Onafhankelijke chauffeurs 'dupe' van beveiligers Schiphol Winterwandelen 11 429 449 459 Recordaantal migranten verdronken Nederlander bij meest gezochten Louche ronselaars die zich voor de deur van Schiphol storten op toe risten, om ze vervolgens een poot uit te draaien. Dat is het beeld waarover staatssecretaris Sharon Dijksma deze week nog zei: „Ik ben er wel klaar mee." Er is een andere kant van het verhaal, stelt een groep van 58 taxi chauffeurs die een advocaat in de arm heeft genomen. Ze beschik ken over alle benodigde taxipapie ren en stellen allesbehalve louche te zijn. Sinds een uitspraak van het gerechtshof vorig jaar hebben zij het volste recht pal voor de luchthaven hun taxidiensten aan te bieden. Ze staan immers op de openbare weg. Hoe gaat er er nu eigenlijk aan toe op Schiphol? Een proef op de som, op vrijdagmiddag, vermomd als argeloze toerist. Lang wachten is niet nodig. „Taxi sir?" Meteen spreekt een Nederlands-Marok kaanse taxichauffeur mij, de nep- toerist, aan. Ik volg de chauffeur richting de parkeergarage, waar zijn auto staat. Meteen rent een beveiliger in een geel hesje met Schiphollogo op ons af. Hij waarschuwt in het Engels: „Meneer, dit is geen offi ciële Schiphol-taxichauffeur!" Ik vraag de beveiliger of de man met wie ik meeloop een echte taxi chauffeur is. Hoewel er duidelijk een taxipasje om zijn nek hangt, zegt de beveiliger: „Ik zou het niet weten meneer." Er ontstaat een verhitte discussie over bij welke taxi ik moet instappen. Het is dui delijk: voor elke toerist die net voet gezet heeft in Nederland is dit een verwarrende en uiterst ver velende ervaring. Taxichauffeur Oussama (37) noemt de situatie ook verre van ideaal. Hij distantieert zich van 'een handjevol' malafide ronse laars dat zich opdringt en veel te hoge bedragen rekent. Oussama zegt zich keurig aan de regels te houden. Toch krijgt ook hij het el ke keer aan de stok met de men sen van Fred Beveiligt, het bedrijf dat reizigers naar de glimmende Tesla's op de officiële standplaats leidt. „De beveiligers pakken op een agressieve manier onze klan ten weer af. Vaak met leugens en op onwettelijke gronden." Die situatie leidt tot grote span ningen. Chauffeurs hebben inmid dels enkele keren geweld gebruikt tegen beveiligers, maar volgens hen gebeurt het ook omgekeerd. „Ik ben een keer keihard tussen mijn schouderbladen geslagen", zegt Oussama. „Ineens. Bam. Dus ik draai me om en zie een beveili ger. Maar over zijn schouder zie ik dat een collega staat te filmen. Ze wilden mijn reactie op video heb ben. Zo worden we geframed." In een brief aan de burgemeester eist Oussama samen met 57 taxi chauffeurs dat de gemeente Haar lemmermeer de Schipholbeveili gers in het gareel houdt. „Cliënten willen gewoon hun diensten kun nen aanbieden, waartoe ze gerech tigd zijn", zegt hun advocaat René Rensing. „Ze vragen de illegale praktijken van de beveiligers van Schiphol zo spoedig mogelijk te beëindigen." Schiphol lijkt niet in zulke ver halen te geloven. „Mensen van Fred Beveiligt moeten helaas regel matig aangifte doen van mishan deling door taxironselaars. Het is inmiddels bijna een standaard werkwijze van de ronselaars om hier direct een tegenaangifte op in te dienen", zegt woordvoerster Frederique Hermie, die spreekt van een 'onhoudbare situatie'. Wim Koevoet, woordvoerder van de gemeente Haarlemmer meer, zegt: „Het gaat om een com plex probleem, waar veel partijen bij betrokken zijn. Daar gaan we mee om de tafel zitten." Tirol-Oberperfuss De wereld is Kras (SjÊHlBËT'«ff zaterdag 5 november 2016 GENÈVE De gevaarlijke overtocht naar Europa over de Mid dellandse Zee is dit jaar een recordaantal migran ten fataal geworden. Tot nog toe zijn 4.220 mensen om het leven gekomen door verdrinking en uitput ting. Daarmee overstijgt het dodental nu al dat van vorig jaar. In dezelfde perio de in 2015 overleefden 3.495 mensen de reis niet. Het jaar daarvoor kwamen tussen januari en begin no vember 3.162 migranten - zowel oorlogsvluchtelingen als mensen die om econo mische redenen naar Euro pa reizen - om het leven. Het totale dodental kwam in 2015 uit op 3.770. Woensdag raakten nog 240 migranten vermist op zee. Aangenomen wordt dat zij niet meer leven. BRUSSEL De Belgische federale poli tie heeft gisteren een lijst online gezet van de twintig meest gezochte veroor deelde criminelen. Daarop prijkt een Nederlander. Het betreft de 49-jarige Eric Robert de C., die in 2011 door de rechtbank in Gent bij verstek werd veroor deeld tot vijftien jaar cel voor een moordpoging. De politie hoopt dankzij de lijst tips te krijgen.De gezoch ten zijn criminelen uit Bel gië, Frankrijk, Armenië, Rus land, Irak, Marokko, de Fili- pijnen, Algerije, Pakistan en Bangladesh. De lijst telt één vrouw: een 53-jarige Belgische die vijf jaar gele den een levenslange straf kreeg opgelegd voor de moord op een Engelsman in 1996. 'Ik ben keihard geslagen' In de taxirel op Schiphol is een groep onafhankelijke chauffeurs het zat als tuig te worden wegge zet. Ze mogen legaal taxiritten aanbieden, maar worden voort durend dwarsgezeten door Schipholbeveiligers. Bijna 60 chauffeurs eisen dat de gemeen te Haarlemmermeer ingrijpt. Koen Voskuil Schiphol Oussama (links in blauw pak) heeft klanten gevonden, maar beveiligers proberen die bij hem weg te houden, foto marco okhuizen In een brief aan de burgemees ter van Haarlemmermeer eist taxichauffeur Oussama samen met 57 andere collega's dat de gemeente Haarlemmermeer de Schipholbeveiligers in het gareel houdt. Inclusief reis per Comfort Class touringcar, verblijf in goede hotels, onbijt, dineren programma met NL'se reisleiding. Het Beierse Woud - Bischofsmais Wandelen door het meest sneeuwzekere gebied van Duitsland; met o.a. de Grosser Arber. Sfeervol familiehotel met wellness Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/41098 Tirol-Lechtal i Oostenrijkse Gemütlichkeit en wandeltochten rond o.a. Ehrwald en de 3000m hoge Zugspitze. Gemoedelijk 3-sterrenhotel in Oberpinswang Relatief korte reistijd Zie: Kras.nl/41106 Een paradijs voor winterwandelaars! Met o.a. tochten rond Leutasch en het Mieminger Plateau. Oók een stadwandeling door Innsbruck Sfeervol 3-sterrenhotel Zie: Kras.nl/41105 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen 8 dagen v.a. Salzburgerland - Fusch Heerlijke wandeltochten door het sneeuwzekere PassThurn, Rauris, Kaprun en het Pillerseetal. Hotel aan de voet van de Grossglockner Klifil Gratis gebruik wellness Zie: Kras.nl/41107 I WwMWSf 9«iu» «üb -i.mü oa tacc a> '•bhswim»' gjsitinsnoiiiï-.iiHfc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12