34 jaar cel voor moord op Visser en Severein Traditionele piet bij intocht in Maassluis MjDDLETOWN KIEST 12 NI Monique Armstrong probeert in de ploeterende woonwijk Whitely hoop te bieden aan de arme jeugd. Precies wat de nieuwe president aan Amerika moet bieden: inspiratie en vertrouwen dat het beter wordt. Na 9/11 stond iedereen achter die ene missie; nu hebben we gebrek aan een richting Juan Cuenca, de manager van de volleybalclub waar Ingrid ooit speelde, en Valentin Ion, die de door Cuenca beraamde dubbele moord uitvoerde, zullen volgens het Spaans strafrecht daarvan maximaal 25 jaar moeten uitzit ten. Bovendien moeten zij de nabe staanden (de moeder en broer van Visser en de twee volwassen doch ters van Severein) 200.000 euro betalen. De hoogte van de straffen van de twee staat in contrast met de vijf maanden cel waartoe de derde hoofdverdachte, Constantin Stan, gisteren werd veroordeeld. Stan werd vorige week door de volksju ry vrijgepleit, omdat hij op het moment van de moord lag te sla pen, zo verklaarde hij. Wel hielp hij bij het wegwerken van de in stukken gesneden lichamen. Net als zijn twee handlangers heeft Stan meer dan drie jaar in voorarrest gezeten. De families van Visser en Severein hadden vo rige week al hun verbijstering geuit over het feit dat Stan niet voor de moord aansprakelijk werd gehouden. En dat een vierde ver dachte, in wiens boomgaard de li chamen waren begraven, volledig werd vrijgesproken. Een woord voerder liet gisteren weten dat de uitgesproken gevangenisstraffen 'in de verwachting van de fami lies' lagen en dat zij nu in afwach ting zijn van het mogelijke hoger beroep van het OM in de twee za ken van vrijspraak. De families hadden al hun verbijstering geuit over het feit dat Stan niet voor de moord aansprakelijk werd gehouden De tweehonderd pieten die Maas sluis op zaterdag 12 november in zet tijdens de landelijke intocht van Sinterklaas, zien er traditio neel uit. Dat betekent dat zij zwart/bruin geschminkt worden, geen oorbel len dragen, maar ook geen rode lippen hebben. Ook zijn er een aantal zogenoemde roetveegpie- ten aanwezig. „Daarmee wijken wij niet af van wat omroep NTR doet", stelt Rob Langenberg, na mens de gemeente verantwoorde lijk voor de ontvangst van de goed heiligman en zijn gevolg. Karlijn Vos, woordvoerster van de NTR, wil niet bevestigen dat de tv-pieten voornamelijk traditio neel zijn. „We hebben in gezamen lijk overleg besloten dat de Maas- sluise pieten er zo uitzien. Over onze eigen pieten doe ik geen uit spraken." Wel is het zo dat de hulpjes van de Sint live, langs de Maassluise kade, anders tonen dan op televi sie. „Dat beeld zal net even anders zijn", verklapt Vos. „Hoe we dat gaan doen is nog een verrassing, dat wordt op 12 november wel dui delijk." Het eerste Sinterklaasjournaal wordt op 9 november uitgezon den. hitely is wat Ameri kanen een food desert noemen: een voedsel- woestijn. In dit deel van Muncie is het al moeilijk een mierzoete Slurpee op de kop te tikken, laat staan een salade. En er ontbreekt naast een fatsoenlijke supermarkt wel meer in wat met enig gevoel voor overdrijving het 'getto van Mun cie' wordt genoemd: tijd om kin deren te helpen met hun huis werk, bijvoorbeeld, of om het ouderspreekuur van de juf of meester te bezoeken. Monique Armstrong (33) doet haar best de lacunes op te vullen. Als directeur van Motivate our Minds voorziet ze in huiswerkbe geleiding en extra lessen over on der meer gezonde voeding voor ruim 75 kinderen in Whitely en omstreken. Velen komen uit ge zinnen die een schoolvoorbeeld vormen van armoede in Ameri ka: alleenstaande ouders met twee banen die worstelen om de rekeningen te betalen en geen energie over hebben om de schoolcarrière van hun zoon of dochter op de rails te houden. Armstrong is een bedachtzame vrouw, die haar best doet met el ke politicus die op haar pad komt samen te werken en dus niet graag haar voorkeur uitspreekt. Ze heeft familieleden die op de loonlijst van Team Clinton staan - daar laat ze het bij. Wat ze wel kwijt wil: ze maakt zich zorgen om het politieke klimaat in de VS. Haar kersverse man is een im migrant uit Kenia ('Ik ben de neef van Barack Obama', probeer de hij haar wijs te maken toen ze elkaar vlak voor de presidentsver kiezingen van 2008 ontmoetten op een congres in Italië. Zij: 'Ha, dat is toevallig, ik ben de nicht van John McCain'). Immigrant, dat is dankzij de re toriek van Donald Trump tegen woordig een vervelend stempel. Armstrong vreest dat het een last wordt voor het gezin dat ze graag wil stichten. Het stelt haar teleur. Waar is de hoop gebleven die Obama in 2008 predikte? „Heb ben we acht jaar geleden tegen el kaar gelogen? Hallucineerden we met z'n allen? Wat ik nu overal hoor, is echt héél anders dan wat mensen toen lieten horen." Man John moest toch al wen nen aan de VS. Hier was hij in eens zwart. In Kenia had hij over zijn huidskleur nog nooit na hoe ven denken, maar in Muncie bleek dat ineens van levensbe lang. Zij waarschuwde hem voor de politie, zoals ze ook haar broer en haar vader wel eens waar schuwt. „Mijn broer rijdt in een mooie auto - stereotype, zou ik zaterdag 5 november 2016 De twee schuldig bevonden moordenaars van Ingrid Visser en Lodewijk Severein werden gisteren, geheel conform de eis van het Spaans Openbaar Minis terie, veroordeeld tot elk 34 jaar cel. Edwin Winkels Murcia Een opsporingsaffiche dat vlak na de gruwelijke moord in Murcia werd verspreid, foto robin utreoht/anp Sandra Don Maassluis Correspondent Karlijn van Houwelingen is in Muncie, Indiana. Ook wel Middletown ge noemd - de stad geldt als nationale thermometer. Wat leeft in Middletown, leeft tij dens de verkiezingen. Hier wordt altijd de uiteindelijke winnaar gekozen. VANDAAG: Monique Armstrong (33), over huidskleur en de politie 4 Vooral geen aandacht trekken als zwarte man' f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13