Postverslaving T-->;W recensie „Nou, wat mij ook verbaasde was hoeveel ik dronk - Jezus, wat dronk ik veel, haha. „Het gaat wel beter; er zit natuurlijk een bepaalde melan cholie, somberheid in me en die hoort er ook bij, maar ik heb ge leerd daar beter mee om te gaan. Een van de dingen die mij heeft geholpen, is het vele werken. „Toen ik de brieven las, besefte ik dat ik mezelf daarmee gered heb. Als je een stukje schrijft of aan een roman werkt, dan geeft dat voldoening. Als ik een dead line heb, ben ik wel zo streng voor mezelf dat ik niet toegeef aan die somberheid of neigingen tot zelfdestructie. Ik ga niet 's ochtends om half 11 een glas wijn drinken, omdat ik dan min der goed werk. Ik denk dat ik daarom wel gezond leef. Zo sim pel is het." „Ja, dat is mooi, haha." Beste boeken wg magazine 31 euro is de prijs die wordt gevraagd voor een kleurrijk zelfportret van Arnon 1 Grunberg, getiteld 'Mijn schilderijen hebben wat mijn literatuur zo mist'. fr—*7fl Waardering 1991: In de jeugd voorstelling De jon gen en de vuurvogel werd hij voor het eerst betaald voor zijn toneelspel. BRIEVEN Wat voerde schoolverlater Arnon Grunberg uit? Aan neder lagen geen gebrek; brieven en documenten 1988-1994 (Arbei derspers, €25) biedt een weer slag van de avonturen die de aspirant-acteur, toneel schrijver, journalist, be ginnend uitgever en weinig fortuinlijke min naar in cultureel Am sterdam beleefde. Aanbeden actrices en andere vlammen, vrien den, opdrachtgevers en schuLd- eisers, bekende en minder bekende Nederlanders: de lezer ontmoet de kring van een bezeten briefschrijver die niet kijkt op een kantje meer, en van zijn geadres seerden op dezelfde toe wijding hoopt. Teleurstelling, somber heid, venijn en zwarte humor zijn gemengd met een vleug tederheid, lust en aan houdende dorst. —Esther Wils Arnon Y. Grunberg De Machiavellist Groots en meeslepend Zijn debuut De Machiavellist gaf Arnon in 1990 zelf uit, bij zijn uit geverij Casimir, die was gevestigd in de Van Eeghenstraat 89 (boven). Later ging hij hier ook wonen. Rechts het Vossius Gymnasium. Dat is heel mooi! Alle boeken op de Lezen-pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 120