SCHOUWEN-DUIVELAND 11 Zierikzeese basisscholieren halen met actie bijna 5.500 euro op De colorrun voor Kika van de Theo Thijssenschool in Zierikzee heeft alle verwachtingen overtroffen. De sponsoractie bracht 5.486 euro op. Het begin van nog meer, belooft mede-initiatiefnemer Ronald van Slooten. Van Slooten zijn streefbedrag (zes- tot achtduizend euro) ruim te zullen overtreffen. „Ik had al rond de tweeduizend euro ingeza meld en er komen nog verschillen de acties aan, waaronder met twee andere basisscholen in Zie rikzee en twee restaurants." Van Slooten raakte via zijn vriend Joost Groothuis betrokken bij Kika. „Zijn dochtertje Lizzy had kanker. Ze is nu tien jaar en heeft het gelukkig overleefd. In die periode kwamen ze veel bij ons thuis. Dan denk je hardop: dit kan niet, dit mag niet, hier moe ten we iets aan doen! Joost heeft eerder al de marathon van New York gelopen voor Kika. Daarmee heeft hij 70.000 euro opgehaald. Toen hij mij en Bart vroeg mee te doen aan Tokio, dacht ik: waarom niet? Nu alleen nog even hard trai nen." schoolplein stonden voor een kor te warming-up „Zo geweldig om te zien dit! Ik wist niet wat ik kon verwachten, maar dit overstijgt al les!" Na een uurtje rennen en 25 kilo aan paars, geel, rood, oranje en groen poeder staan de leerlingen er gekleurd op. Nog een hele klus op zich. De poederploeg die zich heeft opgesteld aan weerszijden van het weggetje ach ter de school, tjes als één wolk de andere kant op waaien. Waar het paarse stof ook neerdaalt, de t-shirts van de eerste passanten blijven wit. De poederdames met spuitfles heb ben meer succes. Doelgericht val len ze de gretige kinderen aan. Voltreffers op borst, rug en in de haren creëren een bonte kermis, die rondje na rondje voorbij trekt. Al snel wordt het filelopen bij de poederpost. De meeste kinderen stoppen en gaan niet verder voor dat ze weer een nieuwe lading in ontvangst hebben genomen. Een paar slimmeriken die zich hebben voorgenomen als een toverbal naar huis te gaan, wentelen zich op de grond om in de ver spilde kleurstoffen. Zeer effectief zo blijkt, zeker wanneer Van Sloten er nog een paar schepjes bo venop doet. De tennisleraar uit Zon- nemaire loopt in februari met twee vrienden de marathon van Tokio, sa men met zo'n vijftig an dere deelnemers voor het kinderkanker fonds. Iedere loper die onder die para plu meegaat, moet minimaal zesdui zend euro inleg gen. Met de rian te donatie van de Theo Thijssen school verwacht „Dit had ik nooit durven dro men", stamelt Ronald van Slooten na afloop voor 185 uitgelaten kin deren van de Zierikzeese basis school. Veel meer krijgt hij er niet uit op dat moment. De actie raakt hem diep in het hart. Kippenvel had hij al, toen de leerlingen een uurtje eerder in hun smetteloos witte t-shirts op het zaterdag 5 november 2016 Rennen door de regenboog voor het goede doel Na een uurtje rennen rond de school werden de laatste restjes kleurpoeder aan de finish collectief in de lucht gegooid, fotos dirk jan gjeltema. Ronald van Slooten kleurt zelf ook fanatiek mee. Marcel Modde Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 156