u Op vijf plekken werk aan de natuur Ouderwets gedreven en open -VLAANDEREN 7 Bressiaanse heeft schade na verhuizing, maar verhuisdienst ontkent Corrie Schut heeft spijt dat ze een beroep deed op de verhuizers van PIBLW. Ze zit letterlijk met de brokken. De verhuisdienst wijst de verantwoordelijkheid af. De lijst is lang, ontzette kastdeu ren met kromgebogen sleutels, deuken in de koelkast en in het oude koperen scheepskompas. Een aardewerken pop met een ge broken been, een kast met een ka potte hoek. Het gegraveerde glas in de telegraaf is gebroken. Enkele scherven zitten er nog in. De her inneringen aan twee dagen hec tisch verhuizen. Corrie Schut (77) verhuisde in mei naar haar nieuwe huis in Bres kens. Omdat haar kinderen ver wonen deed ze een beroep op de verhuisdienst van reïntegratiebe- drijf PIBLW, een echte verhuizer kon ze met haar pensioentje niet betalen. Nu heeft ze spijt als ha ren op haar hoofd. Op tafel liggen foto's van alles wat beschadigd is en een stapel papier; de briefwisse ling met PIBLW. „Ze kwamen in zo'n bestelwa- gentje voorrijden, er zat ook nog een hoop gereedschap in. Ik zei nog, waarom kom je nou met zo'n wagentje?" Zelf had ze gelukkig een grotere bus kunnen lenen van haar ex-man. Corrie Schut heeft 27 jaar geva ren, voer haar eigen coaster en is niet op haar mondje gevallen. Ze gaf de verhuizers aanwijzingen toen ze zag dat ze de spullen niet verstandig inlaadden. Het viel niet goed, merkte ze. „Die verhuizer zei op een gege ven moment niks meer. Ik vroeg waarom, 'omdat ik er geen zin meer in heb', zei hij. Toen reed hij boos hard weg. We hoorden nog een harde bonk. Dat moet de tele graaf geweest zijn die omviel. Mi ke, een zoon van een vriend die meehielp, kon iets verder nog vlug instappen. Hij zag dat er in- Ik zei nog, waarom kom je nou met zo'n klein bestelwagentje? derdaad een en ander in de wagen was omgevallen." De rekening heeft ze nog niet betaald. Sinds mei voert ze een briefwisseling met Peter van den Kieboom, directeur van PIBLW over de schade die bij de verhui zing ontstond. Van den Kieboom stelt dat me vrouw Schut wist dat ze niet met een echt verhuisbedrijf van doen had. Hij twijfelt aan Schuts lezing dat de schade bij de verhuizing is ontstaan. „Wij zijn geen verhuis bedrijf. Verwacht van ons niet het tempo en de vakkundigheid van erkende verhuizers. Onze mensen moeten natuurlijk wel goed zor gen voor de spullen." „In mijn ogen is mevrouw onre delijk. Ik heb zelf de klus bij me vrouw opgenomen. Die telegraaf stond in haar schuurtje. Ik heb niet kunnen zien of het glas toen al gebroken was." „Natuurlijk zijn wij verzekerd. Waar gewerkt wordt, worden er fouten gemaakt." Van den Kie boom is echter niet van plan er een verzekeringszaak van te ma ken. Bewijs voor de bewering dat de schade bij de verhuizing is ont staan ziet hij niet. Ooggetuigen die er ook die dag waren, foto's die mevrouw Schut maakte, kun nen hem niet overtuigen. „Waar om zou ik er geen verzekerings zaak van maken als ik zou denken dat het terecht is?" TERNEUZEN Knotten, rooien en kappen. Op vijf plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen wordt mor gen de zestiende editie van de lan delijke Natuurwerkdag gehouden. Overal zijn vrijwilligers van harte welkom. De organisatie is in handen van Stichting Landschapsbeheer Zee land. Natuurverenigingen werken op verschillende plekken mee met de vrijwilligers. Landgoed In de Morelleput bij Nieuwvliet is één van de vijf loca ties. 't Duumpje, de natuurbe schermingsvereniging van West- Zeeuws-Vlaanderen, neemt daar het voortouw. Ook bij de Hoekse Kreek bij Hoek, de Braakman bij Biervliet en de Elmare Poel bij Waterland kerkje kunnen natuurliefhebbers aan de slag. In Clinge zijn twee werkplek ken. Na een korte excursie door het Clingse bos kunnen de lopers helpen bomen en struiken te ver wijderen. Stichting Tragel beheert een eigen stukje bos in Clinge. Cliënten van Tragel komen daar in actie. Voor gereedschap wordt ge zorgd. Deelnemers kunnen het beste laarzen aan doen. Voorken nis is niet nodig. Liber Baarends was raadslid van 1988 tot begin 2016 en zeer actief bij voetbalclub VV Breskens. In onvervalst dialect deed hij zijn woordje, zonder een blad voor de mond te nemen. Liber Baarends hield niet van opsmuk. De bejaar denhuiskok van professie bleef zich zelf, al die jaren waarin hij voor Dorps belangen Toerisme eerst in de ge meenteraad van Oostburg en later in die van Sluis zat. Met een ouderwetse gedrevenheid zette hij zich in. Of het nou om groot se plannen als Sluis aan Zee en Eure- giotuinen in Oostburg ging, of het ro de pinguïns-kunstwerk in Breskens. „Als iets niet bij Breskens past, zijn het wel zulke smerige dingen", zei hij over de pinguïns. Modern was hij ook. Over Sluis aan Zee wilde hij een refe rendum. Dat idee paste bij zijn manier van werken als raadslid. Baarends was niet gemakkelijk van zijn standpunt af te brengen, maar hij stond ook open Liber Baarends 1944-2016 voor de mensen. Dat leverde hem elke verkiezing veel voorkeurstemmen op, vooral uit Breskens. Baarends, woonachtig in Boerenhol, was vergroeid met Breskens, vooral met W Breskens. Hij was er bestuurs lid en leidde de onderhoudsploeg, waarin hij zich als amateur-klusser uit leefde. Oktober 2014 vertrok Baarends tijde lijk uit de raad. Hij was ernstig ziek. Begin 2016 gaf hij zelf aan definitief te rug te willen treden. Zijn partij wilde dat niet beslissen, uit dankbaarheid. vrijdag 4 november 2016 Boem, daar ging de telegraaf Guido van der Heijden Breskens —Corrie Schut Het glas van de koperen te legraaf over leefde volgens Corrie Schut de verhuizing niet. Het nau tische appa raat viel vol gens haar om in de verhuis wagen. De ver huizer erkent echter geen schuld, foto CAMILE SCHELSTRAETE Natuurwerkdag: Aanmelden, meer informatie en het hele over zicht van locaties is te vinden op www.natuurwerkdag.nl. De begin- en eindtijden zijn verschillend per locatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69