3 dagen Drenthe ■ma - tlx Tegenstelling gegroeid 13 pSMy PipS 1 -™:r^ ;v~ I Qfeb WIT/ZWART/ zeggen. Pas zou hij 's middags naar Chicago rijden. Er zijn twee routes: snel, binnendoor, of over de snelweg, met veel verkeer. Ik denk dat je toch de snelweg moet nemen, zei ik. Want je auto trekt aandacht." Aandacht die je als zwarte man niet wilt trekken. Het was hem al eerder gebeurd: staande gehouden worden door de politie, en met een je hele wagen doorzocht zien worden. Zo'n ontmoeting met agenten die mannen als Philando Castille en Terence Crutcher niet overleefden. „En mijn broerwas gewoon een nette student! Mis schien had hij zich anders moeten kleden, dacht ik toen." Ze wrijft over haar wang. „Zijn melanine kan hij niet verwijderen." Opge lucht: „Maar hij leeft." Ze wil duidelijk maken dat zo iets geen uitzondering is, maar een dagelijkse worsteling die wit te vrienden niet hoeven te voeren. Gisteravond nog weigerde haar man haar auto op te halen bij een vriendin. Ik ken de buren niet, en dit is Amerika, zei hij. „Hij wilde niet dat de buren de politie zou den bellen. En het is gewoon onze eigen auto! Denk ik dat de politie het kwaad is? Nee! Maar wij, mijn vader, mijn broer, mijn man, ik zelf, we moeten ons anders opstel len, bewuste keuzes maken om contact met de politie te vermij den." Er is vooruitgang, vindt ze: er was een tijd dat zij vanwege haar huidskleur het pand waarin ze nu lesgeeft niet eens had mogen ko pen. Als er maar gepraat blijft wor den, heeft ze goede hoop op meer verbetering. Wat een president vooral moet bieden, denkt zij, is een nieuwe nationale identiteit. „Onze identiteit is lokaal of ra ciaal. Als we een sterke nationale identiteit zouden hebben, zou het debat niet zo gepolariseerd zijn. Na 9/11 stond iedereen achter die ene missie, de terreur die ons ge troffen had verslaan. Maar nu we ten we niet meer wat onze missie is. We hebben gebrek aan een dui delijke richting." Wie dan ook president wordt, de kinderen van Whitely hebben voorlopig nog iemand nodig die hun leert dat salades gezonder zijn dan Slurpees. Die laat zien wat de wereld te bieden heeft - bij Motivate Our Minds leer je groente verbouwen maar krijg je ook les in beleggen. Iemand zoals Moni que, die zelf ooit leerling was bij de stichting die ze nu leidt. „Hier werd van me verwacht dat ik uit blonk - dat was alles wat ik nodig had." De president, filosofeert Arm strong, moet hetzelfde doen voor het land. Een inspiratiebron en een dosis zelfvertrouwen bieden. Dat zou ze de kandidaten willen meegeven: „Wij onthouden mis schien niet altijd wat politici zeg gen, maar we onthouden wel welk gevoel ze ons geven." 4 dgn Duitsland Kasteel Zuid-Limburg www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg incl. diner zaterdag 5 november 2016 HKL. Juist onder het bewind van de eerste zwarte president van de VS zijn de relaties tus sen wit en zwart onder druk komen te staan.'Slecht', vond een meerderheid van 53 pro cent van de Amerikanen de rassenverhoudingen vorig jaar in een peiling van Gallup. In 2008 was dat nog maar 30 procent. Het regende video's van zwarte Amerikanen die confrontaties met agenten niet overleefden, de Black Li ves Maffer-beweging maakte het tot een van de meeste prangende onderwerpen in het publieke debat. In Dallas kwamen vijf agenten om bij een wraakactie. Hillary Clinton is de grote favo riet van de zwarte bevolking. Ze voert campagne met de moeders van slachtoffers van politiegeweld en heeft een om vangrijk plan om onder meer etnisch profileren en overma tig geweld van agenten aan te pakken. Donald Trump heeft niet de moeite genomen over politie geweld een standpunt op zijn website te plaatsen. Hij spreekt over Afro-Amerikanen in de context van armoede en geweld in steden. Trump be looft de zwarte bevolking voor al vooruit te helpen door ba nen te creëren. Monique Armstrong helpt met de stichting Motivate Our Minds kansarme kinderen met bijles en naschoolse opvang, fotochan TAL HEIJNEN 4* Van der Valk Hofel Gladbeck(7,8) 4* Fletcher Hotel Kasteel Erenstein (8,1) 3 nachten incl. ontbijt 2 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis parkeren en wifi EO 50 lx een driegangendiner qq Tip! Kerstmarkt v.a. 17/11 3Ö« Tip! Kerstmarkt Valkenburg Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Voor maar: Verblijf in Assen, op loopafstand van het Drents Museum en de prachtige natuur! 2 nachten in 3* Best Western City de Jonge (8,2) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een diner (hoofdgerecht a la carte) Gratis wifi, welkomstdrankje, wandel- en fietsroutes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14