijl Kevin Strootman nu ont breekt vanwege een schorsing. Oranje oefent komende week eerst op woensdag tegen België. De zondag erna wacht de vierde opdracht in de WK-kwalificatie, in en tegen Luxemburg. Prestige „België is een mooi affiche, er staat prestige op het spel, maar het gaat om drie punten halen in Luxemburg", zegt Blind. „Maar het wordt geen B-ploeg tegen Bel gië, want we willen zeker een helft tot een uur spelen met de be oogde basis voor Luxemburg.." Wie het duel met België laat schieten, is Arjen Robben. De aan voerder van Oranje richt zich hele maal op de pot in Luxemburg. Quincy Promes is hoogst onzeker vanwege een nieuwe blessure, ter wijl Steven Berghuis en Eljero Elia nog kwakkelen bij Feyenoord en Anwar El Ghazi bij Ajax een disciplinaire staf uitzit. Vandaar dat Blind dus de naam van Kuwas liet vallen. SELECTIE Ziggo Dome Amsferdam Tickets vanaf biografie zaterdag 5 november 2016 edankt Het hoogtepunt in de inter landloopbaan van Robin van Persie: de zweefkopgoal tij dens het WK 2014 tegen Span je: 1-1. Het werd uiteindelijk 5-1 voor Oranje, foto pim ras Het piept en kraakt en schuurt bij Oranje in een periode met veel blessures en broze alterna tieven. Maarten Wijffels Zeist Doel: Cillessen, Stekelen burg, Vorm. Verdediging: Blind, Bruma, Van Dijk, Karsdorp, Kongolo, Veltman, Zeegelaar. B Middenveld: Clasie, Klaas- sen, Pröpper, Ramselaar, Schaars, Sneijder, Vilhena, Wijnaldum. Aanval: Memphis, Dost, Janssen, Luuk de Jong, Lens, Promes, Robben. n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 184