Grande finale WANDELROUTE O Klassieker Klein Parijs Flink preuve O Duikplank Het 498 kilometer lange Pieterpad heeft sinds ko nieuw eindpunt met een riant uitzicht. Wat is gebleven is een heerlijke slotetappe door Zuid-Limburg Het Pieterpad - dat loopt van het Gro ningse Pieterburen naar de Limburgse Sint-Pietersberg - is sinds de opening in 1983 in rap tempo uitgegroeid tot een klassieker. De meeste Pieterpad-wande laars lopen van noord naar zuid, en rui ken de finish voor het eerst in Strabeek bij Valkenburg. De laatste etappe, 15 kilo meter tot het eindpunt, voert onder meer langs de Geul en natuurgebied Ingendael/Bergse Heide. Leuk: grote kans dat koniks tegenkomt. Na de grotwoningen van Geulhem en mergelgroeven bij de Bemelerberg lonkt Maastricht. Het monumen tale station is een voorproefje voor een grootse entree in de meest bourgondische stad van Nederland: Wyck ('Wiek') wordt met z'n originele winkels en fijne restaurants tegenwoordig als 'Petit Paris' bestempeld. Nog energie over? Breng dan een bezoek aan Centre Céramique, het multifunctionele gebouw dat stads bibliotheek, museum en expositieruimte in één is. In hartje Maastricht wordt het lastig om zomaar door te stappen richting het eindpunt, want de ver leidingen in de vorm van terrassen, winkels, musea en restaurants in Mestreech zijn talrijk. Sterke jongen (of meisje) die klassiekers als Vrijt hof en de Markt links laat liggen, om maar te zwijgen van het eeuwenoude, maar nu weer hippe Jekerkwartier. Wie stevig en lokaal voedsel wil preuve richting de finish, slaagt ongetwijfeld bij de fraaie Bisschopsmolen (Stenen- brug 3), de eerste 100 procent speltbakkerij van Nederland. Het eindpunt van het Pieterpad was tot voor kort een wat onopvallende plek in het bos op de Pietersberg, maar dat is rigoureus veranderd. De finish heeft nu een grande finale gekregen op een uit zichtplateau, een soort reuzenduikplank, boven de ENCI-groeve, zo'n 40 meter boven de grond. Het Pieterpad is er een kilometer langer door geworden, maar daar zal de Pieterpad-wandelaar niet van wakker liggen. Bij Chalet Bergrust kun nen Pieterpad-bedwingers een oorkonde krijgen voor de bewezen wandeldrift. magazine 49 Tekst: Leo van Marrewijk Illustratie: Caarten.nl pieterpad.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 138