■0 Nieuwsgierige aagjes Recensies Grote broer Zigzag Die George Martin kon je er prima bij hebben, als je eerste zin i» vers voer Voor kleine en grote boekenwurmen 1.0Z0Ï1 The Beatles was. (uit: Verse probz, Peter Buwalda) wg magazine 29 Samenstelling: Ruud Roodhorst, Ellen den Hollander ROMAN Philip Snijder heet anders maar heeft om zijn familie te beschermen een pseudoniem aangenomen. Geen overbodige luxe: hij schrijft knap maar genadeloos gedetailleerd over het plat-Amster- damse milieu waaraan hijzelf al voor zijn 20ste grotendeels was ontsnapt. In Bloed krijg je er niet meer uit (Atlas Contact, €20) is te lezen hoe hij zijn zusje heeft achtergelaten in de misère terwijl hij haar grote voorbeeld was. Veel later beseft hij wat zijn desertie en schaamte hebben aangericht. Een pijnlijke, treurige en aangrijpende klucht, —Esther Wils NON-FICTIE Op 500 meter diepte leeft in de pikdonkere oceaan de Groen- landse haai. In Haaienkoorts (Atlas Contact, €25) beschrijft de Noor Morten A. Stroksnes hoe hij en Hugo, een kun stenaar, zo'n bloeddorstig monster in een rubberbootje proberen te verschalken. De vertelling zit vol erudiete zijsprongen, het zigzagt langs mythologie, wetenschap en literatuur, gedreven door de fasci natie voor het leven onder water. Over Moby Dick, zeemeerminnen, kLassieke auteurs, de herkomst van plankton.., De toon is persoon lijk, de stijl literair. Onderhoudend, leerzaam en leesbaar. —Egbert Jan Riethof Zusjes De zus van Elizabeth Lesser heeft een zeld zame vorm van kanker. Wat Maggie kan helpen is een beenmergtrans plantatie van Elizabeth. (De Boekerij, €20) De damesclub Betsy Lerner gruwt van het leven van haar moeder, maar jaren later komt ze terug naar New Haven en bekijkt ze alles anders. (Atlas Contact, €25) De eeuw van Dudok Vijf eerder verschenen romans van Otto de Kat vormen een familiesaga en een geschiedenis van Europa: van Berlijn via Bern tot Londen. (Van Oorschot, €25) In de donkere kamer Journaliste en femi niste Susan Faludi krijgt van haar 77-jarige vader te horen dat hij een 'compLete vrouw' is geworden. (Hollands Diep, €25) KINEJ®CHE Voor kleine mensen die 'alles' willen weten: twee nieuwe boeken die helpen prangende vragen te beantwoorden over de werking van een vliegtuig, het menselijk lichaam, atomen, energie, hefbomen en alfa betten. Ontdek de weten schap met de flipperkast LS, €20 (inclusief zelf te bouwen flipperkast) Over alles Lemniscaat, €17,50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 118