500e duel voor Nieuwenhuijse Groene Ster wacht lastige uitbeurt Hoek-trainer Tant houdt tegen FC Breukelen vast aan Plan A 22 ZEELAND De wortels van trainer uit Rilland liggen bij Oefenmeester van Rillandia wil met voetbal winnen en verbinden. lk moest altijd langs een boerderij met zo'n gevaarlijk blaffende hond Adriaan Nieuwenhuijse zit vandaag voor de 500e keer op de bank bij een (na)competitie- wedstrijd in het Zeeuwse amateur voetbal. De trainer van 's-Heer Arendskerke viert die mijlpaal in het thuisduel met Jong Ambon. De boomlange coach uit Krui- ningen startte zijn trainerscarrière in 1994 bij de club uit zijn woon plaats. Hij fungeerde toen nog als speler/trainer. Drie jaar vertolkte hij die rol en na twee mislukte promotiepogingen in de nacompe- titie vierde hij in zijn derde en laatste jaar zijn eerste kampioen schap als trainer. In de twintig jaar die volgden, was Nieuwenhuijse slechts één seizoen zonder club. Na zijn jaar bij hoofdklasser Hoek (1997/1998) laste hij een trainers-sabbatical in en tankte hij plezier als speler van Kruiningen. Sindsdien heeft hij elk seizoen een club onder zijn hoede gehad. Alleen bij Dauwendaele (2010/2011) stapte hij voortijdig op, maar halverwege dat seizoen vond hij in Zierikzee al snel een RudeStats nieuwe club. Bij de opvolger van die club, MZC'11, vierde hij in 2011 het tweede en voorlopig laatste kampioenschap uit zijn trainers loopbaan. Nieuwenhuijse is momenteel de meest ervaren trainer in het Zeeuwse amateurvoetbal. Cees Stoutjesdijk (Vosmeer) heeft wel iswaar nóg meer wedstrijden in zijn bagage, maar die bereikte hij mede buiten de provincie door pe riodes bij Flakkee en NVS. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen vanavond in de eredivisie om 18.00 uur te gen ZW Eindhoven. Traditioneel een lastige wedstrijd, oordeelt trai ner Hicham Benhammou. „Eind hoven rent, vliegt, trapt en blijft gaan. Er is geen peil op die ploeg te trekken." In Eindhoven, waar het duel vanavond wordt gespeeld, heeft Groene Ster de afgelopen jaren niet gewonnen. Beide bezoeken werden met 5-3 verloren. Benham mou beseft niettemin dat punten nu wel gewenst zijn. Na een moei lijke start met sterke tegenstan ders is nu een periode aangebro ken met op papier mindere tegen standers. „Maar dat is meteen de valkuil", weet hij. „We mogen zo niet denken, want er zijn geen makkelijke wedstrijden." Dat bleek twee weken geleden tegen TPP, dat nog geen wedstrijd had gewonnen maar in een hecti sche slotfase in Vlissingen wel met 3-4 won. „Van die nederlaag ben ik een paar dagen ziek ge weest", erkent Benhammou. Te genstander ZVV Eindhoven heeft nog maar één duel gewonnen. Vol gende week vrijdag komt hekken sluiter Lebo naar de Baskensburg. Nicky van Merriënboer reist niet mee naar Eindhoven. „Hij is fysiek niet helemaal in orde voor een wedstrijd in de eredivisie." Verder heeft Benhammou van avond een fitte selecie tot zijn be schikking. Natuurlijk is Noad'67 voor Bram Kot eerst en vooral de tegenstan der waar hij vanmid dag als trainer van Rillandia van wil winnen. Maar ook is Noad de club van zijn jeugd, door zijn va der Adrie zelf mede opgericht. Als jong ventje heeft Kot (52) nog gespeeld op het in de polder gelegen Bos van Klompe, het eer ste veld van de vereniging. „Ik moest altijd langs een boerderij met zo'n gevaarlijk blaffende hond." Noad, dat is voor Kot ook een familievereniging. Vroeger al, en nog steeds. Zijn oudste broer Jan haalde het eerste team. Hijzelf ook, als lid van een gouden gene ratie met Joop Quist, Frans Stols, Dim Verwijs en later ook Bram Filius. Alles draaide in het gezin Kot om voetbal en Noad. Pa ging fluiten, Jan speelde in het eerste, Bram bij de junioren en jonger broertje Erwin was pupil. De spil waar alles om draaide: moeder Kot. „We kwamen altijd op onge regelde tijden thuis, maar voor ie dereen stond er een steeds een verse maaltijd klaar." Nog een herinnering: hoe zijn moeder altijd in de weer was met het wassen van de sportkleding. „Met meer modder dan goed er aan." Zijn jongste broer Sander is bij Noad nog steeds actiefin