Intriges in de wereld docu Dansen met Madonna »film Paniek in het Witte Huis Hier blijven we voor thuis Mamie Gummer, dochter van Meryl Streep, speelt de hoofdrol in The Collection, een nieuwe serie vol intriges over een modehuis in Parijs in de jaren 40. Ze genoot ervan om elke dag chic te worden gekleed. Ze is bekend van Amerikaanse series als The Good Wife en Manhattan en speelde de hoofdrol van Emily Owens in de gelijknamige ziekenhuisserie. Mamie Gummer (33) is vanaf zondag te zien in de BBC-productie The Collection. „Ik kreeg het script en heb auditie gedaan door een filmpje op mijn iPhone op te nemen. Ik stak mijn haar mooi op en trok een speciale jurk aan. Daarin heb ik één van de scènes gedaan. Het filmpje heb ik naar de producenten gestuurd. Zo kreeg ik de rol." Gummer speelt Helen Sabine, een Amerikaanse die in Parijs woont. Na aan een liefdeloos huwelijk in de Verenigde Staten vertrekt ze voor de Tweede Wereldoorlog naar Frank rijk om haar oom te bezoeken. Haar tante introduceert haar aan Paul Sabine, die in dienst is bij de be roemdste couturier van Parijs. Helen overtuigt Paul ervan zijn eigen modelabel te beginnen. Helen en Paul trouwen, maar als het mode huis een succes wordt, raakt zij geïsoleerd en blijkt de familie van Paul veel donkere geheimen te herbergen. Er volgt een confrontatie tussen Paul en zijn broer. Goede wil Gummer zegt dat Helen ondanks de familieproblemen van goede wil is: „Mede dankzij Helen is het mode huis een succes en zij probeert de familie bij elkaar te houden." Of dat haar lukt, wil ze nog niet verklap pen. „Het is een uitdagende rol", zegt ze. „De serie speelt zich daarnaast af in een fascinerende tijd. De mensen moeten de realiteit onder ogen zien: er is net een oorlog geweest en ze moeten alles opnieuw opbouwen. Het is een periode van nieuwe hoop en kracht." Gummer heeft bij de voorberei- Modeliefhebber De actrice is een modeliefhebber en zegt het fantastisch te hebben gevon den om elke dag in prachtige couture op de set te staan. „Het komt niet vaak voor dat je voor een productie zo mooi wordt aangekleed. Het leek wel of ik elke dag naar een feest mocht gaan." Toch hoefje volgens Gummer als kijker geen modeliefhebber te zijn om van de serie te genieten. „Er gebeurt zo veel, er is een hoop drama en intrige. De mode is slechts de basis van het verhaal." The Collection telt voorlopig één seizoen. Of er een vervolg komt, weet de Amerikaanse nog niet. „Dat heb ben ze ons nog niet verteld." ding van haar rol goed gelet op de tijd waarin de serie speelt. „Ik heb me met boeken en documentaires over die tijd zeer goed kunnen inleven in hoe het voor Helen moet zijn geweest. Op school leer je wel over de Tweede Wereldoorlog, maar het staat toch ver van je af. Daar naast heb ik me verdiept in de passie van mensen die in de mode-industrie werken en het kunstzinnige van het vak." magazine 51 k zappen j 25 jaar nadat ze met Madonna dansten tijdens haar Blonde Ambition Tour, vertellen zes man nelijke dansers over hun ervaringen. De rode draad is schaam te en de moed te worden wie je bent. w* Strike a Pose, zaterdag, 22 uur, NP0 3 10 afleveringen telt het eerste seizoen van The Crown, de lang verwachte serie over de Britse koningin. The Crown, Netflix Het Witte Huis wordt overvallen en bezet. Geheim agent John Cale (gespeeld door Channing Tatum) moet president Sawyer (Jamie Foxx) in zijn ambtswoning redden. En zijn dochter, die een rondLeiding in het Witte Huis krijgt. De toekomst van zijn vaderland staat op het spel. White House Down, zaterdag, 20 uur, RTL 7 Tekst: Suzanna Timmer Foto: BBC WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 140