Wilhelm Status aangifte nu ook online te volgen Wintersport Oostenrijk 6 NI NYNKE DE JONG De wereld is Kras Column Er dook weer een fantas tisch Barack Obama-film- pje op. Kinderen vierden Halloween op het Witte Huis. In een lange sliert liepen ze langs Barack en Michelle om een beet je snoep in ontvangst te nemen. Er liep een jongetje verkleed als Air Force One. Er liep er eentje verkleed als Prince. Er kwamen zelfs een paar kleine Barackjes langs. En allemaal kregen ze wat snoep van de president. In de wandelgangen van het Witte Huis kwam hij ook nog een klei ne Superman tegen. Toen die hem een high five gaf, viel Obama achterover, alsof hij zo'n harde high five had gekregen dat hij zijn evenwicht verloor. 'It's POTUS', riep het jongetje ver baasd. Ja jongen, dat is POTUS. Nog een paar maanden althans. Wi krijgt Amerika niet snel meer. Hij had ook nog een dansje inge studeerd op Thriller van Michael Jackson. Alsof ik niet al gesmol ten op de vloer lag. Een plasje heimwee. En bij elk filmpje denk ik: dit komt nooit meer terug. En hoe wel de winst voor Clinton eerst binnen leek, schuift in de polls Trump toch weer dichterbij. Trump. Kun je je voorstellen hoe Halloween er op het Witte Huis dan uit gaat zien? Gaat ie dan de hele tijd roepen dat hij zelf veel betere kostuums kan maken, en dat hij bij nader in- kzien al dat snoep toch lek ker zelf houdt omdat hij nu eenmaal de president is en alles kan maken? Grijpt-ie argeloze moe ders bij hun kruis? En dan heb ik het nu alleen nog maar over Halloween, hè? Dan laat ik de wereldpolitiek nog even voor wat ie is. Ik zag laatst Donald Trump ver geleken worden met keizer Wil helm II van Duitsland. De man die uit megalomanie, narcisme en ij delheid gretig hapte toen er zich een mogelijkheid voor een wereldoorlog voordeed. En zo honderdduizenden mensen de dood injoeg. Hoe meer ik me in keizer Wil helm verdiepte, des te beter ik de vergelijking begreep. Nog een week tot de verkie zingen. Om mijn bloeddruk enigszins laag te houden, kijk ik nog maar eens naar Super man die Obama een high five geeft. Hoe meer ik me in de keizer verdiepte, hoe beter ik de vergelijking met Trump begreep Uit verschillende onderzoeken blijkt: wie aangifte doet, heeft het gevoel dat er niks mee gebeurt. Alsof de meldingen in een zwart gat verdwijnen. Maar nu kunnen slachtoffers van misdrijven via een persoonlijke pagina precies volgen welke stappen de politie neemt na een aangifte. Via dit volgsysteem kun je inlog gen om te zien hoe het ervoor staat. Ook word je per mail op de hoogte gebracht als er veranderin gen zijn in de status van je zaak. Zo wil de politie het vertrouwen in de dienders vergroten. Deze zomer is er proefgedraaid met het systeem, dat de naam 'MijnPolitie' heeft gekregen en te vinden is op de website van de po litie. In eerste instantie is het be doeld voor gedupeerden van veel voorkomende criminaliteit, zoals vernieling en diefstal. „De eerste ervaringen van slachtoffers zijn positief', zegt Os car Dros, politiechef Noord-Neder land en portefeuillehouder slacht offerzorg. „Het oplossingspercen tage ligt rond de 25 procent, waar aan niet veel verandert. Maar we zijn wel transparant over wat met een aangifte gebeurt." In de eerste twee maanden wer den vanuit het systeem 125.000 mails verstuurd naar aangevers, om hen op de hoogte te brengen. Voorheen werden slachtoffers al leen bij zware delicten geïnfor meerd over de vorderingen in hun zaak. Bij onderzoeken naar delic ten met een grote impact, zoals overvallen en straatroven, worden slachtoffers sinds 2013 telefonisch of persoonlijk op de hoogte gehou den van vorderingen in de onder zoeken. Nu lukt het bij 85 procent van alle aangiftes - 900.000 per jaar - te laten weten wat ermee ge beurt. Het is de bedoeling dat dat percentage komende jaren stijgt. Voorheen werden slachtoffers alleen bij zware delicten geïnformeerd over de vorderingen Volop sneeuwp De Oostenrijkse Alpen is dé bestemming voor een onvergetelijke wintersportvakantie. Ontdek de pistes van Zillertal Eindeloos langlaufen in Seefeld Skiën in Karinthië vrijdag 4 november 2016 @Nynke Het lijkt wel alsof Oba ma het ons nog even in wrijft: zo'n leuke president Slachtoffers van misdrijven kun nen nu ook precies volgen wat er met hun aangifte gebeurt. Via een splinternieuw digitaal politie systeem worden ze op de hoog te gehouden van de ontwikkelin gen na diefstallen, vernielingen en internetoplichting. Carla van der Wal Den Haag Verblijf in hartje Zillertal, direct naast een langlaufloipe en in de bergen. Op basis van halfpension Gastvrij en typisch Oostenrijks hotel Klantbeoordeling 8,7! Zie: Kras.nl/52459 Verblijf in een gastvrij en "gemütlich" hotel met traditionele Tiroolse keuken. Op basis van halfpension Gratis skibus naar skigebied Seefeld Nieuw in ons aanbod! WPj Zie: Kras.nl/53820 Genieten in een typisch Oostenrijks hotel, 's avonds opwarmen in de sauna. Op basis van halfpension Gratis shuttle naar de Emberger Alm Klantbeoordeling 8,8! Zie: Kras.nl/50004

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6