9 Het grootste probleem in dit land is de islamisering den dat het vijf voor twaalf was. Nou, het is nu tien jaar óver twaalf." „Dat zou geweldig zijn, maar dat moeten ze vooral zelf weten. Ik wil dit land zo onaantrekkelijk mogelijk maken om de islam te belijden." „Ze hebben zeker hun vrijheden, maar de grens ligt bij het aanzetten en oproepen tot geweld. De islam en de Koran doen juist dat. Kijk naar de ze zomer: soms twee aanslagen per dag in naam van Allah. Nooit in de naam van een ander." „Ja en dan zullen wij op die thema's als enige compromisloos inzetten." „Ja, ik weet wat u gaat zeggen. Ook „Ja, ik denk ook dat het kabinet uit eindelijk op dat punt zou zijn geval len, als het niet al was gebeurd na het Catshuisoverleg." „Dat is maar zeer de vraag. Het kost bakken met geld, er komt een visum vrijstelling voor 8o miljoen Turken en we maken ons afhankelijk van een enorme dictator. De gevolgen kunnen wel eens erger zijn dan de si tuatie van voor de deal. Erdogan moet morgen al weg. Ik ben de enige die durft te zeggen: was het maar ge lukt met die coup tegen hem. Als er één land is waar het leger de demo cratie juist beschermde, was het Tur kije." „Het begint op 15 maart, inderdaad. wij moeten met anderen regeren. Maar stem op ons, want heel veel par tijen zeggen wel dat ze niet met ons willen, maar hoe groter kiezers ons maken, hoe moeilijker anderen ons kunnen negeren. Ik heb het met Rut- te-I ook meegemaakt. Ze zeiden: on mogelijk dat we met de PVV gaan. Zullen we nooit doen. Het gebeurde toch toen we 25 zetels hadden. Mis schien hebben we nu meer zetels no dig, ik geef dat zo toe. Maar uiteinde lijk is een politicus niet te vertrou wen als het gaat om macht." „Sybrand Buma (CDA-leider, red.) zou nog zijn eigen gezin verkopen voor een plaats in de Trêveszaal. Als het gaat om het pluche, doen ze an dere dingen dan ze zeggen." „Ik zal niet overal compromissen over sluiten." „Dat was misschien ook niet handig. Dat geef ik toe." „Nee, dat ga ik niet doen. Ik denk ook dat ik dat besluit later meer dan genoeg heb gecompenseerd door de onderhandelingen in het Catshuis over extra bezuinigingen op pensioe nen niet te steunen." Maar ik zeg niet dat we nooit zullen demonstreren, maar natuurlijk alles binnen de kaders van de wet. Maar misschien gebeurt er daarna nog veel meer." „Stel nou: we halen 30,40,50 zetels en ze zetten ons aan de kant. Wie zou het ons dan kwalijk nemen als we Nederland oproepen te gaan de monstreren? Dat mag toch? Ik zeg niet dat daarna enge dingen gebeu ren, maar ik zou dan het Malieveld wel vol willen krijgen." „Ik ben democraat. Ik zal dat niet zeg gen: de uitkomst klopt niet. Of naar de rechter stappen, of zoiets. Maar ik zou wel zeggen dat het niet democra tisch is om, stel dat we een van de grootste worden, buitenspel te wor den gezet. Maar ik ga geen tank inhu ren, of zo. Ik zou moord en brand schreeuwen, maar binnen de kaders van de wet." „Nou, niet met Rutte als premier. Maar ik zou hem dulden als staatsse cretaris van Landbouw onder mij. Of staatssecretaris Economische Zaken. Dan mag hij zich in het buitenland nog minister noemen ook." zaterdag 5 november 2016 FOTO GUUS SCHOONEWILLE. Maar moeten moslims hun geloof dan afzweren? U zit zelf midden in een proces rond de vrijheid van meningsuiting? Die geldt dan ook voor hen. U roept op tot geweldloos en demo cratisch verzet. Wat is dat dan? Een stem op de PVV? U zegt compromisloos, maar... In diezelfde periode, toen u aan de knoppen zat, steeg het aantal men sen dat asiel kreeg. U bent tegen de EU. Maar de meest succesvolle maatregel tegen de im migratie was een Europese, name lijk de Turkijedeal. Maar dat 'verzet', daarmee bedoelt u alleen: stem op ons? Wat bedoelt u? Dat geldt dan ook voor u. U liet na de vorige verkiezingen uw standpunt over de AOW-leeftijd toch ook varen? U gaat nu ook sorry zeggen? Wat bedoelt u daar mee? Zou u de uitslag wel respecteren als de PVV niet in de regering komt? Andere partijen sluiten u uit, behal ve de VVD. Maar daar wilt u dan weer niet mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10