Amsterdam 3 4 STEDENTRIP Wekelijks vertelt een local over zijn of haar stad. Walvisoog Op de middelbare school mochten we tijdens de biologie les eens een koeien- hart ontleden. De fascinatie die ik toen voelde, ervaar ik ook in Museum Vrolik: een wetenschappelijk rariteiten kabinet in het Academisch Medisch Centrum. Het museum toont preparaten van 'normaal' gebouwde mensen, maar ook van personen met een afwijkende bouw en een keur aan vreemde aandoeningen en ziektes. Ook dierlijke preparaten zijn er in overvloed: de eileider van een kip, het oog van een walvis en het hart van een leeuw. 2Kattenkunst Het had niet be staan als John Pier pont Morgan er niet was geweest. De rode kater leefde in Vanavond gooien de hoofdstedelijke musea de deuren open voor hun jaarlijkse feestje: Museumnacht. Mooie gelegenheid om eens minder bekende musea te bezoeken. ©€2,60 ©€2,70 ©€125 ©€35 Hoe is het daar? dit grachtenpand als metgezel van bewoner Bob Meijer. Ter nagedachtenis aan zijn huisdier richtte Meijer dit museum op. Elke vierkante centimeter van de wanden is bedekt met katten- kunst, ook van bekende kunste naars zoals Picasso. Ik ben geen kattenmens, maar ik juich oprechte en allesomvattende liefde met heel mijn hart toe. Uitgestorven volk Er zijn twee fotografiemusea op de Keizersgracht: Foam en Huis Marseille. De hipheid van die eer ste overschaduwt het wat stillere of stoffigere karakter van de laat ste. Dat is niet helemaal eerlijk, want beide hebben tentoonstellingen die zeer de moeite waard zijn. Momen teel is in Huis Mar seille het werk van de Scarlett Hooft Graafland te zien. Een foto die er laatst indruk op me maakte was van twee naakte, rijkelijk beschilderde Selk'nam-mannen: een Zuid-Amerikaans volk dat inmiddels is uitgestorven. Kelder Alhoewel het EYE Filmmuseum geen onbekende naam is, vinden wat mij betreft nog niet genoeg mensen de pont naar de overkant van het IJ. Doordat EYE niet zo bekend is als het Stedelijk en de functie van het gebouw niet zo P eenduidig als het fotografiemuseum, wordt het filmmu- seum gemakkelijk vergeten. Maar de wisselende exposities zijn altijd goed en voor kinderen is de permanente tentoonstelling in de kelder - waar ze spelenderwijs leren over film en de filmgeschie denis - echt te gek. Amsterdamse School Ik kom net terug uit Parijs, waar de hele stad is doorgetrokken van de architectuur van Haussmann. Als het aan mij lag was heel Am sterdam gebouwd zoals Museum Het Schip: gewijd aan de Amster damse School. Het gebouw van architect Michel de Klerk is een hoogtepunt, met rondingen en bol lingen, hoeken en vormen waar je ib u tegen zegt. Selin Ku§gu (25) is als student aan de Gerrit Rietveld Academie en als redacteur van Nacht- brakers.nl bijna dage lijks in een museum te vinden, Meibergdreef 15 Herengracht 497 Het Kattenkabinet is een museum gewijd aan katten. dat geheel is „Museumfans stappen stee vast uit bij halte Museumplein voor een bezoek aan het Rijks, Van Gogh of Stedelijk. Maar in hun schaduw wachten nog veel meer mooie musea. De stad kent alleen al zo'n vijftig musea en kunstinstituten die meedoen aan de jaarlijkse Museumnacht. Maar je hebt ook het particuliere Moco Museum met een grootse Banksy- en Warholtentoon- stelling. Om nog maarte zwijgen over de honderden galerieën en buitenbeentjes als het Seksmuseum voor de toeristen. Al dat aanbod maakt het moeilijk kiezen." Keizersgracht 401 Productie: Matthijs Meeuwsen Foto: Piet van der Meer IJpromenade 1 5 Oostzaanstraat 45 50 zaterdag 5 november 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 139