„Daar ben ik eerlijk gezegd nog niet aan begonnen. De politiek bepaalt mijn leven. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn kinderen, voor het gezin. Het wei nige wat ik aan tijd over heb, wil ik daar aan spenderen. Dan heb ik geen tijd om eens gezellig een nieuwe koers in mijn leven te kiezen." „Niet in de zin dat ik het volgende keer kan voorkomen. Ik heb me gerealiseerd dat het romantische beeld dat een huwe lijk zichzelf in stand houdt tot de dood niet klopt. Dat wist ik al omdat je het om je heen ziet gebeuren, maar nu ervoer ik het zelf ook." „Het is een hardnekkig cliché waar meestal een kern van waarheid in zit. Maar dat is niet meer zo. Uit onver dachte hoek zei Mark Rutte onlangs tegen mij: 'Lodewijk, jij en al die ande ren, jullie zijn anders dan het clichébeeld van de PvdA'ers.' Ik heb heel lang met de vraag rondgelopen of ik als goed politi cus wel genoeg van mensen houd. Maar elke keer als ik binnenstap bij iemand die ik helemaal niet ken, blijk ik dat heel prettig te vinden. Dus ik houd wel van mensen. Het lijkt me ook een nood zakelijke eigenschap voor een politicus." „Er komt natuurlijk een keer een hierna. Mensen vragen weieens: 'Ga je wel naar het theater?' Ja, weieens. Maar helemaal voor dat soort dingen gaan, dat valt bij mij onder de uitgestelde behoeftebevre diging. Ik wil heel graag dit nog vervol maken. Je zou je kunnen voorstellen dat ik tegen 2021 denk: dan ben ik 50, dat is een mooie leeftijd om iets anders te gaan doen." „Ik word niet belaagd, maar het is wel zo datje in een kroeg nooit iemand te genkomt die normaal tegen je doet. Want ik heb een bekende kop. Ik durf het zeker aan, maar een nieuwe liefde komt op je pad als je er niet op bedacht bent." Op doorknokken.nl meer informatie over campagne Samsom krijgen. We zijn heel flexibel, hoor. Als ik even niet kan, valt Tineke in, of omge keerd. In principe doen we het als volgt: ik heb ze een paar dagen in de week en eens in de twee weken in het weekend. Elke ochtend brengt een van ons twee ze naar school of zorgen we dat ze met brood op pad gaan. Dus dat gaat prima." „Zoals ouders het altijd opvatten: ze zijn ongerust of het wel goed zal gaan. Sinds ze kleinkinderen hebben, komen ze vaker langs, passen op. We zien elkaar eens per maand. Dat is zo gebleven na de schei ding. Verdrietig dat het niet was gelukt, net als wijzelf. Maar er is nog steeds ook een goed contact met de schoonfamilie." „Ja. Ik knik nu wel mee, maar het voelt toch als een mislukking. Je wilt het laten slagen, dat is logisch. Maar het is geen onoverkomelijk verhaal. Je geeft je leven opnieuw vorm." magazine 13 Heeft u iets geleerd van de scheiding? Kritiek op socialisten is dat ze vooral bezig zijn de wereld te redden, maar de mensen vlakbij vergeten. U geeft alles voor de partij en het land. Wanneer bent u zelf eens aan de beurt? Wordt u belaagd door de andere sekse nu u single bent? Durft u nog een nieuwe liefde aan? Uw ouders zijn 47 jaar getrouwd. U uiteindelijk veertien jaar. Hoe keken zij naar de scheiding? U kunt ook zeggen: het is lang wel gelukt, maar op een gegeven moment groei je uit elkaar. Hoe vindt u zichzelf opnieuw uit na een scheiding?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 102