de organisatie. En ja, met Erwin heeft het niet meegezeten. Er win, oud-sponsor, leider van het eerste en tweede team, steunpi laar van de club. Hersenbloeding, ruim een jaar geleden. Ineens stond de wereld op zijn kop. Het gaat beter met hem. Maar spraak, lezen en mobiliteit, het zou alle maal veel beter mogen zijn. Voor Bram Kot is er ook nog iets heel moois en warms aan het verhaal, hoe triest het ook is. „Het is fan tastisch hoe de club hem en zijn gezin ondersteunt, tot op de dag van vandaag." Het is Bram Kot ten voeten uit. Een voetbaldier in hart en nie ren. Zot van het spelletje. Iemand die geniet van winnen. Maar ook een gevoelsmens. Wat hij mooi vindt: hoe sport mensen bij el kaar brengt en verbindt. Mis- schien vindt hij dat nog mooier dan winnen. Van de zomer ook, bij zijn eigen club Rillandia. Hoe er eensgezind een schitterende kantine werd gerealiseerd. Daar geniet hij van. Zelf deed hij niet mee. Bewust niet. Als trainer wil hij toch wat afstand houden, hoe wel hij in het dorp woont. „Het is lastig om de jongen waar je schouder aan schouder mee op de bouw staat op zaterdag op de reservebank te zetten." Wel schrijft hij volop mee op de website van de club. Wed- strijdverhalen van het eerste voor al. „Om de ouderen die de club een warm hart toedragen, en niet meer elke week naar het veld kunnen komen, op de hoogte houden." En hij is leider van de E2, het team waarin zijn zoontje David speelt. „Ik heb daar niet de touwtjes in handen hoor. Maar ik wil altijd wel graag meedenken." Kot is bezig aan zijn derde sei zoen bij Rillandia. Hij is meer dan een passant. Meestal blijft hij maar twee jaar bij een club. „Maar natuurlijk wilde ik na het „Je moet namelijk kijken naar de omstandigheden", stelt hij. „Ik ga ervan uit dat Breukelen met drie aanvallers start. Dan zou het naïef zijn als wij met maar drie verdedigers starten. Ik sluit niet uit dat we gaandeweg de wedstrijd naar een ander sys teem omschakelen, zoals we vori ge week en al eerder hebben ge- Wij willen met Hoek bovenin meedraaien, dus moeten we winnen, punt uit daan, maar ik denk dat we het 4-3-3 perfect beheersen." Tant houdt dus vast aan zijn Plan A, maar heeft Plan B en C al in het achterhoofd. „Mijn hoop is dat we snel op voorsprong ko men, door vanaf het begin domi nant te zijn", vertelt de Belgische hoofdcoach. „Als het anders loopt, is het de taak van mij als coach om de wedstrijd te lezen en dingen aan te passen. Wij wil len met Hoek bovenin mee draaien, dus moeten we winnen van Breukelen (vijf punten in ne gen wedstrijden), punt uit." De oefenmeester kan weer een beroep doen op Thomas van Renterghem. De linkerflankspe ler liet het competitieduel van vo rige week door een spierblessure aan zich voorbij gaan. Sascha Beshliaha en Douwe Zeegers zijn (wederom) veroordeeld tot een wedstrijd met de tweede selectie. De hoofdmacht trapt thuis om 14.30 uur af. DUEL! 500 keer Adriaan Nieuwenhuijs^ PERIODE CLUB 2011-2015 2010-2011 2010-2011 2007-2010 2004-2007 2002-2004 1999-2002 1997-1998 1994-1995 TOTAAL 499 zaterdag 5 november 2016 Op het weblog RudeStats (pzc.ni/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Ru dy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateur voetbal. Voor het derde sei zoen doet hij dat op zater dag ook in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Rudy Boogert Vlissingen Oude liefde roest Ben van den Aarssen Rilland Bram Kot, trainer Rillandia Na de 2-3-zege van zater dag-hoofdklasser Hoek op Ar gon ging het over spelsyste men. Spits Josimar Pattinama gaf aan zich prettig te voelen bij de 3-5-2-formatie, waarin de Zeeuws-Vlamingen na rust drie keer het net vonden. Trainer Jannes Tant was eveneens blij dat die tactische zet goed uit pakte, maar tornt voor het duel met hekkensluiter FC Breuke len niet aan zijn basisprincipes. Mitchell Minnaard Hoek —Jannes Tant PZC/bron Rudy Boogert 2015-heden 's-H Arendskerke 34 MZC'11 104 Zierikzee 14 Dauwendaele 1 Kapelle 66 SKNWK 68 SSV'65 44 Arnemuiden 72 Hoek 26 Kruiningen 70

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 170